Radom zdobyty.

Tydzień po juniorach do Radomia udali się nasi juniorzy młodsi.
Wypadli znakomicie. Zdobyli komplet medali. W punktacji klubowej zajęli trzecie miejsce, ustępując tylko dwom klubom akademickim: AZS – AWF Gdańsk i AZS Politechnika Opole. Zloty medal zdobył Damian Rodziak w pchnięciu kulą. Srebrny medal zdobyła Magda Czwojdrak. Brązowy medal wywalczyła Weronika Kadłubowicz. Prawie wszyscy pobili swoje rekordy życiowe.

Grupa

Damian Rodziak w pchnięciu kulą należał do szerokiego grona fawotyrów, lecz nie był tym największym. Mino to właśnie on stanął na najwyższym stopniu podium. Eliminacje przebrnął bez problemu uzyskująć w trzeciej próbie wynik 17,35. Do finału zakwalifikował się z drugim wynikiem. Najdalej pchnął lider tabel krajowych Radosław Starak z Białegostoku. W finale presję wytrzymał jednak lepiej Damian. Pierwszą próbę rywal z Białegostoku spalił. Damian już w trzeciej próbie przekroczył 18 metrów i objął prowadzenie. Ten wynik: 18,01 okazałą się już dla rywali nieosiągalny. Damian już mógł się cieszyć zwycięstwem.

1-IMG_20200919_194407
W tym samym czasie na bieżni o medal walczyły chodziarki: Magda Czwojdrak i Julia Biesz.  Zdecydowane prowadzenie od samego początku objęła Magda Czzwojdrak. Narzucieł tempo dla większości rywlek nieosiągalne. Pokonała pierwsze 400 metrów w minutę 44 sekund, pierwszy kilometr w czasie  4,36. To tempo podjęła tylko jedna rywalka Magdalena Żelazna z Gorzowa. pozostawała w tyle za naszą zawodniczką okoła 20-30 metrów. Kolejna grupa zawodniczek, wśród których aktywnie wakczyłą Julia Biesz, miała już ponad sto metrów straty. I taki ukłąd utrzymywał się przez więksdzą częśc dystansu. Jednak na 500 metrów przed metą do szaleńczego pościgu zerwałą się zawodniczka z Gorzowa i zaskoczyła tym Magdę.  Obie uzyskały bardzo dobre czasy. Padła granica 25 minut, a Magda poprawiłą swoją życiówkę.  Uzyskała 24,47, 57. Daleko za ich plecami trwała walka okolejne miejsca. O rok młodsza Julia Biesz  zajęła szóste miejsce ze znakomitym wynikiem 25.49,361-IMG_20200919_191121
Prawie w tym samym czasie kończyłą zmagania w siedmioboju Weronika Kadłubowicz. Po dwóch dniach spędzonych na stadionie, rywalizacji w biegu na 100m przez płotki, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, biegu na 200m, skoku w dal, rzucie oszczepem a na koniec biegu na 800 metrów mogła cieszyć się brązowym medalem. Do ostatniej konkurencji przystępowałą  w komfortowej dość sytuacji. Po sześciu konkurencjach zajmowała trzecią pozycję,  najgroźniejsza rywalka miała stratę 77 punktów i wystarczyła ją pilnować. Weronika spokojnie kontrolowała bieg i nie pozwoliła odrobić rywalce tych punktów.  Zachowała ich ponad szśćdziesiąt. W Poszcególnych konkurencja Weronika Uzysyskała następujące wyniki: 100ppł – 15,46  wzwyż – 160, kula – 10,89  200m – 27,20,  w dal – 5,20  oszczep – 29,32 (rż) 800m – 2.38,53.  Łaćznie w siedmioboju 4469 punktów. 1-IMG_20200919_192311

Duży sukces odniosłśą także Jolanta Ludwiczak, która zajęła czwarte miejsce (tak nielubiane) w pchnięciu kulą, a w rzucie dyskiem szóste. W tej konkurencji poprawiła życiówkę i dołożyła kolene centymetry do swojego rekordu. Teraz wynosi on 37,96. W pchnięciu kulą uzyskałą 14,15.
KOlejne wysokie lokaty to dwa siódme miejsca. Siódmy był w trójskoku Marcin Kaczor. Osiągnął wynik lepszy od życiówki 13,78. jednak z pomocą zbyt silnego wiatru.   Do brązowego medalu brakowało tylko trzynaście centymetrów. Marcin jest jedank rocznikiem młodszym, więc w przyszłym roku powinien walczyć o dużo wyższe miejsca. Siódme miejsce w biegu na 400m zajęła Zofia Szymkowiak. Zosia pobiła znacznie w eliminacjach swoją życiówkę pewnie awansowała do finału.
Największy awans w sosunku do list rankingowych zanotował Karol Roziak w pchnięciu kulą. Awansował na dwudziestej drugiej pozycji a ukończył rywalizcję na dwunastym z nową życiówką – 14,83
Podobny awans był dziełęm Jakuba Przylskiego w biegu na 400ppł. Z dwudziestego drugiego na trzynaste. Uzyskując czas 57,58  poprawił życiówkę o prawie sekundę Zyciówkę poprawiłą również Agata Wojciechowska w trójskoku. Z rezultatem 10,82 zajęła siedemnaste miejsce ( awans z dwudziestego).  Indywidualnie wystąpiła jeszcze Martyna Dubert.    W biegu na 400ppł uzyskałą 70,18 i zajęła dwudzieste trzecie miejsce, jednak doda ć należy, że borykałą się z kontuzją.
Uzupełnieniem występów były sztafety. Aż dwie sztafety UKS Orkan Środa wystąpiły w fianałach. W biegach sztafetowych tylko osiem najlepszych sztafet kwalifikuje się do finałów, więc już sam fakt, że aż dwie sztafety z jednego klubu awansowały jest sukcesem. Dziewczęta miały ósmy czas z eliminacji, a dodatkowo do biegu sztafetowego przystąpiłu tuż po swoich indywidualnych występach. Weronika kadłubowicz tuż po zakończeniu biegu na 800m i dwudiowych zmaganiach w siedmioboju. Zosia szymkowiak dwie godziny po finel 400 metrów.  Walczyły jedank dzielnie i niewiele brakowało ( jedna setna sekundy) aby ograć siódmą sztafetę. Ostatecznie zajęły ósme miejsce.
Chłopcy mieli szanse na wyższe miejsce. Do ostaniej zmiany miał ruszyć Marcin kaczor i pewnie walczyłby o miejsce 5-6.  Niestety minimalny błąd sprawił, że pałęczki9 nie udało się przekazać. Pozostało ósme miejsce wywalczone już w trakcie eliminacji.