Zgrupowanie w Pucku

W dniach od 6 do 15 sierpnia  liczna grupa naszych zawodników przebywała na zgrupowaniu w Pucku.   Obóz był bardzo ważnym etapem przygotowań szczególnie dla młodzików. Wkrótce czekają ich najważniejsze zawody w tym sezonie. Już pierwszego września odbywa się druga runda ligi młodzików a tydzień póżniej bardzo ważne Mistrzostwa  Międzywojewódzkie w Szczecinie. Część oczywiście ma przed sobą perspektywę udziału także w Mistrzostwach Polski.  Młodzicy to ostatnia grupa wiekowa, która będzie walczyć w krajowym czemionacie, także o medale Mistrzostw Polski. Czas był wypełniony treningami, ale był także czas na korzystanie z nadmorskich klimatów.Puck1-20190810_175536

Piękna historia: Marok wicemistrzem Europy, Neumann brązową medalistką

Wspaniale wystąpili nasi reprezentaci podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Szwecji.  Wojciech Marok w pchnięciu kulą pobił swój rekord życiowy i stanął na drugim stopniu podium. Konkurs był bardzo emocjonujący, a Wojtek wykazał się dużą odpornością psychiczną.
W eliminacjach sztafety 4x400m wspaniale wystąpiła Sara Neumann, zapewniając sobie start w finale. W finale, między innymi dzięki jej postawie Polski zajęły trzecie i zdobyły brązowy medal.
67715514_2144807958961645_5946671629093306368_o4x400m

Czytaj dalej

Wieści ze Spały

W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich  w Spale trwają przygotowania do Mistrzostw Europy Juniorów.
W gronie reprezentantów Polski dwóch naszych zawodników:

Sara i Wojtek w Spale

Sara Neumann i Wojciech Marok

Po intensywnych treningach oczekują na wyjazd do Boras w Szwecji.
Starty już od czwartku.
Będziemy na bieżąco relacjonować.

Wojtek Marok podwójnie

Wspaniale wystąpił w Mistrzostwach Polski w Raciborzu Wojciech Marok.
Zdobył dwa srebrne medale, które poparł rekordami na światowym poziomie. To oznacza najpewniej, choć oficjalnej informacji o nominacji PZLA jeszcze nie ma, kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów.
Sukces odniosła także Sara Neumann. Doskonały bieg na 400m zakończony świetnym wynikiem i z dużymi szansami także na występ w reprezentacji. MarokWojtek uzyskał w pchnięciu kulą 19,27 cm. Do zwycięstw zabrakło niewiele – 4 cm. Odwieczny rywal Piotr Goźdzewicz z Kalisza uzyskał 19,31. Tym wynikiem poprawił życiówkę o ponad metr. Fakt, że uczynił to na mistrzostwach Polski i zwyciężył. Obydwaj będą mieli okazję reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy U-20 w Szwecji w dniach 11 do 14 lipca.
Wojtek wystąpi w nich również w rzucie dyskiem. W tej konkurencji do złotego medalu także zabrakło czterech centymetrów.   Wojtek uzyskał 57,88 a rywal 57,92. Takie rezultaty w Szwecji będą się liczyły na pewno w walce o czołowe miejsca.
W finale biegu na 400m piąte miejsce z wynikiem 55,20 zajęła Sara Neumann. To także jej nowy rekord życiowy i daje nadzieję na powołanie do reprezentacyjnej sztafety 4×400 w Szwecji. Polki mają doskonałe czasy i  duże szanse na wysoką lokatę.
Także w  finale 400 metrów, ale przez płotki wystąpiła druga nasza zawodniczka: Martyna Jankowska. Po bardzo bojowym otwarciu zajęła szóste miejsce z wynikiem 63,50.
Sara i Martyna wsparte Zuzanną Nowak i Oliwią Frąckowiak sprawiły największą chyba niespodziankę w sztafecie 4x400m. Miejsce piąte nie było w planach zespołu, a już czasu 3.56,57 na pewno nie. Średnia po 59 sekund na jedną zawodniczkę oznacza, że wzniosły się na wyżyny swoich możliwości.
Sztafeta
Wysokie lokaty, punktowane miejsca zajęli pozostali; Jakub Wlazły piętnasty w dysku (42,73) i szesnasty  kuli (14,71). Paulina Galus jedenasta w oszczepie (35,17) i trzynasta w kuli (9,59) oraz Nikita Jaruszyński jedenasty w trójskoku (13,48) i szesnasty w skoku w dal (6,34). Łącznie przełożyło się to na drużynowy sukces. W punktacji klubowej mistrzostw UKS Orkan zajął jedenaste miejsce. punktacjaKomplet wyników

ANIA KULPIŃSKA FINALISTKĄ

Ania Kulpińska awansowała do finału Młodziżowych Mistrzostw Polski w Lublinie.
W finale zajęła siódme miejsce a co najważniejsze pobiła rekord życiowy. Wszystko w miesiąc po wznowieniu treningów po operacji stopy.  W eliminacjach uzyskała  już znakomity czas – 14,15, niestety przy zbyt silnym wiatrem. W finale, przy dozwolonym wietrze pobiegła tylko ciut wolniej. !4,22 to wynik lepszy o siedem setnych od dotychczasowego rekordu życiowego.
Dziesiąte miejsce w skoku wzwyż zajęła Zofia Łuczak. Zosia ostatnie tygodnie przygotowania łączyła z intensywną sesją egzaminacyjną na studiach, a do Lublina pojechała w międzyczasie. Uzyskany wynik  w tej sytuacji niewątpliwie także cieszy.

Złoto dla młodziczek

Cztery złote medale  Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek zdobyły nasze dziewczyny. Największą niespodzianką jest  złoto w sztafecie 4x100m.

1-Sztafety dziewcząt
Indywidualnie wygrały Julia Biesz, Weronika Kadłubowicz i Martyna Dubert.
Złote medale poparte zostały bardzo dobrymi rezultatami, na poziomie czołówki krajowej. Dziewczęta zdominowały szczególnie biegi płotkarskie wygrywając obydwa dystanse.  Czytaj dalej