Życiówki juniorów młodszych

Występujący w ramach Mityngu w sobotnich zawodach w Poznaniu juniorzy odnotowali sporo życiówek. W przypadku juniorów młodszych to szczególnie cenne. Walczą oni o awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Wyniki Kuby Fibnera, Agaty Wojciechowskie i Martyny Dubert osiągnięte podczas sobotniego mityngu oznaczają awans i to prawdopodobnie z wysokiego miejsca. Kuba w trójskoku uzyskał 12,61 wg stanu aktualnego to szósty wynik w kraju. W tej samej konkurencji Agata Wojciechowska ze swoim 10,70 z Poznania znajdzie się w okolicach pierwszej dziesiątki w kraju.
Martyna Dubert biegała na 400 przez płotki. Jej czas 65,76 to także lokata w pierwszej dziesiątce. Znajdujący się już w czołówce Karol Rodziak dołożył kolejne centymetry do życiówki w pchnięciu kulą. Aktualnie to 15,92 i szósty wynik w Polsce. Cenne centymetry do życiówki dorzuciła Amelia Słupska w trójskoku. Osiągnęla w tej konkurencji wynik 9,76.

Rekordem życiowym w pchnięciu kulą pochwalić się też może siedmioboistka Weronika Kadłubowicz. Weronika ma awans w kieszeni w siedmioboju – trzeci wynik w kraju i to na poziomie europejskim. Miałaby także miejsce w finałowych zawodach w pięciu z siedmiu indywidualnych konkurencjach. W skok w dal jest czwarta, w biegu na 100ppł siódma, w biegu na 200m dwudziesta, w skoku wzwyż szósta i w pchnięciu kulą  szesnasta.  W sobotę przebiegła również 200m w czasie 26,20.
W każdej konkurencji do zawodów finałowych awansuje 24 najlepszych wyników.
Inny junior młodszy Igor KOminek poprawił życiówkę na 100m. Igor jest jednym ze sprinterów sztafety, która walczy o awans na OOM, więc i jego życiówka się liczy. Na 200m Igor miał czas 24,14.
POoza nimi sytartyoała dwójka juniorów; Jolanta Ludwiczak i Damian Rodziak.  Wynik Joli to 12,12 kulą o wadze 4kg, a damiana 17,60 (6kg). Damian jest atualnie najlepszy w Polskich tabelach z reultatem 17,85 i ten jego wynik potwierdza klasę. Wynik Joli daje jej w kraju miejsce piąte.

Martyna DubertAgata Wojciechowska

 

Wyjazd sfinansowano dzięki Gmina Środa

Czwartki – zapraszamy

Zapraszamy na kolejną edycję Czwartków Lekkoatletycznych. POczątek o 16.00 27 maja. Miejsce: Stadion lekkoatletyczny przy Zespole szkół Rolniczych w Środzie.
Program podobny jak tydzień temu, z tą tylko różnicą że bieg na 300m dla rocznika 2007 zastępuje bieg długi: dziewczęta 600m a chłopcy 1000m.

Miting w Żerkowie

1-Grupa w ŻerkowieDuża grupa naszych zawodników wystartowała na kolejnym mitingu w Żerkowie. .   Dla części był to swoisty sprawdzian na zakończenie obozu, który odbył się w dniach od 16 do 22 maja właśnie w Żerkowie.
Zawody przerywał rzęsisty deszcz i nie wszystkim udało się uzyskać wyniki na miarę możliwości. tak było w przypadku skoku w dal chłopców i skoku w dal dziewcząt.
Mimo to padło sporo rekordów życiowych. Czytaj dalej

Kolejne Czwartki już 27 maja

Kolejne zawody z cyklu Czwartki LA odbędą się w czwartek 27 maja. jak zwykle na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Kórnickiej w Środzie.
Początek o godzinie 16,00
W programie
60m, 300m, skok w dal, skok wzwyż, i rzut piłeczką palantową dla dziewcząt i chłopców rocznika: 2008, 2009, 2010, 2011 oraz kategoria najmłodsza czyli 2012 i młodsi
Bieg na 600m dziewcząt dla tych samych roczników i dodatkowo dla rocznika 2007
Bieg na 1000m chłopców dla tych samych roczników i dodatkowo dla rocznika 2007
Chód na 800m dziewcząt i chłopców dla roczników 2007 i młodsi
Pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców dla rocznika 2007 i młodsi

Plakat

Kuba poniżej dwóch minut

Szereg dobrych wyników padło podczas drugiego w tym roku mitingu w Pile.
Granicę dwóch minut na 800m złamał Jakub Przybylski. Dystans pokonał w czasie 1.58,88.  Kuba największym osiągnięciem do tej pory mógł się pochwalić na dystansie 400m ppł a teraz tym wynikiem zgłasza chęć namieszania w tej konkurencji.   Rekordem życiowym może się pochwalić także Karol Rodziak: 15,32  w kuli U-18 (5 kg), a także wszestronna wieloboistka Weronika kadłubowicz , która w skoku w dal uzyskała 5,64. Wera  przebiegła także dystans 200m w czasie 16,221.
1-Start 100m
Czytaj dalej

Miting Okręgowy na otwarcie sezonu

Kolejne zaplanowane zawody tym razem doszły do skutku. Pogoda, chociaż pozwoliła na rozegranie zawodów ,jednak nie była sprzyjająca uzyskiwaniu wyników.
Tym bardziej cieszą seryjnie bite rekordy życiowe.
Na szczególne wyróżnienie zasługują wyniki Damiana Rodziaka i Weroniki Kadłubowicz.
Damian wynikami w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem potwierdził czołową pozycję w kraju. Tym razem już w kategorii U-20. Damian przeszedł do starszej kategorii ,zmienił sprze na cięższy( kula 6kg, dysk 1,75)  i od razu dominuje.
Wieoboistka Weronika Kadłubowicz uzyskała wyniki imponujące, nawet jeśli miałyby to być indywidualne konkurencje. W skoku w dal ustanowiła nową życiówkę na poziomie 5,67. W pchnięciu kulą uzyskała 11,83 i to także nowa życiówka. Pozostali uzyskali także sporo  życiówek i wartościowych wyników. 1-IMG_20210508_105739A  to podwójnie średzki akcent. Startu Martyny Dubert strzeże pełniący ważną funkcję   drugiego startera  Sławomir Majchrzycki.

Czytaj dalej

Czwartki LA – rozpoczynamy

Wkrótce już pierwsza edycja czwartków lekkoatletycznych.
Termin pierwszych to  środa 12 maja.
Zmiana planowanego terminu związana z odbywającą się maturą  13 maja w hali sportowej.
W programie wszystkie regulaminowe konkurencje: 60m, 300m,
bieg długi: dla dziewcząt 600m dla chłopców 1000m,
skok w dal ze strefy, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.
Wszystkie konkurencje rozgrywane osobno dla rocznika 2008, 2009 i 2010. Z rocznikiem 2010 mogą startować i są klasyfikowani wspólnie młodsi.
W przyszłości będzie także odrębna klasyfikacja młodszych
Dodatkowo będzie rozegrany bieg  na 60m dla rocznika 2007 – to tytułem rekompensaty za stracony rok 2020. Sukcesywnie w programie kolejnych czwartków będą inne konkurencje dla tego rocznika.
Także dodatkowo, ale zaliczane do nagród odbędą się:
Chód na 800m dla rocznika 2007 i młodsi.  
Pchnięcie kulą dla rocznika 2007 i młodsi. 
Konkurencje dodatkowe nie będą się wliczały do limitu startów. ( Można wystąpić w dwóch konkurencjach: jednej biegowej ( np 60m, 300m, bieg długi; i w drugiej technicznej ( np skok w dal, skok wzwyż, piłeczka palantowa)

Poniżej w załączniku program minutowy.
Program minutowy

Screnn plakatu

 

Falstart zamiast pierwszych startów

Nie zapełnimy wynikami w tabelach PZLA po minionym weekendzie. Zapowiadany Miting Otwarcia sezonu odwołano w powodu niesprzyjającej pogody.  Rozegrano tylko konkurencje chodu, ponieważ była to ostatnia okazja ( i jedyna) do wypełniania minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Drużynowe Mistrzostwa Europy.
W niesprzyjających warunkach, dodatkowo tuż po chorobie taką próbę podjęła Magda Czwojdrak.- i to będzie jedyny nowy wynik w tabelach z zawodów w Poznaniu.
Niestety próba się nie udała, a wynik daleki od oczekiwań i na pewno możliwości.
Magda uzyskała na 10 kilometrów czas 54.25,85. Wymagane 51 minut była w zasięgu zdrowej Magdy, nawet w tych warunkach. Przed startem

 

 

Wystartować udało się także Damianowi RodziakowiIMG_20210502_112312

Wystartować udało się także Damianowi Rodziakowi. W trakcie pobytu na obozie kadry Polski w Spale udał się stamtąd razem z całą kadrą do Kielc.
W pchnięciu kulą uzyskał niezły wynik 16,76. To  jest nowym rekordem życiowym i osiągniętym w trudnych warunkach. Tym rezultatem zwyciężył w zawodach. Z racji niesprzyjającej aury nie udał się występ w rzucie dyskiem. Wszystkie próby Damiana były nieważne, co nie może dziwić. Rywale także mieli problemy z zaliczeniem jakiegokolwiek rzutu.