Uwaga! Badania!

Badania kandydatów do Zaplecza Kadry Juniorów i Młodzieżowców , a także dla członków Grupy Szkolenia Ukierunkowanego programu Lekkoatletyka dla każdego odbędą się w Bygoszczy w dniach 3-4 listopada. Można dojechać we własnym zakresie lub zorganizowanym autokarem.
Autokar odjeżdża o 8,00 w niedzielę 4 listopada. Zbiórka wyjątkowo, z powodu remontów dróg) przy stadionie LA na ul Kórniciej w Środzie.

Lista zgłoszonych do badań: (szeroka, będzie prawdopodobnie mniejsza)
ZKNJi Mł: Sara Neumann, Ania Kulpińska, Martyna Jankowska, Zuzanna Nowak, Zofia Łuczak, Jakub Wlazły, Hubert Pieszke, Wojciech marok, Nikita Jaruszyński, Ewelina Rozmiarek, Roksana Poll
 GSU:  Zosia Szymkowiak, Hania Trójnara, Julia Korcz, Julia Biesz, Weronika Kadłubowicz, Edyta Wojciechowska, Agata Wojciechowska, Marcin Kaczor, Patryk Manicki, Damian Rodziak, Magda Czwojdrak, Martyna Dubert, Jakub Fibner, Matylda Januszkiewicz, Jolanta Ludwiczak, Jakub Przybylski.

Spotkanie z mistrzem olimpijskim

W Środzie odbędzie się w ramach projektu Średzkie Rozmowy spotkanie z Mistrzem Świata z Edmonton i Mistrzem Olimpijskim z Sydney – Szymonem Ziółkowskim.
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Środzy.
Imienne zaproszenie wystosowali także do nas – zawodników i trenerów UKS Orkan.
Młodsi zawodnicy nie pamiętają pewnie występów sympatycznego Ziółka, więc jest okazja do zadania pytań i posłuchania wspomnień.
Tego dnia obowiązkowo kończymy trening wcześniej i wszyscy stawiamy się na spotkaniu, które odbędzie się w poniedziałek 8 października o godzinie 17,30  WSSEZaproszenie na Ziólka

MŁODZICY SĄ SUPER

Bardzo dobry występ zanotowali nasi młodzicy podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Złote medale zdobyli: Jolanta Ludwiczak w dysku, Magda Czwojdrak w chodzie na 3km oraz Weronika Kadłubowicz w skoku w dal. Wszystkie zwycięstwa poparte znakomitymi wynikami i awansem do Mistrzostw Polski. Jola dołożyła do złota drugi – srebrny medal w pchnięciu kulą. Srebro w pchnięciu kulą zdobył także Damian Rodziak. Brązowy medal w skoku wzwyż zdobyła Edyta Wojciechowskareceived_30001855082718020180908_180207 Czytaj dalej

Wspaniałe debiuty na płotkach

Na klubową ligę młodzików jechaliśmy, by bronić pierwszego miejsca wywalczonego w pierwszym wiosennym rzucie. O wynikach WZLA poinformowało tuż przed zawodami, zatem o szczególnej mobilizacji nie było mowy. Pomimo tego emocje z wynikami końcowymi był i będą trwać pewnie aż do ogłoszenia punktacji. Jednak nie ta prestiżówa bąź co bądź punktacja była najważniejszym celem. zawody odbywały się na tydzień przed Międzywojewozkimi Mistrzostwami Młodzików, a te mają swoją punktacje i są ostatnim sprawdzianem i kwalifikacją przed Mistrzostwami Polski Młodzików. W perspektywie tych celów należy uznać zawody za szczególnie udane. Bardzzo dobrze wypadły płotkarki.  najlepszym wynikiem może się pochwalić debiutująca na dystansie 200ppł Martyna Dubert. Czytaj dalej

Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Dwoćh naszych zawodników uczestniczyło w rozegranych w Inowrocławiu Drużynowych Mistrzostwach Poslki Senioró czyli Finale Tamex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Byli to Wojciech Marok i Roksana Poll.Liga seniorów

Rewelacyjny występ zanotowała Roksana. Szesnastoletnia skoczkini wzwyż w gronie seniorek walczyła bez żadnych kompleksów i zajęła trzecie miejsce. Ustąpiła tylko młodzieżowej mistrzyni kraju i czwartej zawodniczce Mistrzostw Polski Seniorów: Justynie Konior z AZS AWF Kraków, oraz Aleksandrze Nowakowskiej – uczestniczce tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów.  Z Nowakowską Roksana przegrała nieznacznie, ponieważ pokonała taką samą wysokość co reprezentanka Polski na MŚ w Tampere czyli 170cm. To jeden z lepszych wyników Roksany.
Wojtek miał zadanie znacznie trudniejsze, ponieważ poza rywalizacją ze starszymi rywalami musiał się zmierzyć ze znacznie cięższym sprzętem. Dysk ważył nie 1,5 kg tylko dwa kg, a kula zamiast pięcio była siedmiokilogramowa, a dokładnie 7,26. To ogromna różnica.  A i rywale byli njie lada,a szczególnie w kuli. Startowało  w tej konkurencji dwóch najlepszych w Europie.  Byli to złoty  medalista ostatnich Mistrzostw Europy w Berlinie Michał Haratyk i srebrny Konrad Bukowiecki. Startował także trzeci reprezentatnt Polski na ME w Berlinie –  Jakub Szyszkowski.  Do kompletu należy wymienić Szymona Mazura – mistrza świata juniorów z 2015 roku.  W ten spodsób w konkursie uczestniczyło dwóch mistrzów świata juniorów: Szymon Mazur oraz Konrad Bukowiecki, który ma także na koncie tytuł Halowego Mistrza Europy Seniorów i wiele innych. W rzucie dyskiem obsada w porównaniu z kulą była blada, lecz i tak w stawce był Oskar Stachnik – mistrz Europy juniorów z 2017 roku czy Bartłomiej Stój – mistrz Europy Juniorów z 2015 roku.
Z wyzwaniem Wojtek poradził sobie nieźle. Osiągnął dwa dobre wyniki. W kuli to 15,53, a w dysku 46,39. Udział w konkursie z takimi zawodnikami na pewno na długo zapadnie w pamięć i będzie procentowało w przyszłości. Ostatecznie zarówno w rzucie dyskiem jak i pchnięciu kulą zajął siódme miejsca.

Dużo złota z Igrzysk w Siedlcach

W Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Siedlcach  nasi reprezentanci zdobyli sporo  medali, a w szczególności upodobali sobie złoto. Dwa złote medale tradycyjnie padły łupem Wojciecha Maroka, złoto zdobyła także Roksana Poll i Nikita Jaruszyński. Złote medale zdobyli także uczestnicy sztafet 4×100: Zuzanna Nowak i Jakub Wlazły.