Akcja obozowa: Spała, Cetniewo, Grudziądz, Żerków

Niezwykle imponująco wygląda lista ośrodków sportowych, w których nasi zawodnicy  przebywają szlifując formę na kolejny sezon.
Ze Spały właśnie powrócili i wkrótce znów wyjeżdżają Sara Neumann i Wojciech Marok.  Sara została zakwalifikowana do wybrańców  Matusińskiego – trenera reprezentacyjnej sztafety 4x400m i przygotowuje się długofalowo do Młodzieżowych Mistrzostw Europy.  Wojtek jest jeszcze juniorem i w ramach Kadry Narodowej Juniorów  grupy rzutów realizuje program przygotowań do Mistrzostw Świata Juniorów. Obydwoje mają przewidziane jeszcze parę obozów.
W Cetniewie  na zgrupowaniu Zaplecza Kadry Narodowej  grupy miotaczy przebywa Jolanta Ludwiczak i Damian Rodziak.

Cetniewo
Na obóz Zaplecza Kadry Narodowej w chodzie do Spały wyjechały Magda Czwojdrak i Julia Biesz.

Magda i Julia w Spale
Grupa sprintu, skoków i wielobojów szlifuje formę w Grudziądzu. Szkolą się tam Weronika Kadłubowicz i Roksana Poll.

Cała pozostała kadra wraz z trenerami klubowymi okupuje tradycyjnie Żerków.

20200131_110412

Srebro Kuby w skoku wzwyż

Z Halowych Mistrzostw Wielkpolski Młodzików wracamy ze srebrnym medalem Jakuba Fibnera w skoku wzwyż. Tuż za podium Jakub znalazł się także w biegu na 60m przez płotki, a w chodzie Julia Nawrocka. Śwetnie wypadł Damian Rauhut, który w rywalizacji  ze starszymi o dwa lata rywalami zajął szóste miejsce na 60m i siódme na 300m.

Kuba na podium

Czytaj dalej

Sukces na otwarcie

Sukcesem zakończyły się zawody otwierające sezon 2020. Tradycyjnie to właśnie u nas w Środzie- Halowymi Mistrzostwami Wielkopolski w pchnięciu kulą i halowym mitingiem rozpoczyna się lekkoatletyczny Nowy Rok. Jako organizatorzy spisaliśmy się także świetnie pod względem sportowym. Trzynaście medali kulomiotów, mnóstwo świetnych wyników zarówno miotaczy jak i  w pozostałych konkurencjach to dobra wróżba na cały 2020 rok. Czytaj dalej

Zaproszenie na zawody

1-Hala gotowa

Już w sobotę 4 stycznia kolejna edycja halowych zawodów w naszej hali. Ponownie odbędą się halowe Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą we wszystkich kategoriach wiekowych. W ramach mitingu rozegrane zostaną następujące konkurencje: 60m przez płotki, 60m płaskie, bieg na 500m, skok w dal i skok wzwyż

 

zaproszenie