Rekordowa liga młodzików

Dwa rekordy życiowe na najwyższym poziomie ustanowił podczas ligi młodzików w Poznaniu Wojciech Marok.  W rzucie dyskiem uzyskał wynik 60 metrów 88 centymetrów i tym rezultatem wyszedł na czoło krajowych tabel młodzików.
W pchnięciu kulą uzyskał 16,92 i tylko dwóch centymetrów zabrakło do najlepszego w tej chwili wyniku w kraju. To wszystko na tydzień przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików. Smaczku rywalizacji w tych zawodach (Wielkopolska i województwo zachodnio-pomorskie) będzie dodawał fakt, że trzy najlepsze wyniki w kraju  należą do kulomiotów z tych dwóch województw. To będzie już przymiarka do Mistrzostw Polski w Słubicach (24-25 IX).
Na tydzień przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami dobrze zaprezentowała się Zuza Nowak.  Po wcześniejszym biegu na 200ppł potwierdziła swoje możliwości ustanawiając znakomity rekord życiowy także na 80ppł -12,77.
Dobrą dyspozycją wykazał się także Jonathan Mackiewicz. Jego wynik na dystansie 600m – 1.28,33 także, podobnie jak Zuzy, wskazuje, że będzie się liczył w walce o czołowe miejsca za tydzień. potwierdził wysokie aspiracje Jakub Jankowiak, który zdaje się być faworytem w chodzie na 5km. Oby tylko to udźwignął.
Cieszą osiągnięcia Jakuba Jankowskiego, który początkuje a już osiągnął niezłe wyniki w skoku wzwyż (160) i na 110 ppł (19,72).
Poza tym na wyróżnienie zasługują rekordy życiowe Joasi Wiechcińskiej w skoku w dal (4,42) i Julii Korcz na 1000m (3.18,97). Najciekawszym z wyników w kategorii U-13, czyli jeszcze nie młodziczek jest czas Zosi Szymkowiak na 600m – 1.55,52,28. To oficjalny rekord życiowy, choć na zawodach kontrolnych w Spale podczas obozu LDK (Lekkoatletyka dla Każdego) osiągnęła o sekundę wynik lepszy.

Nieoficjalne wyniki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>