Kolejny sukces w Słubicach

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Słubicach zakończyły się kolejnym naszym sukcesem. Dwa złote medale, dziesięć łącznie i szóste miejsce w punktacji klubowej.
Złoty medal w pchnięciu kulą zdobył Damian Rodziak  czym potwierdził krajową dominację w tej konkurencji.  Damian uzyskał wynik 17,53. Złoto zdobyła także   Magdalena Czwojdrak. w chodzie na 5km   Druga na mecie Amelia Błażejewska to mocna zawodniczka, między innymi reprezentantka Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy rozegrane niedawno w Podebradach.  Czas Magdy to 25.35,82. Należy dodać, że chód został rozegrany w upalnej pogodzie co znacznie rzutuje na wynik.
1-DEkoracja magdySrebrny medal w skoku w dal zdobyła wieloboistka Weronika Kadłubowicz.  Wynik 5,62 imponuje nawet specjalistkom od tej konkurencji. Wera wystąpiła takę w pchnięciu kulą i tam także namieszała. Awansowała do finału i zajęła siódme miejsce  z wynikiem 11,55.
Srebrny medal w tej samej konkurencji – pchnięcie kulą, tylko w kategorii U-20 zajęła z nową życiówką – 12,32 Jolanta Ludwiczak.   Jola wystąpiła jeszcze w  rzucie dyskiem.  Odległość  36,73 dała jej piątą lokatę.
Powraca do formy i wielkiego skakania Roksana Poll. W Słubicach pokonałą wysokosć 160 co dało jej drugie miejsce. W pokonanym polu pozostały rywalki  z dużo lepszymi życiówkami.

Pięć brązowych medali to zdobycz  Marcina Kaczora, Karola Rodziaka, Martyny Dubert, Julii Korcz a także Damaian Rodziaka, który do złotego medalu w kuli dorzucił brązowy w rzucie dyskiem. Sprzętem o wadze 1,75 kg rzucił 52 metry i 44 centymetry.
Marcin Kaczor swój medal zdobył w trójskoku, gdzie walczył nie tylko z rywalami, ale ze zmiennym wiatrem.  Wynik dający trzecie miejsce w konkursie – 12,90 uzyskał odbijając się daleko od wyznaczonej belki.
Swój wielki dzień miała też Martyna Dubert. W biegu na 400ppł pobiła życiówkę – 64,96 i  odniosła życiowy sukces.  To jej pierwszy medal z tak wysokiej rangi zawodów.

1-Mart6yna napodiumPodobnym wyczynem może się poszczycić Karol Rodziak. Do konkursu pchnięcia kulą juniorów młodszych stawał z pozycji na pewno nie faworyta do jakiegokolwiek medalu. Rywale, mający o parę metrów życiówki pogubili się jednak. Karol z kolei miał życiowe pchnięcia.  Poprawił swój najlepszy dotychczasowy wynik i pchnięciem na odległość 16,16  zdobył brązowy medal.  Ostatni ze zdobytych medali to chyba największa niespodzianka. Julia Korcz postanowiła wreszcie spróbować sił na dystansie 5000 m, co zaowocowało nagrodą – medalem. Dla Julii to także pierwszy medal z tak wielkiej imprezy.

1-Julia z tablicą.
Z pozostałych wyników na wyróżnienie zasługują kolejne dwa rekordy życiowe: Martyna Grala w chodzie na 5km  przyszła na metę szósta z nową życiówką 31.21,48 ( osiągniętą w upale) i Jakub Przybylski na 400m – 52,43. Kuba wystąpił także na 800m. Poprowadził odważnie drugą serię, czym przyczynił się do zdobycia brązowego medalu przez zwycięzcę tej serii. Sam niestety przypłacił ten wysiłek i zajął dalsze miejsce.
Wysokie, punktowane lokaty zajęła również Zosia Szymkowiak na 200 i 400m. Była ósma na jednym i drugim dystansie, a czasy to odpowiednio 26,12 i 59,61.
Na uwagę zasługuje także debiut Igora Kominka w trójskoku. Debiut zupełnie udany. Wynik 11,12 jest zupełnie niezły i w kolejnych startach można się spodziewać sporej progresji.
Szóste miejsce w sztafecie 4x100m dziewczęta:( Dubert, Wujek, Wojciechowska, Kadłubowicz). Czas 52, 09 w kontekście  OOM daje duże nadzieje na punktowaną lokatę.
W Słubicach wystąpiły także Marta Wujek ( 800m – 2.29,41)  i Agata Wojciechowska w trójskoku – 9,88