Dwa zwycięstwa w Konkursie Hoffmanna

Dziesięciu naszych zawodników znalazło się w gronie laureatów 50. Konkursu Nadziei Olimpijskich Im Karola Hoffmanna. To klasyfikacja najlepszych lekkoatletów Wielkopolski za cały sezon. Punktacja pozwala porównać osiągnięcia  w różnych konkurencjach. O lokatach decydują wyniki w najważniejszych imprezach mistrzowskich, lokaty w tabelach wojewódzkich i wartość wyniku. Premiowana jest także wszechstronność czyli wyniki nie tylko w jednej konkurencji. Laureatem zostaje najlepsza dziesiątka w każdej kategorii wiekowej.
Za 2019 rok najlepszymi zostali Wojciech Marok i Sara Neumann. Obydwoje zwyciężyi w kategorii juniora. Nic dziwnego, jeśli obydwoje to medaliści Mistrzostw Europy. 

Marok 

 

sara najlepsze

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

Wojtek Marok na podium w Mińsku

Bardzo dobrze spisał się Wojtek w awizowanym wcześniej Międzypaństwowym meczu w Mińsku. Uzyskał znakomity wynik 19,15 i zajął trzecie miejsce.  Miejsce na podium zapewnił sobie znakomitą ostatnią próbą. Po raz kolejny wykazał się skuteczną walką do ostatniej próby.  Po raz kolejny wykazał, że prezentuje światowy poziom.

Dekoracja
Rywali miał znakomitych, bo Białorusin Aleksiej Aleksandrowicz to lider światowych list a Włoch to wicelider.  Trzecie miejsce na tej liście zajmuje Wojtek. Słowem w meczu w Mińsku spotkali się trzej najlepsi na świecie kulomioci. Cała trójka już od dwóch lat spotyka się na najważniejszych światowych imprezach i zna się znakomicie. Wojtek ma już na koncie zwycięstwa zarówno nad Włochem Musci i Białorusinem Aleksandrowiczem.  W Mińsku wystąpił osłabiony chorobą więc latem walka będzie na całego.

Wojtek Marok w meczu Międzynarodowym

Nasz uzdolniony miotach – Wojciech Marok wystąpi w Międzynarodowym Meczu Lekkoatletycznym. Tuż po sukcesie na Mistrzostwach Polski w Toruniu został powołany na halowy wielomecz juniorów. Wystąpią tam reprezentacje czternastu krajów: Białoruś, Azerbejdżan, Łotwa, Litwa, Izrael, Hiszpania, Turcja, Ukraina, Estonia, Kazachstan, Cypr, Włochy, Portugalia i Polska. Liczba reprezentacji jest imponująca, więc poziom rywalizacji będzie porównywalny z Mistrzostwami Europy.
Zawody odbędą się w dniach od 25 do 26 lutego w Mińsku ( Białoruś).

TORUN 15.02.2020 LEKKOATLETYKA PZLA HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI U18 I U20 NZ WOJCIECH MAROK FOT MAREK BICZYK PZLA


FOT MAREK BICZYK PZLA

Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu

Przez trzy dni ponad tysiąc najlepszych polskich  juniorów i juniorów młodszych walczyło w Toruniu o tytuły mistrza Polski, o medale i o jak najlepsze lokaty Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Każdego dnia nasi zawodnicy stawali na podium.

Już pierwszego dnia UKS Orkan  został wywołany do dekoracji, a to za sprawą wieoboistki Weroniki Kadłubowicz. W pięcioboju juniorek młodszych  zajęła trzecie miejsce.  Po wyczerpującej walce w pięciu konkurencjach rozgrywanym jednego dnia zajęła w gronie najlepszych w kraju wieloboistek trzecie miejsce.  Weronika jest młodszym rocznikiem w kategorii, więc o medale w tej kategorii wiekowej będzie walczyć także za rok. Tymczasem medal zdobyty ze starszymi rywalkami smakuje bardziej. Uzyskany wynik w pięcioboju to 3232 punkty. Złożyły się na to następujące wyniki: 9,29 na 60ppł; 155 wzwyż; 10,29 w pchnięciu kulą; 5,18 w skoku w dal i 2.42,25  w biegu na 800m.

Weronika na podium

Weronika z trenerem

W drugim dniu o złoto postarał się Wojciech Marok. Zwyciężył w pchnięciu kulą ze znakomitym rezultatem 19,40. To nowy rekord życiowy w hali. O klasie wyniku świadczy fakt, że jest to aktualnie trzeci wynik na świecie w tej kategorii wiekowej.
Dla Wojtka jest to pierwsze złoto w hali. Sezon halowy jest króki, traktowany raczej jako sprawdzian formy przed najważniejszymi startami na otwartym stadionie. Tak też podchodzi do nich nasz zawodnik i zwykle porażki w halowych zawodach nie przeszkadzały w brylowaniu latem. Podobnie w tym roku, Wojtek podszedł do zawodów halowych z marszu, a zwycięstwo może oznaczać jeszcze lepszą formę za parę miesięcy.

Wojtek

1-Wojtek na podium

 

Trzeciego dnia kolejny kulomiot stanął na najwyższym stopniu podium.  Damian Rodziak zwyciężył wśród juniorów młodszych. Kulą o wadze 5kg uzyskał 17,58 czyli niemal życiówkę ( rekord życiowy Damiana to 17,59). Damian wykazał się większą odpornością od rywali.  W pokonanym polu zostawił między innymi rywala z życiówką ponad osiemnaście metrów.   Sukces Damiana tym większy, że to jego pierwszy medal z Mistrzostw Polski. Damian na podium1-Z flagą Czytaj dalej

Rekordowa Sara

Życiową formę prezentuje Sara Neumann. Podczas Halowego Mitingu w Toruniu dwa znakomite rekordy życiowe. W biegu na 200m uzyskała 25,10, a na 300 jeszcze lepszy wynik – 39,70. Złamanie 40 sekund, a szczególnie w hali to przepustka do elity. Sara nie biegała jeszcze tak szybko nawet na otwartym stadionie.

sara 1 Czytaj dalej