Trzynaście medali w Słubicach. Sztafeta lepsza od reprezentacji Juniorów

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Słubicach potwierdziły naszą klasę.  Zdobylismy więcej medali niż rok temu – trzynaście.  W punktacji klubowej utrzymaliśmy trzecie miejsce. I najważniejsze: czołowi zawodnicy potwierdzają formę życiowymi rezultatami. Są także niespodzianki: sensacyjny dedbiut Joasi Stanisławskiej, skoczkini wzwyż,  w trójskoku i wielki wynik początkującej w biegach Pauli Pohl na 3000m.

Foto ze Słubic

Niewątpliwie na czoło wybijają się wyniki płotkarzy. Dziewczęta: Kamila Podraza i Anna Kulpińska znacznie poprawiły życiówki i wdarły się do czołówki tabel krajowych. Wynik Kamili 14,64 należy do piewszej dziesiątki w kraju. Ania, która po raz pierwszy złamała granicę piętnastu sekund zrobiła to zdecydowanie. Uzyskała 14,77.  Z kolei junior Maciej Palicki poprawił już wyśrubowaną życiówkę i na 110 ppł aktualnie ma 14,63. To wynik na finał krajowych mistrzostw.
Dobrze zaprezentowali się sprinterzy. Kolejny postęp zanotował Marcin Senk.  Na 200m wynikiem 21,80 zdobył brązowy medal. Powraca do formy po kontuzji Adrian Wesela.  Zdobył dwa medale. Złoty na 100m i brązowy na 200m.
Wspaniale zaprezentowali się sztafecie. To już koronna konkurencja średzian. Szczególnie w składzie: Jarosław Guszczak, Maciej Palicki, Marcin Senk i Wojciech Kaczor. W Słubicach poprawili swój najlepszy wynik uzyskując 41,59. Aktualnie to najlepszy wynik w kraju.  To również lepszy wynik od uzyskanego podczas Festiwalu w Bydgoszczy przez reprezentację Polski Juniorów. Dzień później, w Bydgoszczy pobiegli w czasie 41,68.  W tym składzie biegają juz od paru lat. Z racji kategorii wiekowych zdarzały się drobne zmiany. Jeśłi jednak jest to możliwe to skład jest stały i niezwyciężony. Dwa lata temu biegali razem w kategorii juniora młodszego. Wygrywali wtedy wszstko a ukoronowaniem był złoty medal OOM i rekord Polski. W tym roku zdążyli już pobiec w tym składzie w czterech mistrzowskich imprezach i również wygrali wszystko.
Dwa medale zdobył także Marcin Wrotyński. W  kuli srebrny wynikiem 17,34 a w dysku brązowy wynikiem 51,20.
Niespodziewanie dwa medale zdobyła Joanna Stanisławska. W skoku wzwyż należała do grona faworytek co prawda szerokiego ale jedank. Złoty medal który wywalczyła w skoku wzwyż był  zatem w jej  zasięgu. Asia wystartowała  dla urozmaicenia także w trójskoku i zrobiła specjalistkom tej konkurencji psikusa. Uzyskała odległość 11,52 i zdobyła srebrny medal. Tym wynikiem zrobiła minimum na MPJ i znalazła się od razu w pierwszej dziesiątce w Polsce.

Minimum na MPJ uzyskała także Paula Pohl. Wyniki jakie uzyskuje ta dziewczyna,  której prózno szukać w ubiegłorocznych tabelach, ponieważ zwyczajnie jej nie było, są niewiarygodne.  Rozpoczęła przygodę z bieganiem od szkonych przełajów w kwietniu i ze startu na start pooprawia swoje wyniki. Wynik na 3000m – 10.32,76 uzyskany w Słubicach  daje jej wysoka pozycję, w pierwszej dziesiątce  w tabelach krajowych i oczywiście minimum na MPJ-oty
Granicę dwóch minut na osiemset metrów, nieosiągalną od dawna dla naszych biegaczy złamało dwóch zawodników: Bartosz Sierchszuła i Andrzej Ludwiczak.
Zyciówkę poprawiła i zdobyła medal brązowy Kornelia Zielińska w chodzie na 5km. Uzyskała 27.01,44.
Bardzo dobry występ pozostałych złożył się na zespołowy sukces, czyli trzecie miejsce w punktacji klubowej mistrzostw.

Punktacja klubowa MIstrzostw Polski Zrzszenia LZS w Słubicach przedwstawia się następująco:

I Podlasie Białystok – 273 pkt
II ZLKL Zielona Góra – 178 pkt
III UKS Orkan Środa – 134 pkt.

Komplet wyników: Słubice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>