Liga młodzików i miting

Czwartego września odbył się drugi rzut ligi młodzików w którym licznie wystartowali nasi zawodnicy. Dla części z nich to istotny etap przygotowań do Międzywojewódzkich Mistrzostw, które odbędą się za tydzień w Szczecinie.
W ramach zawodów odbyły się także konkurencje mitingowe.
Nie ma jeszcze komunikatu, więc nie można podać wszystkich  dobrych wyników, ale z tych, które są znane to naczoło wybija się wynik Olka Kowalewskiego, który znakomicie zadebiutował na dystansie 300m przez płotki. Uzyskał wynik 43,57. Dobrze wypadł także kulomiot Jakub Glinka, który poprawił życiówkę na 12,57.
Kolejne ciekawsze wyniki: Damian Rauhut- 11,88 na 100m; Marcel Pieszke – 41,37 w rzucie oszczepem,
Z młodzików, którzy mają się liczyć w Szczecinie nieźle wypadli także Jakub Rodziak i Julia Matuszak. Ich dokładnych wyników na razie nie można podać.
Obiecująco zaprezentowała się grupa U-14, która w  kategorii młodzików dopiero będzie za rok lub dwa. Wśród nich była także ciekawych debiutów. Są to Julia Łukaszczyk. Amelia Kozielska, czy Franek Wiczyński. W Poznaniu pokazali się także z dobrej strony: Jadwiga Janczak, Amelia Pruchniewicz, Olga Pruchniewicz czy Julia Ritter. O  pozostałych, wraz z dokładnymi wynikami poinformujemy wkrótce, po ukazaniu się komunikatu.

 

Obóz, czyli trening, relaks, zabawa i odpoczynek (?)

Na kolejnym obozie, tym razem w Żerkowie przebywała grupa naszych zawodników. jak zwykle w sierpniu priorytetem w przygotowaniach są młodzicy.  Młodzicy mają w drugiej części sezonu najważniejsze zawody  z Mistrzostwami Polski włącznie.
Dwa treningi dziennie nie były problemem, a wystarczyło jeszcze czasu i energii na basen, kręgle i inne rozrywki.
Efekty treningu w Żerkowie, będzie można pokazać już we wrześniu. Młodzicy rozpoczną starty od ligi młodzików 4 września w Poznaniu.
Część juniorów weżnie udział także w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale. To zawodnicy powołani do reprezentacji województwa.
W Mistrzostwach Polski U-20 w chodzie na 20 km w Gdańsku wystartuje Magda Czwojdrak.  To będzie jej debiut na tak długim dystansie. 
Na stronę

Włocławek czyli Mistrzostwa Polski U-18 lub OOM

 

WERONIKA KADŁUBOWICZ ZDOBYWA MEDAL W SIEDMIOBOJU
OSIĄGA PRZY TYM WSPANIAŁY WYNIK: 4889 PKT
Wera dekoracja
Wera z treneremALE PO KOLEJI
Pierwszy dzień

Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Włocławku zakończył się sukcesami. Rywalizację rozpoczęła trójka naszych zawodników.
Dwa pchnięcia wystarczyły Karolowi Rodziakowi aby awansować do  jutrzejszego finału. W drugiej kolejce wynikiem 16,10 wypełnił wymagane minimum , które wynosiło 15,75. To piąty wynik eliminacji.
Znakomicie pobiegła Martyna Dubert i dziewiątym wynikiem awansowała do finału B. W finale pobiegnie z najlepszym czasem.
Cztery z pośród siedmiu konkurencji ma za sobą siedmioboistka Weronika Kadłubowicz.  We wszystkich konkurencjach była w czołówce.  Była najlepsza w biegu na 100ppł (1437) i na 200m (25,92). W pchnięciu kulą  (10,92) i w skoku wzwyż (160) zajęła trzecie miejsca. Po rozegraniu tych konkurencji zajmuje drugie miejsce i zmierza do srebrnego medalu.
Drugi dzień z medalem
D
rugi dzień to przed wszystkim medal Weroniki Kadłubowicz. Jak rozpoczęła pierwszego dnia tak drugiego skończyła. Zajęła wynikiem 5,57 w skoku w dal, przegrywając tylko liderką Marleen Baas, rzuciła oszczepem 31,98, co było czwartym wynikiem w stawce wszystkich siedmioboistek oraz przebiegła 800m w czasie 2.37,84. W sumie dało to 4889 punktów. To nowy rekord życiowy Weroniki, lepszy o ponad  100 punktów. Trzecia miała do Weroniki straty ponad pięćset punktów. Zwyciężczyni to  zawodniczka dwojga narodowości: polskiej i holenderskiej reprezentująca OŚ AZS Poznań.
Wera na płotkach u kowalskiego
W finale pchnięcia kulą  wystąpił po udanych eliminacjach Karol Rodziak. Finał był jeszcze lepszy. Karol po raz kolejny poprawił życiówkę, przekroczył barierę siedemnastu metrów i zajął najbardziej niespodziewanie czwarte miejsce. Do medalu zabrakło niewiele, bo trzynaście centymetrów. Wynik Karola to 17,01. Karol wystąpił jeszcze w eliminacjach rzutu dyskiem. Wynikiem 39,65 zajął XXII miejsce
Karol
W finale B  biegu na 400ppł wystąpiła Martyna Dubert.  Zajęła w nim piąte miejsce z czasem 66,17. Najlepszy wynik z Włocławka to osiągnięte w eliminacjach 65,42
Martyna w blokach
Udany występ w eliminacjach zanotowali także trójskoczkowie.  W porannych eliminacjach Jakub Fibner poprawił życiówkę.  Wynik 12,73 był tylko o siedem centymetrów słabszy od wymaganego minimum. Poziom trójskoku był jednak wysoki i ta odległość dała Kubie miejsce czternaste. Do finału wskoczył drugi nasz zawodnik Marcin Kaczor.  Jego rezultat to 12,96Wojtek w trójskoku
W południe wystartowała W trójskoku Agata Wojciechowska. Oddała tylko jeden skok – na odległosć 11,04. Ten jeden skok to skok życiowy. Do konkursu Agata przystąpiła z życiówką 10,82. Skokiem tym już uzyskała minimum i przepustkę do piątkowego finału.
W czwartek biegała także sztafeta. Występ we Włocławku miało tylko osiem najlepszych w Polsce s, co oznaczało już miejsce w ósemce. Czasy osiągane przez nasz skład i rywali wskazywał, że  realne było miejsce V-VI.
Na metę przybiegli nasi sprinterzy na piątym miejscu. Czas naszej sztafety  mecie to 44,01. Niestety, na wskutek przekroczenia strefy zmian wynik został anulowany, a sztafeta sklasyfikowana na VII-VIII miejscu.sztafeta
Dwie zawodniczki wystąpiły w chodzie na 5km. Julia Biesz zajęła XVIII miejsce z czasem 30.05,48, A Martyna Grala miejsce XXIII. Jej czas to 32,24,79.

Julia i Martyna

 

Trzeci  dzień dla trójskoczków

W ostatnim dniu występowali tylko trójskoczkowie. Do finału przedarli się: Marcin kaczor i Agata Wojciechowska. Agata zaliczyła tym razem trzy skoki. Do wąskiego finału i kolejnych trzech skoków zabrakło. Wynikiem 1041bzajęła czternaste miejsce. Agata może być z udziału w zawodach zadowolona i mile wspominać Włocławek W eliminacjach poprawiła swój rekord życiowy
Lepiej zaprezentował się Marcin. Jednym z najlepszych wyników sezony, czyli 12,99 zajłąłdziesiąte miejsce.
Ostatecznie kolejne  Mistrzostwa Polski w tym roku kończymy z medalową zdobyczą. To szósty medal  Mistrzostw Polski dla Orkanu W ROKU 2021.
W punktacji klubowej, z dorobkiem 31 punktów zajmujemy 28 miejsce. Sklasyfikowanych klubów zostało 216. Z Wielkopolskich klubów jesteśmy na drugim miejscu. Lepszy okazał się tylko KS Stal LA Ostrów, który wygrał cała punktację.
Przy okazji składamy tą drogą GRATULACJE zawodnikom i trenerom z Ostrowa.

Ania w finale z życiówką.

Anna Kulpińska odniosła sukces, awansując do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W dalekich Suwałkach świetnie pobiegła w eliminacjach, gdzie pobiła swój rekord życiowy i zajęła w serii czwarte miejsce.  Czas 14,04 był szóstym czasem eliminacji. W finale uzyskała 14,23 i zajęła siódme miejsce.

Miting wakacyjny w Poznaniu

Tuż po obozach formę sprawdzić miał kolejny miting. !7 lipca w Poznaniu odbył się Mityng Wakacyjny.  Pomimo  zrozumiałego braku świeżości padły świetne rezultaty. Na pochwałę zasługują wyniki Weroniki Kadłubowicz, która wystąpiła w trzech konkurencjach: kula (12,64) oszczep (30,78) i wzwyż (163). Nowe życiówki uzyskali miotacze. karol Rodziak w kuli – 16,66 i Marcel Pieszke w oszczepie – 49,88.  Marcel jest młodzikiem i to rocznik 2007.
NIęxle wypadła takżę Agata Wojciechowska, która w trójskoku wylądowała na odległość 10,80.

Tego samego dnia Anna Kulpińska biegała w Białogardzie. W swojej koronnej konkurencji, w biegu płotkarskim na dystansie stu metrów pobiła  rezultatem 14,13 swoją życiówkę.  Niezły wynik uzyskała na płaskim dystansie – 12,40.
Komplet wyników