Dziesięciu wyróżnionych w konkursie Hoffmanna

Dziesiątka naszych zawodników została wyróżniona w  XVIX Konkursie Nadziei Olimpijskich im Karola Hoffmanna. To rekordowa liczba, jeszcze nigdy tylu zawodników Orkanu Środa nie zostało laureatami konkursu.
Dodatkowo najlepszym spośród wszystkich kategorii został Wojciech Marok.
Organizatorzy konkursu honorują wyjątkowo tego spośród laureatów, który uzyskał największą liczbę punktów biorąc pod uwagę wszystkie kategorie. Wojtek zdobył 100 punktów i był to najlepszy wynik.
Wśród laureatów znalazł się także trener Mieczysław Kaczor.  O lokacie trenerów decyduje liczba zawodników wprowadzonych do dziesiątek laureatów.  Laureaci Czytaj dalej

Przełaje w Żerkowie

Sezon przełajowy rozpoczęliśmy w Żerkowie. Odbyły się tam Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.
UKS Orkan reprezentowało sześciu biegaczy. 1-20190302_102447

Najwyżej została sklasyfikowana Oliwia Frąckowiak w biegu juniorek. Zajęła siódme miejsce. Ósme miejsce w biegu juniorek młodszych zajęła Julia Korcz. W biegu młodziczek wystąpiły dwie zawodniczki. Julia Biesz zajęła siedemnaste miejsce a Gabrysia Jankowiak trzydzieste drugie. W biegu młodzieżowców wystąpił Dawid Korcz i ukończył go na dziesiątym miejscu.

Ania Kulpińska siódma na seniorach

Znakomity występ zanotowała Anna Kulpińska w swoim debiutanckim występie w gronie seniorów.
Podczas Halowych Mistrzostw Polski w tej kategorii w Toruniu awansowała do finału, co  zważywszy na miejsce w rankingu przedstartowym było już dużą niespodzianką. Sukces tym większy, ze osiągnęła w eliminacjach rekord życiowy – 8,67. W finale pobiegła jeszcze szybciej – 8,64 i zajęła siódme miejsce. Wyczyn Ani  znaczny, ponieważ  finał tegorocznych Mistrzostw Polski był najwyższy od ponad dwudziestu lat. Dwie pierwsze zawodniczki osiągnęły wyniki na poziomie czołówki światowej. Udział w takim biegu to wielka gratka, a życiówki w takim towarzystwie mają wartość  niezwykłą. To niewątpliwie satysfakcja dla niej, a także spore doświadczenie, mogące procentować w dalszej karierze. Ania wykazała w ten sposób niesamowicie mocną psychikę i waleczność pozbawioną kompleksów. Wielkie brawa za przygotowanie formy na tę imprezę. Pierwsze starty w styczniu rozpoczęła od poziomu 9,27, a  zakończyła o ponad pół sekundy lepiej. Ania Kulpińska

Kolejne sukcesy


Kolejne  zawody, kolejne mistrzostwa Polski,  to kolejne wspaniałe występy. Dwa srebrne medale, dwa czwarte miejsca i cztery życiówki na wysokim poziomie. To plon naszych występów na  Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu.

Klasę potwierdził po raz kolejny Wojciech Marok. W pchnięciu kulą uzyskał świetny rezultat – 18,61. W bardzo emocjonującym konkursie uległ niespodziewanie  starszemu o rok Kornelowi Warszawskiemu. Kornel to znany już od lat Wojtkowi przeciwnik, a w Toruniu miał swój dzień. Poprawił o metr życiówkę i to on został złotym medalistą.
Drugi srebrny medal zdobyła Roksana Poll. Roksana uzyskała także najlepszy swój wynik w sezonie – 170cm. Ostatnio bowiem borykała się z kontuzjami, ale na szczęście udało się na czas przygotować najlepszą formę.
Medaliści z logo powiatu Czytaj dalej

Minimum Damiana

W niedzielnym mitingu w Toruniu wystąpiła spora liczba naszych zawodników. Na czoło wybija się wynik Damiana Rodziaka, który robi niebywałe postępy.  Wynikiem 14,99 uzyskał minimum A na Halowe Mistrzostwa Polski.  Życiówkę poprawił o prawie metr.
Życiówkę uzyskał także Wojtek Marok. Kulę o wadze 6kg posłał na odległość 18,48 przesuwając o 40 cm swój rekord. Jest jedynym w Polsce, który przekroczył 18 metrów i to w każdym z trzech  tegorocznych konkursów. Czytaj dalej