Świetny występ w Słubicach

Świetny występ na Mistrzostwach polski LZS w Słubicach. Pięć tytułów mistrza, czternaście medali, drugie miejsce w punktacji klubowej, mnóstwo świetnych wyników i rekordów życiowych. Kolejny raz zawodnicy UKS Orkan Środa pokazują, że należą do czołówki krajowej. Po raz drugi z rzędu jesteśmy na drugim miejscu wśród najlepszych klubów LZS w Polsce. To efekt dwóch upalnych dni spędzonych na stadionie, w sumie ponad pół doby spędzonej w autobusie, nie mówiąc o paru godzinach oczekiwania na kwatery. 1-Drużynowa dekoracja

ZŁOCI MEDALIŚCI

Marcin Senk – 100m 
Roksana Poll – wzwyż   
Anna Kulpińska – 100ppł 
Martyna Jankowska – 400ppł 
Wojciech Marok – kula 

SREBRNI MEDALIŚCI


Hubert Pieszke- oszczep
Wojciech Maropk – dysk
Marcin Senk – 200m
4×400 ( J. Guszczak, A. Ludwiczak, K Wróbel, M. Senk)

 

BRĄZOWI MEDALIŚCI

 

Maciej Palicki – 110ppł
Krzysztof Wróbel – 100m
Zofia Łuczak – wzwyż
Sara Neumann – 400m
4×100 (Z. Łuczak, M Jankowska, A Kulpińska, S Neumann)

Wszyscy medaliści osiągnęli wyniki na poziomie swoich rekordów.  Wyniki Huberta Pieszke i Sary Neumann to także nowe rekordy życiowe.  Sara w Słubicach wykazała się życiową formą, gdyż na 200m także pobiła mocno swój rekord życiowy. Złamamła granicę i uzyskała 24,71. Dało to tylko czwarte miejsce, gdyż przeciwniczki zaprezentowały europejskie wyniki. Wyrównała swój rekord życiwy Roksana Poll. Na najwyższym światowym poziomie są wyniki Wojtka Maroka. Pozostali medaliści również uzyskiwali wyniki na miarę życiowych.
Bicie rekordów życiowych na mistrzowskich imprezach  cieszy, gdyż jest cechą mistrzów.
Z pozostałych na wyróżnienie zasługują następujące wyniki:  Ewelina Rozmiarek z doskonałym czasem na 100m – 12,64 zajęła szóste miejsce i Oliwia Frąckowiak, która pobiła życiówkę na 800m – 2.19,77. Obie zbliżyły sie do kwalifikacji na OOM-y.  Czwarte miejsca zajęli: Jarosław Guszczak w skoku w dal (U-23 – 6,37), Dawid Korcz na 800m (U-23 -2.09,68), a piąte Maciej Palicki na 200m (U-23 – 22,94), Andrzej Ludwiczak na 400 (U-23 – 49,80) oraz Jarosław Guszczak na 100m (U-23 – 11,52).
Indywidualne sukcesy złożyły się na drużynowy.  W gronie najlepszych w Polsce klubów LZS UKS Orkan Środa zajął  drugie miejsce.  To kolejny rok, kiedy UKS Orkan Środa znajduje się w czołówce mistrzostw LZS. Do pierwszego Podlasia Białystok stracił sporo, ale z kolei przewaga nad pozostałymi klubami była spora.
Punktacja  drużynowa: Podlasie Białystok 270 pkt, 2. Orkan Środa 150 pkt  3. Agros Zamość – 105 pkt  4. ALKS Gorzów 104 pkt 5. RLTL Radom 96 pkt
Sukces naszych zawodnikó tym większy, że poziom zawodów był wyjątkowo wysoki, a w niektórych konkurencjach przewyższa finały Mistrzostw Polski z wielu ubiegłych lat.     Szczególnie w konkurencjach biegowych padło  wiele świetnych rezultatów z minimami na międzynarodowe imprezy.

 Wyniki naszych zawodników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>