Podsumowanie w ratach

Tegoroczne podsumowanie sezonu zostało połączone z konieczności z treningiem i spotkaniem wigilijnym. Dodatkowo musiało zostać poszatkowane i odbyć się w kameralnych grupkach, niemal konspiracyjnie. Być może miało to swój urok, chociaż niekoniecznie.
Tradycji stało się jednak zadość, tym bardziej, że sukcesy odniesione w tym roku mają większą wagę.  Wymagały od sportowców niezwykłego hartu ducha i  silnej woli przetrwania.

UKS Orkan Środa zdobył w tym roku tytuł najlepszego klubu w Polsce wśród klubów LZS zwyciężąjąc w punktacji klubowej Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS.
Zdobył trzecie miejsce w punktacji klubowej Mistrzostw Polski U-18 – rozgrywanych w miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale mających tę samą rangę. Do fianałów w Radomiu zakwalifikowała się rekordowa liczba naszych zawodników.  Występy tam owocowały seryjnymi życiówkami i kompletem medali.
Zawodnicy UKS Orkan Środa zdobyli sześć medali rangi Mistrzostw Polski. Nie odbyły się żadne   letnie imprezy międzynarodowe, a paru zawodników miało duże szanse występów. W sezonie halowym udało się to Wojciechowi Marokowi, który wystąpił w Międzynarodowym Halowym  Wielomeczu Lekkoatletycznym w Mińsku, Naszych zawodników można było obserwować w głównych rolach na wszystkich zawodach rangi Mistrzostw Polski, od seniorów poczynając a kończąc na najmłodszych, którzy brylowali w Finaałąch Krajowych Czwartków LA i zawodów Lekkoatletyki dla Każdego.
Podczas spotkania wręczano wyróżnienia w pięcioosobowych podgrupach i bez publiczności.  Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Środzie, Starostwo powiatowe oraz klub wręczali przedstawiciele władz samorządowych: starosta Ernest Iwańczuk, burmistrz Piotr Mieloch, członek zarządu powiatu Bogusław Biernat, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Ewelina Zawielak oraz prezes UKS Orkan Marek Zaworski.  Czytaj dalej

PODSUMOWANIE

Podsumowanie sezonu!

 Zapraszamy do udziału w podsumowaniu sezonu 2020. Będzie to symboliczne podsumowanie, ale tylko takie w obecnych warunkach jest możliwe.
Na to symboliczne spotkanie zapraszamy w dniu 23 grudnia na obiekty treningowe przy Zespole Szkół Rolniczych. Początek o godzinie 13,00, a wyróżnieni zawodnicy  będą występowali  wg określonego harmonogramu w małych grupach.
Proszę to uwzględnić w treningu, który tego dnia prawdopodobnie odbędzie się zgodnie z planem.
Wszyscy planujący obecność proszeni są o zgłoszenie tego u swojego trenera!

Sezon był wyjątkowo udany, o czym wkrótce będzie można tutaj się przekonać, więc postarajmy się to uczcić jak przystało, jednocześnie mając na uwadze względy zdrowotne!

Ze zrozumiałych względów prezentujemy już listę wyróżnionych, co niestety pomniejsza efekt emocji z tym związanych.

 Lista wyróżnionych (zaproszonych)

 Sylwetki zawodników

 Filmowe  podsumowanie roku:   Zobacz