WOJCIECH MAZURKIEWICZ ( 7 III 1961- 26 XII 2014)

Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 26 grudnia odszedł nagle nasz trener Wojciech Mazurkiewicz. 

Wojtek Mazurkiewicz

Swoją pasją zaraził całe grono młodzieży. Wychował reprezentantów Polski: Jarosława  Rutkowskiego (skok wzwyż – rek życ. 2,23); Mariusza Baszczyńskiego (skok wzwyż – rek życ 2,19). Wielu medalistów Mistrzostw Polski:  Marcin Wrotyński, Adrian Wesela, Jakub Neumann, Sebastian Wenzel, Tomasz  Wolniewicz, Aleksandra Makowska, Letisja Krawczyk, Karolina Kobryś. Większość to aktualni zawodnicy. W bieżącym roku medale zdobywali Wesela, Neumann, Wenzel, Makowska. Trzy dni wcześniej na spotkaniu trenerów snuliśmy plany na przyszły rok.  Były tam wielkie nadzieje na kolejne sukcesy.  W tych planach była wielka chęć zadośćuczynienia pamięci  równie przedwcześnie zmarłego brata Hirka, któremu dedykował wszystkie swoje wyniki. Pod  jego ręką  w latach osiemdziesiątych doszedł bardzo dobrych wyników w biegach długich: 3.54,4 na 1500m; 8.20,1 na 3000m; 14.29,6 na 5000m i 30.23,0 na 10000m. Później pracując  jednocześnie zawodowo w branży handlowej cały swój wolny czas poświęcił  sportowej pasji i zajął się szkoleniem. Uzyskał uprawnienia trenerskie a praca ze zdolną młodzieżą stała się jego drugim życiem.

Żaden  czas nie jest dobry na odejście, jednak w Jego przypadku na pewno to nie był dobry czas . Pozostawił po sobie bardzo liczną grupę zawodników dla których był wszystkim.

Pozostanie na pewno w ich pamięci tak bardzo,  jak bardzo był im potrzebny i jak bardzo im będzie Go brak. 

Społeczność sportowa UKS Orkan: Zarząd, trenerzy i zawodnicy łączą się w bólu po stracie Kochanej osoby  z  żoną Marleną, synem Marcinem i całą rodziną.

Pogrzeb w rodzinnym Wągrowcu odbędzie się w środę 31 grudnia o godzinie 12,30. Msza żałobna odbędzie się o godz 11,00 w kościele na osiedlu Wschód w Wągrowcu