Forma rośnie!

Rośnie forma Wojtka Maroka!
W rzucie dyskiem młodzików uzyskał 62,57. 

W  czasie, kiedy wszyscy startowali w Ostrowie Wojtek pojechał na miting do Poznania. W Ostrowie nie rozgrywano rzutu dyskiem, a chodziło właśnie o start w tej konkurencji.
W Poznaniu Wojtek poprawił swój, już najlepszy  w kraju wynik o dwa metry. Umocnił się zatem na czele tabel krajowych i na tydzień przed Mistrzostwami Polski zademonstrował wzrost formy. W konkursie miał jeszcze jeden rzut ponad 62 metry, a najgorszy z pięciu zaliczonych 58,32.

Bardzo udane zawody – Finał Nestle Cup Toruń.

Udanie wystartowali nasi lekkoatleci reprezentujący Ośrodek Lekkoatletyki we Wrześni w krajowym finale Nestle Cup. To zawody dla uczestników programu „Lekkoatletyka dla Każdego” sponsorowanego przez firmę Nestle. Rywalizacja odbywała się w wielobojach. Gimnazjaliści mieli do wyboru pięć wielobojów: szybkościowy, wytrzymałościowy, skocznościowy, rzutowy i płotkarski. W ramach wielobojów trzeba było wybrać trzy konkurencje ogólne i czwartą kierunkową. do wyboru były grupy konkurencji,tak aby każdy musiał zaliczyć przynajmniej jeden skok, jeden rzut i jeden bieg. Dla wszystkich poza miotaczami obowiązkowo był bieg płotkarski.
W grupie szkół podstawowych obowiązkowymi był bieg na 60m i rzut piłeczką palantową. trzecią konkurencję wybierał sobie uczestnik sam. Klasyfikacja obejmowała cały rocznik bez względu na trzecią wybraną konkurencję. O kolejności decydowała suma zdobytych punktów wielobojowych w trzech konkurencjach.Zdjęcie0284Od lewej:           Ewelina Rozmiarek, Marika Popowicz- Drapała ( Rio – 100m, 4×100),        Oliwia Frąckowiak, Amelia Kajdan, Katarzyna Kowalska (Rio  – maraton) i Roksana Poll Czytaj dalej

Rekordowa liga młodzików

Dwa rekordy życiowe na najwyższym poziomie ustanowił podczas ligi młodzików w Poznaniu Wojciech Marok.  W rzucie dyskiem uzyskał wynik 60 metrów 88 centymetrów i tym rezultatem wyszedł na czoło krajowych tabel młodzików.
W pchnięciu kulą uzyskał 16,92 i tylko dwóch centymetrów zabrakło do najlepszego w tej chwili wyniku w kraju. To wszystko na tydzień przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików. Smaczku rywalizacji w tych zawodach (Wielkopolska i województwo zachodnio-pomorskie) będzie dodawał fakt, że trzy najlepsze wyniki w kraju  należą do kulomiotów z tych dwóch województw. To będzie już przymiarka do Mistrzostw Polski w Słubicach (24-25 IX).
Na tydzień przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami dobrze zaprezentowała się Zuza Nowak.  Po wcześniejszym biegu na 200ppł potwierdziła swoje możliwości ustanawiając znakomity rekord życiowy także na 80ppł -12,77.
Dobrą dyspozycją wykazał się także Jonathan Mackiewicz. Jego wynik na dystansie 600m – 1.28,33 także, podobnie jak Zuzy, wskazuje, że będzie się liczył w walce o czołowe miejsca za tydzień. potwierdził wysokie aspiracje Jakub Jankowiak, który zdaje się być faworytem w chodzie na 5km. Oby tylko to udźwignął.
Cieszą osiągnięcia Jakuba Jankowskiego, który początkuje a już osiągnął niezłe wyniki w skoku wzwyż (160) i na 110 ppł (19,72).
Poza tym na wyróżnienie zasługują rekordy życiowe Joasi Wiechcińskiej w skoku w dal (4,42) i Julii Korcz na 1000m (3.18,97). Najciekawszym z wyników w kategorii U-13, czyli jeszcze nie młodziczek jest czas Zosi Szymkowiak na 600m – 1.55,52,28. To oficjalny rekord życiowy, choć na zawodach kontrolnych w Spale podczas obozu LDK (Lekkoatletyka dla Każdego) osiągnęła o sekundę wynik lepszy.

Nieoficjalne wyniki