Przygotowania młodzików

Podczas gdy seniorzy walczą o tytuły mistrza Polski nasi młodzicy przygotowują się do swoich mistrzostw.
Po intensywnych treningach w Pucku wystartowali w kontrolnych zawodach zorganizowanych w Środzie.  Do rywalizacji stanęli także zawodnicy z Jarocina.
Padło mnóstwo rekordów życiowych a to głównie za sprawą biegów na 150m. Na tym dystansie znakomite przygotowania zaprezentował Marcin Kaczor.
Bardzo dobre wyniki uzyskali kolejni młodzicy na 200mppł. Martyna Dubert pobiegła ten dystans w czasie 21,78, a Patryk Manicki w 30,87. Obiecująco w perspektywie kolejnych startów wypadła Agata Wojciechowska. W skoku wzwyż uzyskała 150cm a na 80ppł 13,71.  Należy zaznaczyć że biegi sprinterskie, w tym 80ppł odbywały się pod silny wiatr. Z młodzików wyróżniła się także Marta Wujek. Pobiegła 150m w czasie 21,71.  Jej  główną konkurencją będą jednak biegi dłuższe.
Znakomitą obsadę w skoku wzwyż zapewniły dziewczęta. Nasze utytułowane seniorki: Joanna Stanisławska, Zuzanna Kubiak, oraz srebrna medalistka tegorocznej Olimpiady Młodzieży walczyły z Agatą Wojciechowską.
Na koniec trzeba wyróżnić nowe twarze. Bartosz Cieśla uzyskał na 150m 19,71; Amelia Słupska na 600m 2.02,91 a Jan Jarzyna (rocznik 2005) pobiegł na 150m 23,24.

Komplet wyników z mitingu tutaj

Zgrupowanie w Pucku

W dniach od 6 do 15 sierpnia  liczna grupa naszych zawodników przebywała na zgrupowaniu w Pucku.   Obóz był bardzo ważnym etapem przygotowań szczególnie dla młodzików. Wkrótce czekają ich najważniejsze zawody w tym sezonie. Już pierwszego września odbywa się druga runda ligi młodzików a tydzień póżniej bardzo ważne Mistrzostwa  Międzywojewódzkie w Szczecinie. Część oczywiście ma przed sobą perspektywę udziału także w Mistrzostwach Polski.  Młodzicy to ostatnia grupa wiekowa, która będzie walczyć w krajowym czemionacie, także o medale Mistrzostw Polski. Czas był wypełniony treningami, ale był także czas na korzystanie z nadmorskich klimatów.Puck1-20190810_175536