Srebro Kuby w skoku wzwyż

Z Halowych Mistrzostw Wielkpolski Młodzików wracamy ze srebrnym medalem Jakuba Fibnera w skoku wzwyż. Tuż za podium Jakub znalazł się także w biegu na 60m przez płotki, a w chodzie Julia Nawrocka. Śwetnie wypadł Damian Rauhut, który w rywalizacji  ze starszymi o dwa lata rywalami zajął szóste miejsce na 60m i siódme na 300m.

Kuba na podium

Czytaj dalej

Sukces na otwarcie

Sukcesem zakończyły się zawody otwierające sezon 2020. Tradycyjnie to właśnie u nas w Środzie- Halowymi Mistrzostwami Wielkopolski w pchnięciu kulą i halowym mitingiem rozpoczyna się lekkoatletyczny Nowy Rok. Jako organizatorzy spisaliśmy się także świetnie pod względem sportowym. Trzynaście medali kulomiotów, mnóstwo świetnych wyników zarówno miotaczy jak i  w pozostałych konkurencjach to dobra wróżba na cały 2020 rok. Czytaj dalej

Zaproszenie na zawody

1-Hala gotowa

Już w sobotę 4 stycznia kolejna edycja halowych zawodów w naszej hali. Ponownie odbędą się halowe Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą we wszystkich kategoriach wiekowych. W ramach mitingu rozegrane zostaną następujące konkurencje: 60m przez płotki, 60m płaskie, bieg na 500m, skok w dal i skok wzwyż

 

zaproszenie

Pozdrowienia z Borowic

W Borowicach przebywa spora grupa naszych zawodników. W warunkach wysokich gór pracuje nad kondycją, zdobywając kolejne szczyty.  W nogach już ponad setka kilometrów, wiele zaliczonych szlaków i zdobyty  najwyższy szczyt Karkonoszy- Śnieżka. Przy okazji mnóstwo wspaniałych widoków, niezapomnianych wrażeń i setki fotografii. Część z tych fotografii załączamy:  Czytaj dalej

Sezon 2019 – sezon sukcesów europejskich podsumowany

W czwartek 7 listopada podsumowaliśmy sezon 2019.
W gościnnej restauracji MaxMarina u pani Justyny Jakubiak spotkaliśmy się  w licznym gronie.

SONY DSC

Sukcesów gratulowali nam przedstawiciele władz lokalnych, a także poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, przewodniczący Komisji Współpracy z Olimpijczykami  Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS – Tadeusz Tomaszewski.
Gratulacje składał także dwukrotny olimpijczyk – Rafał Wieruszewski.
Nagrody wręczali w towarzystwie trenerów:
– starosta Średzki – Ernest Iwańczuk
– burmistrz Środy – Piotr Mieloch
– a także  nasz olimpijczyk Rafał Wieruszewski.
Dla naszych młodych sportowców Rafał, który przez cały okres swojej międzynarodowej kariery reprezentował nasz klub  stanowi niedościgniony wzór.
W trakcie uroczystości przewijało się często życzenie do nawiązania do tych sukcesów.
Dobre wzory zobowiązują, więc naśladowców już mamy.
Od czasów sukcesów Wieruszewskiego ten rok był niewątpliwie najlepszy!.
NASI ZAWODNICY ZDOBYLI DWA MEDALE MISTRZOSTW EUROPY JUNIORÓW

Od nich więc, od Wojciecha Maroka, srebrnego medalisty ze Szwecji w pchnięciu kulą i Sary Neumann, brązowej medalistki w sztafecie 4x400m rozpoczęła się tegoroczna gala!

SONY DSC

Od lewej: Rafał Wieruszewski, Andrzej Kobierski – trener Wojtka, Tadeusz Tomaszewski, Mieczysław Kaczor – trener Sary, Sara Neumann, Wojciech Marok, Piotr Mieloch –  Burmistrz Miasta Środa Wlkp., Ernest Iwańczuk – Starosta Średzki.

Dodajmy, że relację z tego wydarzenia przeprowadziła Telewizja Poznańska
Relacja TVP Sport  ( od piątej minuty) Czytaj dalej

Badania ZKN

Seozn 2020 rozpoczynamy uczestnictwem w badaniach selekcyjnych
W Bydgoszczy uczestniczyła liczna grupa kandydatów do Zaplecza Kadry Narodowej.

1-Bydgoszcz badania2
Badania polegają na różnego rodzaju pomiarach antropometrycznych, motorycznych oraz testach.  Z pomiarów antropometrycznych  to między innymi pomiar tkaki tłuszczowej. Z pomiarów motorycznych to skok w dal z miejsca i rzut piłką lekarską w przód. Kandydaci  poddani są także testowi funkcjonalnej sprawności fizycznej (FSC). Test ten ma zadanie między innymi sprawdzić prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji  oraz wskazanie słabych punktów, tzw czerwonych flag.   Większośc naszych zawodników wypadła w tym teście na 100%, czyli uzyskałą 21 punktów na 21 możliwych. Tylko w sporadycznych wypadkach było to 19-20 pkt.
Ostatnią próbą był tak zwany OptoJump, który mierzy w biegu na 50 metrów długość kroku, rytm biegu, czas kontaktu stopy z podłożem oraz proporcje między lewą i prawą nogą.