Mistrzostwa młodzieży

Szóstego czerwca zaplanowano i rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. To dla większości naszych młodych adeptów pierwsza poważna próba. A na pewno najważniejsza w pierwszej części sezonu 2015.

Mistrzostwa  były połączone z mitingiem dla juniorów, poza tym wystartowało sporo klubów z ościennych województw. Obsada w większości konkurencji była zatem liczna i mocna.
W najciekawszej konkurencji,  biegu na 300m dziewcząt padły wyniki o prawie sekundę lepsze od najlepszego w tegorocznych tabelach krajowych. Stało się to udziałem naszej zawodniczki Sary Neumann.  Sara po zaciętej walce do samej kreski zajęła z czasem 40,63  drugie miejsce. Uległa minimalnie, tylko o cztery setne sekuny. Zwyciężczyni: Susanna Lachelle z Gwardi Piła  uzyskała 40,59. To oczywiście nowe, znakomite życiówki obydwu sprinterek.  Sara poprawiła się o ponad półtorej sekudy, podobnie rywalka. Najlepszy do tej pory wynik w Polsce wynosił 41,27.  Obydwie biegały także na dysstansie 100m.  Poziom tego dystansu również imponujący. Sara zdobywa w tym biegu „tylko” brązowy medal ale czas imponujący: 12,79. Rywalki: Paulina Guzowska (12,62) i Suzanne Lachelle (12,69) były jeszcze szybsze. Na czwartym miejscu w tym finale uplasowała się z rewelacyjnym czasem 13,08 ( w eliminacjach 13,06)   Ewelina Rozmiarek (rocznik 2002). Z takim wynikiem dawniej można było spokojnie wygrywać.
Dziewczęta wsparte dwoma równie młodymi sprinterami zmontowały niezłą sztafetę 4×100. Wraz z Sarą i Eweliną  w sztafecie pobiegły: Zuzanna Nowak i Julia Rzepka. Wynikiem 51,72, który zawsze budzi podziw w kategorii młodziczek zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowy medal. Dla Eweliny to szczęślwa rekompensata za wyjątkowo wysoki poziom rywalizacji w indywidualnym biegu.
Nasi zawodnicy zdobyli jeszcze trzy medale. Interesujące jest to że zdobyli je chłopcy z rocznika 2001, więc młodsi od rywali. Wynik Wojciecha Maroka w rzucie dyskiem – 48,63 byłby na dziś czwartym wynikiem w tabelach krajowych. W Poznaniu przegrał z najlepszym w kraju, rekordzistą Polski młodzików Kornelem Warszawskim  również z Orkanu, tylko że Ostrzeszów.   Wynik znakomity i  w tej sytuacji medal srebrny ma inną wymowę.  Wojtek w kuli równiez zajął drugie miejsce i również dobrym wynikiem 13,21.  Z wyników Wojtka  jest najbardzeij dumny ojciec: Wojciech Marok, który przyprowadził syna da lata temu na trening z nadzieją że nawiąże do jego dobrych wyników nie mógł lepiej trafić. Na dziś wygląda na to, że Wojtek przebije zdecydowanie wynikami osiągnięcia ojca.
Medal z najcenniejszego kruszcu, złoty zdobył również czternastoletni Jonatan Mackiewicz, który zwyciężył w biegu na 1000m. Jego czas 2.50,88 oznacza nową życiówkę.
Tuż za podium, na czwartych miejscach byli: Oliwia Frąckowiak na 1000m, Sandra Broniecka na 600m, Kamil Kusza w chodzie na 5km i Jakub Wlazły w rzucie dyskiem. Kolejne piąte miejsca zajęli: Mateusz Kicki na 600m, Monika Wiśniewska w skoku wzwyż, Julia Rzepka  na 100 przez płotki i Paulina Galus wrzucie oszczepem. Większość tych zawodników jest młda i rozwojowa. Możliwe, że wkrótce nawiążą do dobrych wyników starszych kolegów.

Zestwaienie wyników młodzików

W ramach mitingu bardzo dobry wynik w biegu na 400m uzyskał maciej Palicki. W drugim biegu w życiu na tym dystansie uzyskał 50,86.  Zasygnalizował w ten sposób, że może wydatnie wzmocnić sztafetę 4x400m na Mistrzostwa Polski Juniorów.  Nieźle zaprezentowali się także inni. Dla każdego z nich starrt miał inny cel.  Dla juniorów to już ostatnie starty przed Mistrzostwami Polski.    Juniorzy młodsi jeszcze eliminują się do swojej imprezy: OOM.  Powodów do radości miał na pewno sporo Mikołaj Kasprzak. Mikołaj uzyskał ze skróconego rozbiegu 13,20. Oznacza to powrót do  zdrowia po  kontuzji i stawki czołowych trójskoczków w Polsce. Do tego momentu nie mógł mieć pewności nawet  udziału   w imprezach mistrzowskich. Ten wynik daje mu  pewną kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i to na wysokim miejscu.
W trudnych warunkach, upału i długiego oczekiwania na swój start zaimponowały wynikami dziewczęta na 1000m.  Aleksandra Górna ze startu na start prezentuje wzrastającą formę. Z koleji Paula Pohl kolejny raz potwierdza swój talent i że dotychczasowe wyniki to nie szczęśliwy przypaddek.Paula uzyskała czas 3.05,26 a Ola 3.07,14.   W biegu na 100mpł biegnąc z treningu Ana Kulpińska zbliżyła się do życiówki.  W tej sytuacji rezultat 15,26 rokuje w niedługim czasie łamanie granicy 15 sekund. Nieźle pobiegali także sprinterzy z Marcinem Senkiem na czele. Kolejny daleki rzut odnotował Marcin Wrotyński.

Odbyły sie także eliminacje sztafet do OOM. Dwie nasze sztafety zaznaczyły swój udział w nich. Po raz pierwszy do tej próby stanęły dziewczęta. Sztafeta 4×100 w składzie: Zuzanna Kubiak, Anna Kulpinska, Dorota Durska i Kamila Podraza uzyskały niezły czas  50,64.  Chłopcy obsadzili bieg 4x400m i  całkiem nieźle wypadli jak na swój skład.

Komplet wyników mitingu i eliminacji sztafet tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>