Oficjalny sprawdzian

W sobotę odbyła się oficjalny sprzawdzian szerokiej kadry naszych zawodników. Sprawdzian miał za zadnaie wypełnić lukę spowodowaną zmniejszoną ilośćią oficjalnych zawodów.

Gościliśmy także zawodników z Wrześni.
Wszystko odbyło się jak na prawdziwych zawodach, dzięki pomocy sędziów związkowych.  Wyniki można przyrównać do tych z oficjalnych zawodów, a emocje były podobne do startowych.  Sprawdzian  wypadł pomyślnie, a przedewszystkim wprowadził do monotoni treningu tak niezbędny element ryalizacji. Dla większości to kolejna okazja do zbierania doświadczenia, tak niezbędnego w rywalizacji sportowej.
Odbyły się biegi na 60 metrów, 60 m przez płotki, skok w dal i pchnięcie kulą. Ta ostatnia konkurencja miała wymiar niemal Mistrzostw Wielkopolski w niektórych kategoriach. Do niemal ostniej chwili miały te zawody mieć taką oficjalna rangę.
Komplet wyników: 

Grad życiówek w Toruniu

W rozpoczynającym sezon  Ogólnopolskim  Halowym Mitingu w Toruniu bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy. Padło bardzo dużo życiówek, z tego wiele na wysokim poziomie, a zawodnicy o uznanej klasie potwierdzili dobrą formę. Mowa tutaj o młodzieżowcach, dla których to był start kontrolny w trakcie mocnego treningu, a jak w przypadku Sary Neumann prosto z wyczerpującego obozu.  Na wyróżnienie zasługują także wyniki drugiej młodzieżówki –  Anny Kulpińskiej. Na 60 przez płotki uzyskała 8,97, a płaską sześćdziesiątkę pobiegła w 7,77
Z grona juniorów szczególnie wyróżniła się  wieloboistka Weronika Kadłubowicz, która wystąpiła w trzech konkurencjach i pobiła trzy rekordy życiowe. Wyniki w pchnięciu kulą: 11,94 i w skoku wzwyż: 163 plasowały ją w czołówce mitingu.  W biegu na 200m uzyskała 26,95 co jest też nowym rekordem życiowym. W pchnięciu kulą doskonale zaprezentowali się Damian Rodziak,  Jolanta Ludwiczak i Karol Rodziak. Damian w debiucie w starszej kategorii zwyciężył i kulą o wadze 6kg uzyskał 16,64. Podobnie debiutująca w kategorii juniorek starszych Jola kula o wadze 4kg uzyskała 12,46.
Rekord życiowy pobiła także Paulina Galus  – 10,97.  Młodszy z braci- Karol Rodziak poprawił absolutną życiówkę, lepszą od wyniku z lata. Jego wynik to 15,15.
Cieszą także wyniki  Zofii Szymkowiak.  Jej czas na 200m to 26,18, a na 60 – 8,11. Obydwa to rekordy życiowe. Podobnie na 60m i 200m życiówki poprawili Igor Kominek i Patryk Manicki. Czasy Igora to 7,47 i 24,12, a Patryka 7,49 i 24,12

01 18 Toruń – Halowy Miting