Złoto dla Marty Wujek

W niedzielę w Poznaniu wystąpili nasi młodzicy. Rywalizowali o medale i tytuły w Mistrzostwach Wielkopolski młodzików.
Złoty medal i tytuł mistrzowski zdobyła Marta Wujek w biegu na 600m. Po emocjonującej walce finiszowała na pierwszym miejscu, a na prowadzenie wyszła na ostatniej prostej. Czas Marty to 1.41,57.
Marta na podium 600m
Trzy srebrne medale to zdobycz kulomiota Jakuba Glinki, oszczepnika Krzysztofa Jerzyniaka i trójskoczka Jakuba Fibnera.  Podwójnym, brązowym medalistą został Aleksander Kowalewski. Trzecie miejce zajął w biegu na 110 ppł z nowym rekordem życiowym 17,21  a także w trzyskoku młodzików.  Uzyskał 11,77.  W tej konkurencji   drugi był Jakub Fibner z wynikiem 11,95.  Obydwaj od pewnego czasu rywalizują również ze sobą. W trzyskoku w Poznaniu zajęli drugie i trzecie miejsca: Kuba przed Olkiem.  Z koleji w biegu płotkarskim Olek wyprzedził o dwie setne Kubę i to zadecydowało o zdobyciu medalu przez jednego a czwartym miejscu drugiego. Sukces Olka tym cenniejszy, że jest rocznikiem młodszym w kategorii młodzika.
1-trzyskok
W pchnięciu kulą drugie miejsce z wynikiem 11,07 zajął Jakub Glinka. Do pierwszego miejsca brakowało dziesięć centymetrów.

Glinka
Drugi srebrny medal zdobył Krzysztof Jerzyniak w rzucie oszczepem. Uzyskał 35,68. W tym przypadku była to największa niespodzianka zawodów. Dla Krzysztofa był to pierwszy start w zawodach tej rangi. 1-Jerzyniak
Wysokie lokaty zdobyli także: Amelia Słupska piąta w biegu na 80ppł (13,80), Paulina Kaczor piąta w rzucie oszczepem (21,52). Julia Kosmecka piąta w pchnięciu kulą (8,88), Krzysztof Jerzyniak szósty  w rzucie dyskiem (26,45); Jakub Glinka siódmy w rzucie dyskiem (25,44), Jadwiga Płocińska siódma w pchnięciu kulą (7,00) i Sandra Mróz  siódma w wieloskoku.