Mistrzostwa młodzików zakończyły sezon

 

Mistrzostwa Polski Młodzików w Słupsku zakończyły bardzo intensywny okres startów naszych zawodników.  Wszystkie mistrzowskie zawody z całego sezonu zostały zaplanowane na jeden miesiąc, co sprawiło, że wrzesień  był niezwykle intensywny dla trenerów.

Słupsk
Do Słupska udało się trzech zawodników, wszyscy wystartowali pierwszego dnia mistrzostw, w sobotę 26 września.
Na dziewiątym miejscu zakończył mistrzostwa Jakub Fibner, który w wieloskoku uzyskał 11,64 i zajął dziewiąte miejsce. Ten sam zawodnik wystartował jeszcze w skoku wzwyż. Wynik 165 cm dał mu XIX miejsce. Pozostali dwaj: Aleksander Kowalewski i Jakub Glinka to czternastolatkowie i będą jeszcze młodzikami w przyszłym roku. W gronie starszych rywali poradzili sobie nieźle. Jakub zajął dwunaste miejsce z wynikiem 11,83, a Olek  taką samą lokatę  zajął w wieloskoku skacząc na odległość 11,51.

Radom zdobyty.

Tydzień po juniorach do Radomia udali się nasi juniorzy młodsi. 
Wypadli znakomicie. Zdobyli komplet medali. W punktacji klubowej zajęli trzecie miejsce, ustępując tylko dwom klubom akademickim: AZS – AWF Gdańsk i AZS Politechnika Opole. Zloty medal zdobył Damian Rodziak w pchnięciu kulą. Srebrny medal zdobyła Magda Czwojdrak. Brązowy medal wywalczyła Weronika Kadłubowicz. Prawie wszyscy pobili swoje rekordy życiowe. 

Grupa Czytaj dalej

Złoto dla Marty Wujek

W niedzielę w Poznaniu wystąpili nasi młodzicy. Rywalizowali o medale i tytuły w Mistrzostwach Wielkopolski młodzików.
Złoty medal i tytuł mistrzowski zdobyła Marta Wujek w biegu na 600m. Po emocjonującej walce finiszowała na pierwszym miejscu, a na prowadzenie wyszła na ostatniej prostej. Czas Marty to 1.41,57.
Marta na podium 600m
Trzy srebrne medale to zdobycz kulomiota Jakuba Glinki, oszczepnika Krzysztofa Jerzyniaka i trójskoczka Jakuba Fibnera.  Podwójnym, brązowym medalistą został Aleksander Kowalewski. Trzecie miejce zajął w biegu na 110 ppł z nowym rekordem życiowym 17,21  a także w trzyskoku młodzików.  Uzyskał 11,77.  W tej konkurencji   drugi był Jakub Fibner z wynikiem 11,95.  Obydwaj od pewnego czasu rywalizują również ze sobą. W trzyskoku w Poznaniu zajęli drugie i trzecie miejsca: Kuba przed Olkiem.  Z koleji w biegu płotkarskim Olek wyprzedził o dwie setne Kubę i to zadecydowało o zdobyciu medalu przez jednego a czwartym miejscu drugiego. Sukces Olka tym cenniejszy, że jest rocznikiem młodszym w kategorii młodzika.
1-trzyskok
W pchnięciu kulą drugie miejsce z wynikiem 11,07 zajął Jakub Glinka. Do pierwszego miejsca brakowało dziesięć centymetrów.

Glinka
Drugi srebrny medal zdobył Krzysztof Jerzyniak w rzucie oszczepem. Uzyskał 35,68. W tym przypadku była to największa niespodzianka zawodów. Dla Krzysztofa był to pierwszy start w zawodach tej rangi. 1-Jerzyniak
Wysokie lokaty zdobyli także: Amelia Słupska piąta w biegu na 80ppł (13,80), Paulina Kaczor piąta w rzucie oszczepem (21,52). Julia Kosmecka piąta w pchnięciu kulą (8,88), Krzysztof Jerzyniak szósty  w rzucie dyskiem (26,45); Jakub Glinka siódmy w rzucie dyskiem (25,44), Jadwiga Płocińska siódma w pchnięciu kulą (7,00) i Sandra Mróz  siódma w wieloskoku.

 Komplet wyników

Rekord Wielkopolski na 300m Damiana Rauhuta

W Finale Krajowym Czwartków Lekkoatletycznych wystąpiło czterech naszych najmłodszych adeptów królowej sportu.  Byli to: Damian Rauhut, Jadwiga Janczak, Amelia Pruchniewicz i Marcel Pieszke.
W Łodzi rewelacyjnie pobiegł  Damian Rauhut.  Wygrał bieg na  300 metrów, przy okazji bijąc o ponad sekundę swój rekord życiowy. Czas 38,34  jest także o dwie setne lepszy od dotychczasowego rekordu Wielkopolski. 

Damian Rauhut

Do finału biegu na 60 metrów awansowała Jadwiga Janczak z nowym rekordem życiowym: 8,75. Zyciówkę w skoku w dal pobiła także Amelia Pruchniewicz. Z rezultatem 4,57 zajęła wysokie piąte miejsce.
Na siódmym miejscu sklasyfikowano w rzucie piłeczką palantową  Marcela Pieszke. Jego wynik to 52,5 metra. W każdej konkurencji sytartowało ponad trzydziestu  zawodników, wyłonionych z regionalnych zawodó w całej Polsce, więc fakt, że średzianie w komplecie zameldowaqli się w pierwszych ósemkach dobrze świadczy o naszych „Czwartkowiczach”
Rauhut

 

 

Mocny akcent na Mistrzostwach Polski Seniorów

W dniach od 28 do 30 sierpnia we Włocławku odbywała się najważniejsza w roku impreza lekkoatletyczna dla większości polskich lekkoatletów. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby mimo obostrzeń sanitarnych impreza wypadła okazale, jak na święto królowej sportu przystało.
W  imprezie wystąpiło również trzech naszych zawodników: Sara Neumann, Ania Kulpińska i Martyna Jankowska.  Dla całej trójki to debiut w gronie seniorów i był raczej formą zdobywania doświadczenia, a także przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw , na które wybierają się za tydzień do Białej Podlaskiej.
Z U-23 na Seniorów Czytaj dalej