Po dwa medale Joli Ludwiczak i Damiana Rodziaka

W Mistrzostwach Wielkoposlki Młodzików nasi zawodnicy  zdobyli dziewięć medali. Po dwa przypadły Jolancie Ludwiczak i Damianowi Rodziakowi.Jola

Jola Ludwiczak potwierdziła swoją pozycję liderki w rzucie dyskiem. Rezultaty ponad 30 metrów są poza zasięgiem rywalek, a Jola rzuca regularnie ponad 35 metrów. Do złota wystarczyło 35,83. Dołożyła drugi medal w pchnięciu kulą z wynikiem 10,64.Jola , kula
Damian z kolei to odkrycie sezonu. Nie przystępował do konkursku w roli faworyta, jednak pobił życiówkę w ciągu tygodnia po raz drugi, łącznie o ponad metr i z wynikiem 11,88 został zwycięzcą konkursu pchnięcia kulą. Dodatkowo spróbował sił także w rzucie dyskiem.  W debiucie w tej knkurecji uzyskał 27,78 co dało mu trzecie miejsce.

Damian
Srebrny medal zdobyła w biegu na 600m niezmordowana Agata Twardowska. Agata uzyskał znakomity wynik – 1.40,88. To jej nowy rekord życiowy. Przegrała tylko z ubiegłoroczną medalistką Mistrzostw Polski Młodziczek – Martyną Guzowska, więc drugie miejsce w tej sytuacji to jak złoto, tym bardziej, że Martyna jest rocznikiem starszym.Agata
Srebro zdobyła także Weronika Kadłubowicz w skoku w dal. Weronika to także również rocznik młodszy – 2004.  Wynik Weroniki to 5,12 i również rekord życiowy.

WEronika K
Srebrny medal zdobyła również Edyta Wojciechowska. Edyta skoczyła wzwyż 150cm.  Dwa brązowe medale zdobyli: Martyna Dubert w biegu na 300m oraz chłopcy w biegu sztafetowym 4×100 biegnący w składzie: Marek Cylka, Marcin Kaczor, Patryk Manicki i Jakub Olgrzymek. Martyna uzyskała czas 43,25

Marttyna
Tuż  za podium, na czwartym miejscu znalazła się Edyta Wojciechowska w skoku w dal.Jej wynik to 4,96. Dalsze miejsca w czołówce to:
V Hanna Trójnara na 80ppł – 13,42;  V Julia Biesz w chodzie na 3km-17,22,84;  V Zuzanna Korcz w skoku wzwyż – 145; VI Gabriela Kicka w chodzie na 3km – 20.02,06 VI Agata Wojciechowska w biegu na 80ppł – 13,85 VI Szymon Bogaczyk na 110 ppł – 19,49, VII Weronika kadłubowicz na 300m – 44,66; VII Agata Wojciechowska w skoku wzwyż – 140; VIII Joanna Duda w dysku – 21,29. Z dalszych wyróżnia się wynik Marcina Kaczora (rocznik 2004) na 300m. Czasem 41,87 zajął wysokie jedenaste miejsce.  Obiecujący jest także fakt pojawienia się  w klubie  wielu młodych, zdolnych   i  bardzo ambitnych.   Dzięki temu w punktacji Klubowej Ligi młodzików, która zostanie podliczona później UKS Orakn Środa powinien być w czołówce.