MPJ Biała Podlaska i kolejne medale

 

Nasi juniorzy powrócili z Mistrzostw Polski Juniorów w Białej Podlaskiej z kolejnymi sukcesami i medalami.
Zdobylismy trzy medale , o  jeden więcej niż przed rokiem.
Szczególnie zadowoleni mogą by sprinterzy, którzy po raz kolejny udowodnili, że sa najlepsi.  Zdobyli złoty medal w sztafecie 4x100m i potwierdzili klasę.
Wystąpili w żelaznym składzie: Jarosław Guszczak, Maciej Palicki, Marcin Senk i Wojciech Kaczor.
W nieco zmienionym składzie wystąpili wrówież w sztafecie 4×400 i zdobyli w tej konkurencji medal brązowy. Jarka zastąpił w tej sztafecie Andrzej Ludwiczak. Trzeci medal dla naszych barw zdobył Marcin Wrotyński. Dla Marcina oznaczało to wywalczenie sobie miejsca w reprezentacji Polski
na Mistrzostwa Europy Juniorów.

foto sztafety 4x100 Czytaj dalej

Trzynaście medali w Słubicach. Sztafeta lepsza od reprezentacji Juniorów

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Słubicach potwierdziły naszą klasę.  Zdobylismy więcej medali niż rok temu – trzynaście.  W punktacji klubowej utrzymaliśmy trzecie miejsce. I najważniejsze: czołowi zawodnicy potwierdzają formę życiowymi rezultatami. Są także niespodzianki: sensacyjny dedbiut Joasi Stanisławskiej, skoczkini wzwyż,  w trójskoku i wielki wynik początkującej w biegach Pauli Pohl na 3000m.

Foto ze Słubic Czytaj dalej

Festiwal LA w Środzie

Na stadionie 750-lecia w Środzie odbył się festiwal skoków i rzutów.
Zawody zorganizował OSiR, a głównym animatorem był Marek Baraniak.
Najlepsi średzcy lekkoatleci mieli okazję pokazać się i zmierzyć ze sobą na własnym terenie. W skoku wzwyż kobiet obsada była krajowa. Średzianki brylują na wszystkich stadionach, gdzie przyjdzie im startować a tutaj spotkały się w jednym konkursie. Niespodzianek nie było, choć walka była zacięta. Zwyciężyła Asia Stanisławska wynikiem 165, druga była Zuza Kubiak – 160 a trzecia Zosia Łuczak – 155. Na czwartym miejscu z  nową życiówką uplasowała się młodziczka Monika Wiśniewska. Skokiem na 150 cm dołączyła do wyborowej grupy skoczkiń średzkich. Teraz już czwórki, a do tych wyskokości przymierzają się kolejne, młodsze jeszcze.  Ciekawy również był konkurs pchnięcia kulą. Spotkali się tutaj czołowi juniorzy i młodzicy Orkanu z  utytułowanymi wetreranami. Najldalej kulę o wadze 5kg pchnęli weterani, bracia Michał i Krzysztof Jacków. Michał uzyskał 16,85 a Krzysztof 16,30. Trzecie miejsce zajął młody obiecujący dyskobol Mikołaj Wojtuś – 13,74. W konkursie wystąpił także oszczepnik Marek Muszyński. W kategorii kobiet Anna Jerzyniak uzyskała 12,21.
W konkursie skoku w dal wystąpili specjaliści tej konkurencji, lecz także sprinterzy i skoczkinie wzwyż. Wygrała Jonna Stanisławska, przed Zuzą Kubiak i młodą (rocznik 2002)    Eweliną Rozmiarek.
Wśród mężczyzn  zwyciężył Jarosław Guszczak przed Mikołajem Kasprzakiem  i Wojciechem Kaczorem.

SONY DSC

Uczestnicy festiwalu w całej okazałości

Ciekawą relację foto prezentuje jeden z uczestników, medalista Mistrzostw Europy Weteranów w rzucie oszczepem Marek Muszyński, którą można podziwiać tutaj