Wojtek i Sara w reprezentacji.

Po ukazaniu się na stronie Polskiego Związku  Lekkiej Atletyki oficjalnych składów można już ogłosić radosne nowiny:
Mamy dwóch zawodników w reprezentacji Polski

W Mistrzostwach Europy Juniorów młodszych – U-18 wystąpi z pewnością Wojciech Marok. Wystartuje w rzucie dyskim i pchnięciu kulą.

W Mistrzostwach Świata Juniorów U-20 wystąpi Sara Neumann. Sara wystartuje w sztafetowym biegu 4×400. 

Reprezentacja Polski na II Mistrzostwa Europy U-1

Reprezentacja Polski na XVII Mistrzostwa Świata U-20 

Ostatnia prosta Sary

 

SARA NA OSTATNIEJ PROSTEJ! 

sara na 100m przed metą.

Same wysokie lokaty przywieźli lekkoatleci Orkanu z Mistrzostw Polski Juniorów czyli wg nowego nazewnictwa U-20.  Kwalifikacje i minima do Włocławka zdobyło sześciu zawodników: Sara Neumann, Martyna Jakowska, Ania Kulpińska, Zosia Łuczak, Nikita Jaruszyński i Kuba Wlazły.  Z szóstki naszych zawodników najsłabsza lokata i tak była w górnej połowie. Była to lokata jedenasta.
                  Poza tym dwa czwarte, jedo piąte, jedno szóste i jedno ósme! Czytaj dalej

Mistrzostwa Wielkopolski, czyli próba genaralna juniorów

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce były dla juniorów ostatnią próbą Mistrzostwami Polski. Odbyły się na tydzień przed tą najważniejszą próbą.   W tej kategorii nasi zawodnicy zdobyli cztery tytuły mistrza, a z trzema złotami juniorów młodszych to razem  siedem. Złote medale upodobali sobie szczególnie, ponieważ spośród zgłoszonych 21 zawodników siedmiu zdobyło złote medale a  pozostałych srebrnych i brązowych razem wziętych także siedem. Miejsc pozostałych dokładnie także siedem.

Martyna w biegu na 400ppł Czytaj dalej

Świetny występ w Słubicach

Świetny występ na Mistrzostwach polski LZS w Słubicach. Pięć tytułów mistrza, czternaście medali, drugie miejsce w punktacji klubowej, mnóstwo świetnych wyników i rekordów życiowych. Kolejny raz zawodnicy UKS Orkan Środa pokazują, że należą do czołówki krajowej. Po raz drugi z rzędu jesteśmy na drugim miejscu wśród najlepszych klubów LZS w Polsce. To efekt dwóch upalnych dni spędzonych na stadionie, w sumie ponad pół doby spędzonej w autobusie, nie mówiąc o paru godzinach oczekiwania na kwatery. 1-Drużynowa dekoracja

ZŁOCI MEDALIŚCI

Marcin Senk – 100m 
Roksana Poll – wzwyż   
Anna Kulpińska – 100ppł 
Martyna Jankowska – 400ppł 
Wojciech Marok – kula  Czytaj dalej

Nowiny z Suwałk

 Gorące jeszcze informacje z Suwałk.

Nasz dziewczyny świetnie wypadły w Mistrzostwach Polski Juniorów w sztafetach. Obydwie sztafety:  4×100 i 4×400 zajęły szóste miejsca. Pobiegły w składzie: Zosia Łuczak, Martyna Jankowska, Sara Neumann, Ania Kulpińska (4×100) i Kinga Palacz, Sara Neumann, Martyna Jankowska i Ania Kulpińska (4×400). To pierwszy występ naszych żeńskich sztafet na zawodach tej rangi.
Dokładna relacja po powrocie z tej dalekiej podróży.