Dwa razy Wesela

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łodzi to kolejny sukces Orkanu, a przede wszystkim Adriana Weseli. Adrian zdemolował rywali w sprincie zwyciężając zarówno setkę jak i dystans dwustu metrów. Najlepszy zawodnik Orkanu został także gwiazdą zawodów.  Został podwójnym złotym medalistą, a sztuka ta udała się jeszcze tylko jednej zawodniczce: zwyciężczyni pchnięcia kulą i rzutu dyskiem – Maji Ślepowrońskiej.
Sukces Adriana jest tym większy,że jeszcze niedawno walczył z kontuzją. Przykra kontuzja wykluczyła go z pierwszej części sezonu, stracił w ten sposób szansę na zakwalifikowanie się na Mistrzostwa Świata. Kiedy już mógł wystartować, na kwalifikacje było za późno, a rywale odjechali z wynikami. Do  najważniejszego  w tej sytaucji startu w sezonie: OOM  Adrian nie przystępował w roli faworyta.  Zwyżkę formy zademonstrował już podczas mitingu tuż przed Olimpiadą. W Białogardzie uzyskał najlepsze wyniki sezonu. Na 100m było to 11,07, a na 200m  21,85. Nie były to jednak życiówki i  nie były to najlepsze wyniki w kraju. Na 100metrów dawało to dopiero szóste miejsce, a na dwieście drugie.
Występ Adriana w Łodzi stytystyki te gruntownie odwrócił. Na pierwszy ogień poszła setka. W eliminacjach Adrian uzyskuje 10,82. To najlepszy wynik eliminacji. Wynik lepszy o dwanaście setnych od życiówki i lepszy o dwie setne od najlepszego to tej pory wyniku w kraju. Finał potwierdził prymat Adriana na tym dystansie. Rewelacyjny wynik 10,68 niestety nie będzie figurował w tabelach, ponieważ został uzyskany z lekkim wiatrem: +2,2. Drugi na mecie był gorszy o piętnaście setnych sekundy.
W tej sytuacji Adrian zmroził rywali na dwieście metrów. Ten dystans był zawsze jego najlepszym. Jeśli zatem tak tak ograł  rywali na 100m,  był już faworytem na dwieście metrów.  Adrian wytrzymał presję i już  w eliminacjach  pobiegł rekordowo. Uzyskał 21,62 co jest wynikiem lepszym od życiówki o dwie dziesiąte i najlepszym wynikiem sezonu w Polsce. Finał był formalnością. Adrian biegnąc pod wiatr uzyskał 21,70,  a nad srebrnym medalistą uzyskał siedemnaście setnych sekundy przewagi.  Brązowy medalista stracił już ponad pół sekundy.

Bardzo dobrze wypadli również pozostali nasi zawodnicy. Walcząc na swoim poziomie wszyscy zajęli miejsca wyższe aniżeli wynikało to z przedstartowych rankigów na listach startowych. Padło także parę życiówek, co znamionuje dobre przygotowanie do imprezy docelowej. Podsumowanie ich występów:
Mikołaj Kasprzak
Był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem i znacznie poprawił życiówkę. Mikołaj zajął piąte miejsce w trójskoku a życiówkę z 13,55 poprawił na 13,66.
Łukasz Przybyłek
Zajął siódme miejsce w pchnięciu kulą i ustanowił rekord życiowy: 15,64.  W swoim roczniku był drugi.
Zuzanna Kubiak
Zajęła ósme miejsce z takim samym wynikiem co czwarta zawodniczka w konkursie – 162cm
Justyna Brząkała
Chyba największa niespodzianka. Bije życiówkę w kuli już w eliminacjach. W finale dodaje jeszcze ponad pół metra. Najlepszy wynik do tej pory 12,45 zamienia na 13,19 i z dwudziestego miejsca w przedstartowych notowaniach winduje się na dziewiąte miejsce na OOM
Anna Kulpińska
Tylko jednej setnej sekundu  na dystansie 100ppł zabrakło jej do awansu do finału B. W sytuacji, kiedy Ania borykała się z kontuzją jeszcze na dwa tygodnie prze startem to ten wynik należy ocenić wysoko. W finale B zajęła trzecie miejsce i łącznie jedenaste.
Hubert Pieszke
Hubert na pewno mierzył wyżej jeszcze na początku sezonu. Kontuzja łokcia podczas ligi juniorów w Toruniu wykluczyła go z treningu na prawie dwa miesiące. W tej sytuacji jedenasta lokata z wynikiem 56,00, a w eliminacjach 56,40 również zadowala.
Aleksandra Makowska
Dwukrotnie dwunasta. W pchnięciu kulą z wynikiem 12,40 i w rzucie dyskiem 33,89. W rzucie dyskiem uzyskała jednak w eliminacjach życiówkę: 35,16.  Ola zanotowała również minimalny awans w stosunku do notowań przedstartowych. W kuli była trzynasta, w dysku piętnasta. Ola jest poza tym rocznikiem młodszym
Bartosz Sierschuła
W biegu na 800m na listach rankingowych znajdował się na dwudziestym pierwszym miejscu. Bojowa postawa i rozsądna taktyka pozwoliły Bartkowi w eliminacjach uzyskać życiowy wynik: 1.58,07 i awansować do finału B. W finale tym zajął piąte miejsce co dało ostatecznie  trzynastą loatę
Zofia Łuczak
Zajęła dzielone czternaste miejsce w skoku wzwyż. W eliminacjach skoczyła 159 cm. Ta wysokość dawała awans do finału, z tym tylko że trzeba było ją uzysać w pierwszej próbie. Zosia skoczyła tę wysokość za drugim razem. Zosia będzie jeszcze walczyć na OOM-ach również w przyszłym roku, gdyż jest zawodniczką młodszego rocznika
Kamila Podraza
Pewnie awansowała do finału B w biegu na 100ppł. Bieg finałowy Kamili nie wyszedł, jednak dla Kamili najważniejsze były eliminacje.
Katarzyna Zawitaj
To kolejny przykład dużego awansu w stosunku do notowań przedstartowych.  Kasia awansowała w chodzie na 5km z dwudziestej trzecie pozycji. Ukończyła zawody na piętnastym miejscu i do tego z życiówką osiągniętą w trudnych upalnych warunkach
Anna Bandosz
Ania jako druga zawodniczka w chodzie poprawiła swoją lokatę z rankigu. Miejsce siedemnaste zdobyła z dwudziestej drugiej pozycji na liście startowej.
Aleksandra Górna.
Ola kwalifikowała się jako dwudziesta trzecia zawodniczka, zatem dwudzieste pierwsze miejsce nie przynosi ujmy. Szkoda tylko, że nie udało się zająć jednej loaty wyżej. To dawało dodatkkowe dwa punktydo punktacji drużynowej klubów i województw.
Mikołaj Wojtuś
W stosunku do notowań przedstartowych awansował o jedną lokatę. Dwudzieste drugie miejsce  debiutującego w poważnych zawodach Mikołaja to tylko obiecujące frycowe. Mikołaj dopiero niedawno rozpoczął przygodę z dyskiem i sportem w ogóle.

Dobre indywidualne występy złożyły się na ogfromny sukces zespołowy.
UKS Orkan Środa zajął w punktacji wszystkich klubów w Polsce szóste miejsce. Jest to trzeci rok z rzędu, kiedy to nasz klub plasuje się w ścisłej czołówce na Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Młodzieży. Dwa lata temu również w Łodzi było to trzecie miejsce.