Okazałe zakończenie świetnego sezonu

W środę 29 X tradycyjnie już,  w  restauracji Max Marina podsumowaliśmy zakończony sezon 2014. W gościnnych murach Max Mariny spotkało się liczne grono zawodników i rodziców. Byli także także trenerzy, sponsorzy a taże silna grupa oficjalnych gości.

Wojtek

Wśród obecnych był Tadeusz Tomaszewski – poseł na Sejm, członek Polskiego Komitetu Olimijskiego a także Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki reprezentował prezs Artur Kujawiński, Jerzy Sudoł – sekretarz oraz  wice-prezes – Rafał Wieruszewski. Rafał występował również w roli mniej oficjalnej.  Jako zawodnik Orkanu Środa wielokrotmnie reprezentował Polskę, w tym dwukrotnie na Igrzyskach Olimpijskich. Gratulując osiągnięć swoim młodszym kolegom był namacalnym przykładem sukcesu możliwego do osiągnięcia w naszym klubie. Obecni byli przedstawiciele władz lokalnych: starosta średzki Tomasz Pawlicki, burmistrz Środy Wojciech Ziętkowski a także Dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Turystyki Marek Maciejewski.

W części oficjalnej po powitaniu gości przez prezesa Bogusława Biernata wyniki sezonu krótko omówił trener Mieczysław Kaczor. Poparte to było prezentacją multimedialną przygotowaną przez Agnieszkę Cichowlas.
W sezonie 2014 dwóch zawodników Orkanu Środa wystąpiło w reprezentacji Polski. Wojciech Kaczor wystartował  na Młodzieżowych Igrzyskach Olimijskich w Nankin w biegu na 200m.  W Chinach dotarł do finału B. To po sukcesach Rafała Wieruszewskiego drugie z najważniejszych osiągnięć w historii klubu.
Drugim był Szymon Zieliński, który reprezentował Polskę w dwóch międzypaństowych meczach.
W całym sezonie nasi zawodnicy zdobyli 11 medali z Mistrzostw Polski:
1.Joanna Stanisławska srebro HMPJ w skoku wzwyż
2. Szymon Zieliński srebro HMPJ w chodzie na 5km
3. Wojciech Kaczor srebro HMPJm w biegu na 200m
4. Adrian Wesela brąz HMPJm w biegu na 60m
5. Szymon Zieliński brąz MPJ w chodzie na 10km
6. Marcin Senk srebro MPJ w biegu na 200m
7. Wojciech Kaczor złoto OOM w biegu na 200m
8. Sztafeta 4x400m złoto OOM
(W. Kaczor, A. Wesela, J. Neumann, B. Frackowiak)
9. Sztafeta 4x100m srebro OOM
(W. Kaczor, A. Wesela, J. Neumann, S. Wenzel)
10. Szymon Zieliński brąz MPJ w chodzie na 20km
11. Aleksandra Makowska srebro MPMłodzików w pchnięciu kulą
Wzrósł poziom sportowych sukcesów mierzony zarówno liczbą  medali, a także punktów jak i  zdobytych klas. Liczba zawodników sklasyfikowanycch w  oficjalnych tabelach przekroczyła 100, a wszystkich trenujących i startujących jest ponad 150.

Pełną prezentację Agnieszki Cichowlas załączoną poniżej:
Prezentacja zakończenie sezonu 2014

Następnie, od najmłodszych poczynając występowali nagradzani zawodnicy. Najmłodszym wręczał honorowe nagrody prezes Bogusław Biernat.
Kolejnna dekoracja to uhonorowanie najbardziej zasłużonych zawodników klubowymi statuetkami, które również wręczał prezes Bogusław Biernat.
Statuetki otrzmali:
1. Wojciech Kaczor
2. Szymon Zieliński
3. Marcin Senk
4. Aleksandra Makowska
5. Joanna Stanisławska
6. Adrian Wesela
7. Marcin Wrotyński
8. Mariusz Baszczyński
9. Jakub Neumann
10. Bartosz Frąckowiak
11. Sebastian Wenzel
Do klubowych wyróżnień dołączone były sponsorskie pakiety ufundowane przez ING Życie SA.

Klubowe statuetki

Po części klubowych dekoracji  autorzy filmu: zawodnicy  Marcin Senk, Maciej Palicki i Wojciech Kaczor zaprezentowli film z treningów i zawodów w 2014r. Film zrobił furorę, a szczególnie słowa uznania padły z ust Tadeusza Tomaszewskiego, który radził udostępnić ten ten fim na szerszym forum.
Film można zobaczyć tutaj

Kolejne dekoracje to nagrody finasowe Burmisrza Wojciecha Ziętkowskiego i Starosty Tomawsz Pawlickiego, które zostały wręczone osobiście przez fundatorów.
Zobaczyliśmy tutaj kolejno:

Nagroda Burmistrza za medale z Mistrzostw Polski:
1. Wojciech Kaczor
2. Szymon Zieliński

burmistrz

Nagrody Starosty za osiągnięcia za cały 2014 rok odebrali:
1. Wojciech Kaczor
2. Szymon Zieliński
3. Marcin Senk
4. Joanna Stanisławska
5. Maciej Palicki
6. Hubert Pieszke
7. Marietta Pankowska
8. Zuzanna Kubiak
9. Bartosz Frąckowiak
10. Tomasz Kuderczak
11. Anna Jerzyniak

Startsta

Do kolejnej dekoracji wystąpili wszyscy tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski. Otrzymali dyplomy i okolicznościowe statuetki  od przedstawicieli WZLA .

Ta grupa to:
1. Wojciech Kaczor
2. Szymon Zieliński
3. Marcin Senk
4. Aleksandra Makowska
5. Joanna Stanisławska
6. Adrian Wesela
7. Marcin Wrotyński
8. Mariusz Baszczyński
9. Jakub Neumann
10. Bartosz Frąckowiak
11. Sebastian Wenzel

WZLA

Kolejna grupa zawodników otrzymała nagrody w postaci talonów do sklepu sportowego Dekatlon fundowane przez sponsorów: Mariusza i Sebastiana Pachurów oraz Dariusza Podczasiaka.  Mariusz (ojciec) i Sebastian (syn) to również byli i utytułowani zawdnicy Orkanu.   Obydwaj zdobywali medale Mistrzostw Polski w skoku w dal.

Byli to:
1. Wojciech Kaczor
2. Szymon Zieliński
3. Adrian Wesela
4. Jakub Neumann
5. Marcin Wrotyński
6. Mariusz Baszczyński
7. Marcin Senk
8. Kamila podraza
9. Łukasz Przybyłek
10. Aleksandra Makowska
11. Iza Siatkowska
12. Kornelia Zielińska
13. Mikołaj Kasprzak
14. Sara Neumann
15. Anna Kulpińska

Sponsorzy
To już była ostatnia dekoracja zawodników.  Jak widać,  najlepsi znów byli najbardziej zapracowani bo wychodzili wielokrotnie,  a i  wszyscy obecni mieli okazję zaprezentować się przed publicznością choćby po symboliczne nagrody. Sportowe wizytówki przygotowane przez Marcina Senka w formie prezentacji wszystkich zawodników, którzy występowali do dekoracji  można  również obejrzeć tutaj: sylwetki zawodników

Na zakończenie wystąpili trenerzy i z rąk prezesa otrzymali symboliczne podziękowania. Największą nagrodą pozostaną jednak sukcesy wychowanków i udział w radości z wyników.

W kolejnej części wystąpili goście.

Poseł Tadeusz Tomaszewski gratulował wyników a w szególności akcentował rolę małych klubów LZS, które działają w terenie a nierzadko jak to w przypadku średzkiego Orkanu  z wielkimi sukcesami. Docenił także  przywiązanie do barw Zrzeszenia.

Jerzy Sudoł swoje wystąpienie rozpoczął od wręczenie pucharu za zwycięstwo w klubowej lidze młodzików.

SudołPrzyłączył się także do gratulacji  a w komentarzu do nich wyraził w imieniu wielkopolskiego i nie tylko środowiska sportowego duże uznanie dla średzkiego klubu, i jak to określił  swojego rodzaju fenomenu. Dobre wyniki tłumaczy po części fakt posiadania zimowej bazy treningowej: hali przy Zespole Szkół Rolniczych, ale z drugiej strony takie wyniki przy  braku stadionu tartanowego są czymś nieprawdopodobnym.

Uroczystość uświetniła wspaniałym wokalnym popisem Natalia Pajszczyk.natalia

Przez cały sezon dokonaniom zawodników towarzyszyli fotografowie. Andrzej Fraś przygotował  ze zdjęć wykonanych przez siebie, a także Macieja Palickiego i swoją córkę, równocześnie zawodniczkę Zofię Fraś  wielką wystawę fotograficzną.  Na fotografiach wykonanych bardzo profesjonanie można podziwiać zarówno sukcesy zawodników, jak i piękno lekkoatletycznego ruchu uchwycone obiektywem. Niektóre zdjęcia można śmiało określić mianem arcydzieła.
Wystawa została otwarta na początku uroczystości i będzie prezentowana jeszcze w Maxmarinie przez pewien czas

Obszerną relację z uroczystości w swoich Wiadomościach Sportowych przekazała TVP Poznań.
Powtórkę można obejrzeć tu:  Materiał o naszym klubie rozpoczyna się od 3.38 min.

Relację fotograficzną można podziwiać tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>