Patryk Rauhut wicemistrzem Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

Rośnie nam nowe pokolenie mistrzów królowej sportu.

W Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych znakomicie wypadł Patryk Rauhut. W biegu na 300 metrów zajął drugie miejsce ze znakomitym czasem 44,16.

Patryk Rauhut tablica wynikówPatryk do Łodzi pojechał z ojcem. . Eliminacje rocznika  2009 odbyły się w sobotę o 12.00. Patryk wystąpił w pierwszej serii, bez trudu wygrywając swoja serię w czasie 45,52. Był to trzeci czas eliminacji i dał mu miejsce w ośmioosobowym finale. Finał rozgrywany był tego samego dnie o godzinie 17,00.
W finale poprawił  czas i lokatę z eliminacji. Przybiegł na drugim miejscu. Do zwycięzcy, który nie powtórzył wyniku z eliminacji stracił niewiele: cztery dziesiąte sekundy.
Należy dodać, że Patryk kontynuuje tradycje. Jego starszy brat rok temu zwyciężył w Finale Czwartków, a obecnie należy do czołówki krajowej w kategorii młodzika. Możliwe, że Patryka także czekają wielkie sukcesy.
A tradycja rodzinna to  również tata, który biegał poniżej 50 sekund 400m i mama, która biegała biegi średnie na poziomie czołówki krajowej.

Rauhutt Patryk

Rewelacyjny pierwszy dzień – bardzo dobre mistrzostwa

Pierwszy dzień Mistrzostw Wielkopolski U-20 i U-18 był dla nas rewelacyjny. Siedemnaście zdobytych medali, w tym aż dziesięć złotych. Drugiego dnia złoto dołożyła jeszcze Martyna Dubert.
Złota zdobyli:
Damian Rodziak- dwa. W pchnięciu  kulą U-20 (17,82) i  w rzucie dyskiem (54,39).  Damian w dalszym ciągu jest liderem list krajowych w pchnięciu kulą.
Jolanta Ludwiczak – dwa.  W pchnięciu kulą (12,22)  i rzucie dyskiem (37,77)
Karol Rodziak w pchnięciu kulą U-18 (16,24) To nowa życiówka Karola, który systematycznie zbliża się do czołówki krajowej.
Weronika Kadłubowicz w pchnięciu kulą(12,430. Weronika, przypomnijmy jest specjalistką od siedmioboju.
Roksana Poll w skoku wzwyż z wynikiem 165.
Magda Czwojdrak – w chodzie na 5km U-20 (25.22,80) Wynik imponujący w warunkach tropikalnego upału.
Marcin Kaczor w trójskoku (12,95)
Martyna Dubert w biegu na 400ppł z bardzo dobrym wynikiem – 65,10.
Julia Biesz w chodzie na 5km U-18 (29,10,21). Julia tym wynikiem zapewniła sobie awans na OOM-y

Zbiorówka
203342687_129871582565713_4556978811509182009_n
Ddekoracja Dubert
Czytaj dalej

Sztafety i Athletics Grand Prix Poznań

Niezła gratka dla naszych zawodników się trafiła. Wystąpili podczas  Poznań Athletics Grand Prix.  Rywalizowali w sztafetach, będących jednocześnie eliminacją Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.  W Poznaniu wystąpiły sztafety 4×110 chłopców, 4×100 dziewcząt i 4×400 dziewcząt.
Świetnie okazję wykorzystali nasi sprinterzy. W biegu ostatniej szansy uzyskali doskonały wynik 44,13, i rzutem na taśmę wskoczyli na szóste , premiowane awansem miejsce. Czy to ostatecznie wystarczy okaże się wkrótce, ponieważ rywale jeszcze mogą też się poprawić. Termin eliminacji już minął i tylko trzeba poczekać na oficjalne podsumowanie eliminacji przez PZLA.. Skład sztafety to: Jakub Fibner, Igor Kominek, Patryk Manicki i Marcin Kaczor.
Dziewczęta   uzyskały czas 51, 71 i z tym wynikiem zwyciężyły. Poprawiły dotychczasowy swój rezultat  o pół sekundy. W jej składzie wystąpiły: Martyna Dubert, Marta Wujek, Zuzanna Wolińska i Weronika Kadłubowicz.
Sztafeta 4×400 pobiegła w składzie: Maryna Dubert, Marta Wujek, Julia Biesz i Amelia Słupska. Po dwóch pierwszych zmianach nasza sztafeta prowadziła, a ostatecznie przybiegła na drugiej pozycji.
Niewątpliwie, poza sukcesami sportowymi sztafet wielkim przeżyciem było zetknięcie się z atmosferą wielkiego światowego mityngu, jakim  był Poznań Athletics Grand Prix.
1-Przed biegiem

Kolejny sukces w Słubicach

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Słubicach zakończyły się kolejnym naszym sukcesem. Dwa złote medale, dziesięć łącznie i szóste miejsce w punktacji klubowej.
Złoty medal w pchnięciu kulą zdobył Damian Rodziak  czym potwierdził krajową dominację w tej konkurencji.  Damian uzyskał wynik 17,53. Złoto zdobyła także   Magdalena Czwojdrak. w chodzie na 5km   Druga na mecie Amelia Błażejewska to mocna zawodniczka, między innymi reprezentantka Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy rozegrane niedawno w Podebradach.  Czas Magdy to 25.35,82. Należy dodać, że chód został rozegrany w upalnej pogodzie co znacznie rzutuje na wynik.
1-DEkoracja magdy Czytaj dalej

Damian Rodziak z minimum na Mistrzostwa Europy

Damian Rodziak podczas mityngu w Szczytnie  uzyskał mimimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy Juniorów w Tallinie.
Informacja znalazła się w newsach na stronie PZLA!
Damian z MinimumDamian w Szczytnie poprawił życiówkę o ponad pół metra i wynikiem 18,47 wypełnił normę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Europy. To wielki sukces ambitnego i pracowitego zawodnika. Będzie kolejnym średzkim lekkoatletom, który  reprezentował Polskę na imprezie mistrzowskiej. Szansa na podobny występ była już w ubiegłym roku, jednak odwołanie Mistrzostw Europy U-18 marzenia ter zniweczyło.
Konkurs dla Damiana już od początku układał się znakomicie. wszystkie próby ponad siedemnaście i pół metra i  seira życiowych wyników pod osiemnaście metrów. Kula raz po raz lądowała tuż przed linia osiemnastu metrów. Zyciówka już zostałą pobita i wynosiła 17,75. Ale tylko do ostatniej próby. W ostatniej wszystko wyszło idealnie i kula wylądowała pół metra dalej. Ostatecznie sędziowie zmierzyli 18,47. Minimu do Tallina wynosi 18,30.
Damijan Rodziak w Pile
Foto Wiesław Szmagaj – Piła