Miting Otwarcia Stadionu

Wreszcie. Trzydziestego września został uroczyście oddany do użytku dawno oczekiwany obiekt: stadion lekkoatletyczny z pełnowymiarowa, tartanową bieżnia.  Na uroczystość otwarcia przybyli liczni goście, także zawodnicy sprzed lat, w tym medaliści mistrzostw Polski, którzy marzyli o takim obiekcie. Trenowali  wytrwale nie bacząc na trudne warunki.  Walczyli i zwyciężali z rywalami dysponującymi lepszą bazą treningową i czekali. Kolejne pokolenie lekkoatletów wreszcie spełni marzenia poprzedników. Nie da się ukryć, że właśnie  dzięki   wynikom poprzedników, faktem stał się tartanowy stadion w Środzie.
Stadion został nazwany imieniem Miłosza Józefa Szczepańskiego. To zasłużony trener i wychowaca wielu lekkoatletów, inicjator i budowniczy pierwotnego stadionu przy Zespole Szkół Rolniczych. Już w  1965 został oddany stadion o nawierzchni żużlowej i obwodzie bieżni 360.  W latach sześćdziesiątych i siedemndziesiątych był zupełnie wystarczający. Wychowało się  na nim wielu medalistów mistrzostw Polski.  Także później, łącznie z olimpijczykiem Rafałem Wieruszewskim ( Ateny2004 i Pekin 2008). Nieprawdopodobne, ale ten obiekt służył jeszcze do niedawna.
Zdjęcie0192Tak jeszcze wyglądał 14 czerwca 2015, czyli dwa dni po rozpoczęciu prac.

DSC_7738Widok z perpektywy finiszującego zawodnika

 

Częśc oficjalną z zawodami sportowymi połączył występ gwiady. Na otwarcie stadionu przybył brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w rzucie młotem. W Rio, gdzie nieudany start zanotował Paweł Fajdek to on zapewnił Polsce medal w tej konkurencji. Wojciech Nowicki ma także na  dwa medale  z Mistrzostw Świata: z Pekinu w 2015 roku i z tegorocznych w Londynie. Po pokazowych rzutach został do dyspozycji kibiców i młodych lekkoatletów. Wielu miało szczęście dopchać się, zrobić fotkę czy otrzymać autograf.

DSC_7716Tak rzuca MISTRZ

Część sportowa to głównie te konkurencje w których swoich reprezentantów ma Orkan Środa.  Wystąpili w rywalizacji z czołowymi w kraju rywalami. Do rywalizacji stanęło wielu reprezentantów kraju. W sprincie rywalizowali z naszymi sprinterami  m.in członkowie reprezentacyjnej sztafety seniorów. W dwóch seriach wystąpiło siedmiu medalistów mistrzostw Polski, w tym czterech reprezentantów Polski, a Krzysztof Wróbel jest brązowym medalistom Mistrzostw Europy w sztafecie 4x100m.  Podobnie w biegach przez płotki rozgrywanych na nieklasycznym dystansie 200. Spotkali się na tym dystansie specjaliści od płotków wysokich (110ppł, 100ppł i niskich czyli 400ppł)  W pchnięciu kulą z naszym Wojtkiem Marokiem walczył złoty medalista Europejskich Igrzysk Młodzieży Piotr Gożdziewicz. W skoku wzwyż rywalką naszych doskonałych zawodniczek była  tegoroczna reprezentantka Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów Patrycja Skoczylas. Nieoczekiwanie zwycięsko z tego pojedynku wyszła nasza najmłodsza  medalistka – Roksana Poll. Świeżo upieczona medalistka mistrzostw Polski młodziczek poprawiłą o 4 centymetry życiówkę i wynikiem 168 cm wygrała konkurs. Efektownie wystąpił także w rzucie dyskiem Wojciech Marok. Wynik 58,80 to nowy znakomity rekord życiowy. Na zakończenie odbyły się widowiskowe zawsze sztafety 4x100m Nasza rekordowa sztafeta ( aktualny rekord Polski 4×100 U18) minimalnie uległa reprezentacji AZS Poznań z reprezentantami Polski w składzie.  Rewanż nastąpił w biegu kobiet, gdzie zwyciężyły nasze sprinterki.

Wyniki Mitingu

W tym doborowym towarzystwie mieli okazję zaprezentowąć się najmłodsi średzcy lekkoatleci.  Wyróżniający się czwartkowicze ścigali się na 60m, 600m skakali w dal i rzucali piłeczką palantową.

Przy okazji chciałbym podziękować za liczne przybycie. Gościom ,zawodnikom i kibicom.
Medalistom mistrzostw Polski, których przybyło całkiem sporo. I tylko szkoda, że zabrakło chwili spokokoju na planowane wspólne zdjęcie. W wirze wydarzeń brakowało czasu na jeszcze więcej, a chciałoby się.
W imieniu wszystkich, którzy będą korzystać z dobodziejstwa nowego stadionu dziękujemy im za osiągnięte w siermiężnych warunkach wyniki i zapracowanie na obiekt. Tak, to nie jest żadna kurtuazja! Można sprawdzić TUTAJ 

Dziękujemy władzom samorządowym, szczególnie Starostwu Powiatowemu. Za stworzenie obiektu, za przygotowanie uroczystości optwarcia.
Dziękujemy  przybyłym zawodnikom, którzy pomimo dawno zakończonego sezonu licznie stawili się na ten szczególny miting. Mamy nadzieję, że wszyscy wyjechali zadowoleni.

Szczególne podziękowania dla ekipy technicznej, która spisała się  wzorowo!

 

DSC_7925

Odrobina improwizacji, nieprzewidzianej w scenariuszu
Sara Neumann, nasza sprinterka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski ma  dziś siedemnaste urodziny.

Zdjęcia z mitingu autorstwa Andrzeja Frasia