Włocławek czyli Mistrzostwa Polski U-18 lub OOM

 

WERONIKA KADŁUBOWICZ ZDOBYWA MEDAL W SIEDMIOBOJU
OSIĄGA PRZY TYM WSPANIAŁY WYNIK: 4889 PKT
Wera dekoracja
Wera z treneremALE PO KOLEJI
Pierwszy dzień

Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Włocławku zakończył się sukcesami. Rywalizację rozpoczęła trójka naszych zawodników.
Dwa pchnięcia wystarczyły Karolowi Rodziakowi aby awansować do  jutrzejszego finału. W drugiej kolejce wynikiem 16,10 wypełnił wymagane minimum , które wynosiło 15,75. To piąty wynik eliminacji.
Znakomicie pobiegła Martyna Dubert i dziewiątym wynikiem awansowała do finału B. W finale pobiegnie z najlepszym czasem.
Cztery z pośród siedmiu konkurencji ma za sobą siedmioboistka Weronika Kadłubowicz.  We wszystkich konkurencjach była w czołówce.  Była najlepsza w biegu na 100ppł (1437) i na 200m (25,92). W pchnięciu kulą  (10,92) i w skoku wzwyż (160) zajęła trzecie miejsca. Po rozegraniu tych konkurencji zajmuje drugie miejsce i zmierza do srebrnego medalu.
Drugi dzień z medalem
D
rugi dzień to przed wszystkim medal Weroniki Kadłubowicz. Jak rozpoczęła pierwszego dnia tak drugiego skończyła. Zajęła wynikiem 5,57 w skoku w dal, przegrywając tylko liderką Marleen Baas, rzuciła oszczepem 31,98, co było czwartym wynikiem w stawce wszystkich siedmioboistek oraz przebiegła 800m w czasie 2.37,84. W sumie dało to 4889 punktów. To nowy rekord życiowy Weroniki, lepszy o ponad  100 punktów. Trzecia miała do Weroniki straty ponad pięćset punktów. Zwyciężczyni to  zawodniczka dwojga narodowości: polskiej i holenderskiej reprezentująca OŚ AZS Poznań.
Wera na płotkach u kowalskiego
W finale pchnięcia kulą  wystąpił po udanych eliminacjach Karol Rodziak. Finał był jeszcze lepszy. Karol po raz kolejny poprawił życiówkę, przekroczył barierę siedemnastu metrów i zajął najbardziej niespodziewanie czwarte miejsce. Do medalu zabrakło niewiele, bo trzynaście centymetrów. Wynik Karola to 17,01. Karol wystąpił jeszcze w eliminacjach rzutu dyskiem. Wynikiem 39,65 zajął XXII miejsce
Karol
W finale B  biegu na 400ppł wystąpiła Martyna Dubert.  Zajęła w nim piąte miejsce z czasem 66,17. Najlepszy wynik z Włocławka to osiągnięte w eliminacjach 65,42
Martyna w blokach
Udany występ w eliminacjach zanotowali także trójskoczkowie.  W porannych eliminacjach Jakub Fibner poprawił życiówkę.  Wynik 12,73 był tylko o siedem centymetrów słabszy od wymaganego minimum. Poziom trójskoku był jednak wysoki i ta odległość dała Kubie miejsce czternaste. Do finału wskoczył drugi nasz zawodnik Marcin Kaczor.  Jego rezultat to 12,96Wojtek w trójskoku
W południe wystartowała W trójskoku Agata Wojciechowska. Oddała tylko jeden skok – na odległosć 11,04. Ten jeden skok to skok życiowy. Do konkursu Agata przystąpiła z życiówką 10,82. Skokiem tym już uzyskała minimum i przepustkę do piątkowego finału.
W czwartek biegała także sztafeta. Występ we Włocławku miało tylko osiem najlepszych w Polsce s, co oznaczało już miejsce w ósemce. Czasy osiągane przez nasz skład i rywali wskazywał, że  realne było miejsce V-VI.
Na metę przybiegli nasi sprinterzy na piątym miejscu. Czas naszej sztafety  mecie to 44,01. Niestety, na wskutek przekroczenia strefy zmian wynik został anulowany, a sztafeta sklasyfikowana na VII-VIII miejscu.sztafeta
Dwie zawodniczki wystąpiły w chodzie na 5km. Julia Biesz zajęła XVIII miejsce z czasem 30.05,48, A Martyna Grala miejsce XXIII. Jej czas to 32,24,79.

Julia i Martyna

 

Trzeci  dzień dla trójskoczków

W ostatnim dniu występowali tylko trójskoczkowie. Do finału przedarli się: Marcin kaczor i Agata Wojciechowska. Agata zaliczyła tym razem trzy skoki. Do wąskiego finału i kolejnych trzech skoków zabrakło. Wynikiem 1041bzajęła czternaste miejsce. Agata może być z udziału w zawodach zadowolona i mile wspominać Włocławek W eliminacjach poprawiła swój rekord życiowy
Lepiej zaprezentował się Marcin. Jednym z najlepszych wyników sezony, czyli 12,99 zajłąłdziesiąte miejsce.
Ostatecznie kolejne  Mistrzostwa Polski w tym roku kończymy z medalową zdobyczą. To szósty medal  Mistrzostw Polski dla Orkanu W ROKU 2021.
W punktacji klubowej, z dorobkiem 31 punktów zajmujemy 28 miejsce. Sklasyfikowanych klubów zostało 216. Z Wielkopolskich klubów jesteśmy na drugim miejscu. Lepszy okazał się tylko KS Stal LA Ostrów, który wygrał cała punktację.
Przy okazji składamy tą drogą GRATULACJE zawodnikom i trenerom z Ostrowa.

Ania w finale z życiówką.

Anna Kulpińska odniosła sukces, awansując do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W dalekich Suwałkach świetnie pobiegła w eliminacjach, gdzie pobiła swój rekord życiowy i zajęła w serii czwarte miejsce.  Czas 14,04 był szóstym czasem eliminacji. W finale uzyskała 14,23 i zajęła siódme miejsce.

Miting wakacyjny w Poznaniu

Tuż po obozach formę sprawdzić miał kolejny miting. !7 lipca w Poznaniu odbył się Mityng Wakacyjny.  Pomimo  zrozumiałego braku świeżości padły świetne rezultaty. Na pochwałę zasługują wyniki Weroniki Kadłubowicz, która wystąpiła w trzech konkurencjach: kula (12,64) oszczep (30,78) i wzwyż (163). Nowe życiówki uzyskali miotacze. karol Rodziak w kuli – 16,66 i Marcel Pieszke w oszczepie – 49,88.  Marcel jest młodzikiem i to rocznik 2007.
NIęxle wypadła takżę Agata Wojciechowska, która w trójskoku wylądowała na odległość 10,80.

Tego samego dnia Anna Kulpińska biegała w Białogardzie. W swojej koronnej konkurencji, w biegu płotkarskim na dystansie stu metrów pobiła  rezultatem 14,13 swoją życiówkę.  Niezły wynik uzyskała na płaskim dystansie – 12,40.
Komplet wyników

Miting wieczorny w Środzie

Tuż po mistrzostwach w Lublinie i jeden dzień przed obozami w Wągrowcu, Bydgoszczy, Istebne i Wolsztynie   w poniedziałek piątego lipca, wieczorową porą odbył się w Środzie Miting.  Miting Wieczorny WZLA  był zawodami ostatniej szansy dla juniorów młodszych na kwalifikacje do Włocławka. Tę szansę wykorzystało paru zawodników z Poznania, Puszczykowa, Kalisza, ale także nasi zawodnicy.
Wynikiem 28 minut 39,69 taką kwalifikację uzyskała Martyna Grala. Do swojego rekordu życiowego w pchnięciu dołożył Karol Rodziak kolejne centymetry: Jego aktualna życiówka to 16,38.
Świetnie spisali się sprinterzy. Życiówkę na 100m uzyskał Patryk Manicki – 11,53. Jeszcze lepszy wynik, lecz z niedopuszczalnym wiatrem miał w eliminacjach – 11,42.
Wyniki lepsze od życiówek na 100m, ale także z pomocą zbyt silnego wiatru uzyskali: Aleksander Kowalewski – 11,97 i Patryk Rauhut – 13,71. W prawidłowych warunkach uzyskał na 110 ppł Olek Kowalewski – 16,33.

KOMPLET WYNIKÓW

Obozowo

Lipiec to zwykle czas  wielu obozów.  Juniorzy już są po swoich mistrzostwach, ale pozostali do najważniejszych startów przygotowują się na obozach.  Spora liczba naszych zawodników z racji przynależności do Zaplecza Kadry Narodowej przebywała na obozach w Bydgoszczy, Wolsztynie i Istebnej W dniach 5-14 lipca w Bydgoszczy szlifowali formę sprinterzy i skoczkowie; Byli to: Marcin Kaczor, Martyna Dubert, Weronika Kadłubowicz i Anna Kulpińska. W Wolsztynie w dniach 6-15 lipca przebywali miotacze: Jolanta Ludwiczak i Karol Rodziak.  Damian Rodziak w tym czasie przebywał na Mistrzostwach Europy juniorów poprzedzonym zgrupowaniem kadry narodowej. W górach, w Istebnej  odmierzały swoje  kilometry chodziarki: Magda Czwojdrak, Julia Biesz i Martyna Grala..
217887306_2623000184670264_8395624024782150062_n
Na obozie klubowym w Wągrowcu przebywała kolejna grupa. Byli to juniorzy młodsi przygotowujący się do Ogólnopolskiej Olimpiady  Młodzieży ze sztafetą 4 z100 na czele.
W międzyczasie odbywały się także zawody z naszym udziałem.

Rodziak w finale Mistrzostw Europy

Gorącą wiadomość mamy z Tallina.
Występujący na Mistrzostwach Europy U-20 Damian Rodziak awansował z wynikiem 17,73 do finału.
W trzech próbach odpowiednio osiągnął: 17,01,  16,99 i 17,73
To dziesiąty wynik eliminacji.
TallinW finale z wynikiem 16,68 zajął jedenaste miejsce. To duży sukces. damian po raz piewwrszy miał okazję rywalizować na tym poziomie i zdobywa doświadczenie. Będzie procentował na pewno, ponieważ damian Jw tej kategorii będzie jeszcze za rok. W tym roku miał rywali o rok starszych. Tallin - finał

 

 

Magda na medal, Damian na dwa

Z Mistrzostw Polski Juniorów ze złotymi medalami medalami wrócili Magda Czwojdrak i Damian Rodziak. W Lublinie Magda zwyciężyła w chodzie na 10km a Damian zwyciężył w pchnięciu kulą. damian zdobył jeszcze drugi – srebrny medal w rzucie dyskiem.
To ogromny sukces naszych zawodników. Obydwaj weszli do kategorii U-20 i  już w pierwszym roku poradzili sobie ze starszymi rywalami.

2021-07-02 Lublin 75 Mistrzostwa Polski U20 nz foto Tomasz Kasjaniuk

2021-07-02 Lublin 75 Mistrzostwa Polski U20 nz foto Tomasz Kasjaniuk

Magda na podium Czytaj dalej