Przełaje, przełaje i po przełajach

Udany start młodzików zakończył sezon biegów przełajowych. W Żerkowie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików nieźle zaprezentowała się czwórka młodzików, a także młodsi, którzy wystartowali w biegach Lekkoatletyka dla każdego. W biegu tym błysnęła wielkim talentem i sercem do walki Agata Twardowska.
Agata zajęła drugie miejsce, przegrywając już nieznacznie z utytułowaną rywalką. Kalina Urbaniak to najlepsza w kraju w biegłym sezonie biegaczka z rocznika 2004. Agata na podium Czytaj dalej

Wojtek Marok sportowcem roku

W tradycyjnym Plebiscycie Gazety Średzkiej  na Najlepszego Sportowca Roku (tym razem za 2016 rok) zwyciężył nasz zawodnik: 

WOJCIECH MAROK

Wojtek w 2016 roku zdobył dwa złote medale Mistrzostw Polski: w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. W ostatnim starcie sezonu pobił Rekord Polski Młodzików w rzucie dyskiem. Poprzedni wynik poprawił o prawie pięć metrów. Uzyskał 69 metrów 9 centymetrów, a poprzedni, należący do samego Konrada Bukowieckiego wynosił 64,49.

Wojciech król

Od lewej: Zbigniew Król – redaktor naczelny GŚ, Dariusz Mariusz Małecki – olimpijczyk z Sydney i Wojciech Marok.

 Wśród pięciu wyróżnionych sportowców znalazła się także
Joanna Stanisławska.
Asia zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w skoku wzwyż. Medal zdobyty w tej kategorii wiekowej ma zdecydowanie ma swoją wagę. W historii klubu jest jedną z niewielu medalistów w tej kategorii. Przed nią było tylko paru.   W plebiscycie Asia zajęła czwarte miejsce.

Lista najlepszych sportowców Środy w 2016 roku

1. Wojciech Marok – LA UKS Orkan Środa
2. Alicja Ratajczak – kolarstwo Mróz Limaro Jedynka Kórnik
3. Magdalena Leporowska – taekwondo  AZS Poznań
4. Joanna Stanisławska – La UKS Orkan Środa
5.  Zofia Polowczyk – zapasy  UKS Tęcza Środa

zbiorówkaW gronie najlepszych sportowców Środy Wojtek drugi od lewej i Asia czwarta od lewej!

 LDK