Dwa tytuły Wojtka Maroka

Dwa tytuły Mistrza Polski Młodzików zdobył Wojciech Marok.
Tytuły poparł dwoma nowymi rekordami życiowymi, będącymi także rekordami Wielkopolski Młodzików.
Srebrny medal zdobył w znakomitym stylu Jonatan Mackiewicz.
Bardzo dobre występy zanotowali także Ewelina Rozmiarek i Jakub Jankowski.wojtek-na-podium

W Słubicach wystąpiła czwórka naszych zawodników.  Wojciech Marok jako lider krajowych tabel zarówno w rzucie dyskiem jak i pchnięciu kulą jechał na mistrzostwa w niewdzięcznej roli faworyta.  Ostatnie występy wskazywały na wzrost formy, zatem medale zdawały się być w kieszeni. Nie jednak dla fachowców. W bezpośredniej walce o medale wszystko jest możliwe. Rywale pałają żądzą pokonania faworyta i trzeba ciągle odpierać ich ataki.  W takich sytuacjach wszystko jest możliwe.
Jako pierwszy rozgrywany było pchnięcie kulą. W pierwszej kolejce najgroźniejszy rywal Mateusz Gładkowski otwarł z wysokiego pułapu: 16,41.  To najlepsze otwarcie Mateusza, zwiastujące życiową formę, także lepiej niż ubiegłoroczny mistrz.  Nasz zawodnik spokojnie założone zaliczenie – 16,03.  Atmosferę rywalizacji podgrzewał spiker relacjonujący bezpośrednio walkę na rzutni. druga kolejka wykazała, że Wojciech marok pomimo presji potrafi się zmobilizować i wykazał klasę. Wynikiem 17,24 uspokoił swoich kibiców. Jak ogłosił spiker poprawił najlepszy tegoroczny wynik w Polsce, oczywiście wynik należący do niego samego. Kolejne próby wykazały bezsprzeczną przewagę nad rywalami. jeszcze dwukrotnie poprawiał wynik. W czwartej kolejce  17,30 i w piątej 17,43.  Do tego w trzeciej próbie uzyskuje 17,19, a więc również lepiej od życiówki sprzed konkursu. Każdy z tych wyników dałby mu zdecydowane zwycięstwo.  Srebrny medalista uzyskał ostatecznie 16,57 a brązowy 16,51.  Te wyniki plasują całą trójkę w czołówce europejskiej młodzików.
Konkurs rzutu dyskiem rozgrywany drugiego dnia przebiegał podobnie. Wojtek w pierwszej próbie spokojnie zaliczył rzut na 54 metry dający już miejsce w finałowej ósemce, a zatem kolejne trzy próby.  A w drugiej już uzyskuje zwycięski wynik 63,78 co jest nowym życiówką (i najlepszym wynikiem w Polsce. Wynik ponad 63 metry uzyskiwał jeszcze dwukrotnie i każdy dawałby zwycięstwo. Życiowa forma przyszła w porę, gdyż na drugim miejscu znalazł się z doskonałym wynikiem Gracja Kozak z Bolesławca – 61, 67. To wynik lepszy od rekordu Wojtka sprzed dwóch tygodni. wojtek-2

 

Srebrny medal w biegu na 600m zdobył Jonatan Mackiewicz. On również potwierdził tym lokatę w przedstartowych tabelach. plasował się w nich na drugiej pozycji i taką pozycję zajął po pierwszych 150 metrach. Prowadził lider tabel dyktując wysokie tempo już od początku. Kiedy w połowie dystansu jeszcze przyspieszył Jonatan dotrzymał mu kroku. Wydawało się to ryzykowne, ponieważ było ciut za wysokie. Pozwoliło jednak wypracować nad pozostałą grupą parometrową przewagę.  Na ostatniej prostej rywale rozpoczęli finisz i zaczęli szybko odrabiać stratę. Jonatan zmęczony ostrym tempem wydawał się nie obronić pozycji. Jednak na ostatnich trzydziestu metrach potrafił skontrować i wpaść tuż przed ławą rywali na metę.  Wynikiem 1.23,94 poprawił swój rekord życiowy o prawie dwie sekundy. jonatan
Życiowy sukces odniosła Ewelina Rozmiarek. W eliminacjach uzyskał wynik 12,62. To oznacza poprawioną życiówkę o dziewięć setnych sekundy i było piątym czasem eliminacji. Oczywiście spełniła tym samym swoje marzenia o awansie do finału. Występ w finale z najlepszymi sprinterkami w Polsce, starszym w większości o rok także był udany. Uzyskała czas 12,66, czyli również lepiej niż przed Słubicami. To dało jej siódme miejsce. Przed Eweliną była tylko jedna rywalka z jej rocznika. ewewlina
Do zasady, że wszyscy bijemy rekordy życiowe dostosował się także ostatni z naszych reprezentantów – Jakub Jankowiak w chodzie na 5km. W gronie startujących dysponował dziesiątym rekordem życiowym, lecz apetyty były większe. Ruszył zatem bojowo i niespodziewanie zaczął się liczyć w ścisłej czołówce. Ostatecznie zajął czwarte miejsce a  swój rekord życiowy poprawił o ponad dwie minuty. Osiągnął 27.15,77mpml-20160924144712-0338_201609241902

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>