Marok – 19,48, Senk 10,89

 

W Łodzi, w Żarach,  Poznaniu  można było usłyszeć o naszych najlepszych zawodnikach.  Wszędzie należeli do najlepszych.

W Żąrach w VI Anatol Cup Żary wystąpił Wojciech Marok. Zwyciężył zarówno w rzucie dyskiem, jak i pchnięciu kulą. W pchnięciu kulą dołożył kolejne centymetry do swoich rekordowych  już wyników.  Nowy rekord życiowy i jednocześnie umocnienie się na pozycji lidera krajowych tabel to wynik 19,48.  W rzucie dyskiem po raz kolejny przekroczył granicę 60 metrów, uzyskując tym razem 60,02.  Na drugim miejscu w dysku był najgroźniejszy w Polsce przeciwnik Gracjan Kozak z Bolewsławca z wynikiem o pięć metrów słabszym.
W Poznaniu natomiast błysnął formą Marcin Senk  Złamał  zdecydowanie granicę 11 sekund na 100 metrów. Jego nowy rekord życiowy to teraz 10,89.  Zwyżkuje forma także innych sprinterów. Maciej Palicki uzyskał 11,21, a Krzysztof Wróbel 11,19.  Podczas mitingu odbyła się także pierwsza próba naszej mistrzowskiej sztafety. W trochę zmienionym składzie: Gusczak, Palicki, Wróbel i Senk pobiegła w czasie 42,41. Wkrótce  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, zatem sztafeta średzkiego Orkanu znów może być groźna.
W Poznaniu nieźle pobiegł po raz kolejny Maciej Palicki na 110ppł.   Czas 14,73 jest tylko o jedn a setną sekundy gorszy od życiówki, a plasuje go w pierwszej piątce polskich młodzieżowych płotkarzy. W skoku wzwyż wystąpiła  Joanna Stanisławska. Wynikiem 165 zwyciężyła w konkursie, a wśród rywalek była reprezentantka Polski na ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy Juniorek Patrycja Skoczylas. W Poznaniu wystąpił także Jakub Wlazły. W kuli uzyskał 13,69, a w dysku 40,70. Zwraca uwagę kolejny postęp Łucji Michalak, która zwyciężyła w konkursie juniorek młodszych w pchnięciu kulą. Przesunęła swoją życiówkę na odległość 11,76.
W Łodzi podczas Memoriału L. Szumlewskiego  w biegu na 100ppł wystartowała Anna Kulpińska. Przygotwująca się do Mistrzostw Polski Juniorów tegoroczna maturzystka powoli odzyskuje formę. Na  łódzkim stadionie pobiegła 100 ppł w czasie 14,68. To w tej chwili piąty wynik w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>