Juniorzy młodsi są mocni

W Halowych Mistrzostwach Wielkopolski U20 i  U18 nasi zawodnicy zdobyli osiem medali. Siedem z nich zdobyli juniorzy młodsi i to w większości z klasowymi wynikami.

Zbiorowe medalistek.

Weronika z medalem za płotki

Bezkonkurencyjna okazałą się Weronika Kadłubowicz. Weronika jak przystało na  wieloboistę za co się nie weźnie to robi to wybitnie. Zwyciężyła w skoku wzwyż z wynikiem 155,  zwyciężyła także w skoku w dal z nowum rekordem życiowym – 5,44, a na 60 ppł była druga z czasem 9,37.
skok wzwyż Dwa  medale zdobyła Agata Wojciechowska. Była druga w skoku wzwyż (140) i trzecia w trójskoku (9,66)

trójskokZłotym medalem w chodzie na 2km otwarła zawody Julia Biesz. Jej czas to 10.05,12

Julia

Złoty medal zdobyła także Zosia Szymkowiak w biegu na 300m. Ten medal jest dość dużą niespodzianką. W kaliskiej hali przebiegła w czasie 46,28. Jej dotyczczasowy wynik w tej hali to 49,03. Awansowała także do finału na 60m i zajęła w nim  piąte miejsce. (8,25)1-ZosiaSrebrny medal na dystansie 600m, ale w kategorii U20 zdobyła Julia Korcz. Julia poprawiła życiówkę z kaliskiej hali czasem 1.50,68.

Julia na podiu
Blisko podium byli jeszcze na 300m Martyna Dubert – IV z czasem 47,56 i Jakub Przybylski – V z czasem 42,79.
Niewątpliwie byłoby jeszcze parę medali więcej, gdyby choroby nie zdziesiątkowały naszej ekipy.