Puszczykowo, Żerków, Środa i Szprotawa

Intensywnie nadrabiamy zaległości startowe. W piątek byliśmy współorganizatorami mitingu w rzutach. Równocześnie w Żerkowie startowali młodzicy i płotkarze. W sobotę pozostałe konkurencje biegowe i chód w Żerkowie oraz skoki w Puszczykowie. Także w sobotę miotacze udali się na miting rzutowy do Szprotawy.
Największą niespodzianką całego cyklu zawodów jest wynik Zosi Szymkowiak. Poprawiła życiówkę na 400m o trzy sekundy i wynikiem 58,59 zapewniła sobie kwalifikacje na OOM-y. 1-Zosia przed 400m Czytaj dalej

Królowa wraca na stadiony

Lekkoatletyka wraca na stadiony. W miniony weekend w całej Polsce odbyło się bardzo dużo mitingów lekkoatletycznych. Wszystki były w mocno okrojonej formie, przystającej do aktualnej rzeczywistości.
Zawody mogą być rozgrywane w ograniczonej liczbie uczestników, stąd dzielenie zawodów na mniejsze mitingi i rozgrywanie mniejszej ilości konkurencji. Dodatkkowo obowiązują rygory sanitarne.
Miting odył się także u nas. Byliśmy gospodarzem Mitingu Otwarcia sezonu w rzutach.
Nasi skoczkowie wystartowali także w Mitingu Otwarcia w skokach w Puszczykowie.
W zawodach pod nazwą Królowa Wraca na Stadion w Chorzowie wziął udział Wojtek Marok.
Planowany był jeszcze miting z konkurencjami biegowymi i chodem, jednakże zawody w Luboniu zostały odwołane.
Wcześniej, w czwartek 18 czerwca odbyły się pierwsze oficjalne zawody w Polsce z udziałem elity kulomiotów. W gronie szczęśliwców inaugurujących starty był na zawodnik Wojtek Marok. O tym szersza relacja już byłą.

 
Czytaj dalej

Wojtek liderem list światowych

Wojtek zanotował udany występ w pokazowej imprezie organizowanej przez PZLA i TVP. Na terenie studia został rozegrany konkurs  pchnięcia kulą z elitarną obsadą ośmiu najlepszych polskich zawodników.
Wśródnich znalazł się także Wojtek, jako jedyny junior w gronie medalistów imprez światowych w kategorii seniorów. Uzyskany wynik 18,06 to nowy rekord życiowy dla kuli o wadze 7,25 kg. To aktualnie najlepszy wynik na świecie w kategorii juniorów.
Wojtek

Oświadczenie uczestnika zawodów.

Poniżej załączamy oświadczenie niezbędne dla udziału w zawodach organizowanych przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki.
Oświadzcenie dotyczy także trenerów, sędziów i zawodników.
Z treści wynika, że oświadczenie jest ważne na wszystkie zawody Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Proszę pobrać, wypełnić i dostarczyć trenerom, w ostateczności zabrać na pierwsze zawody.
 Oświadczenie

Sprawdzian – a emocje jak na Mistrzostwach Polski

W środę dziesiątego czerwca odbył się oficjalny spradziam naszych zawodników.
1-Start do chodu

Weronika w kucznej pozycji

Jadzia

Julia i magda
Sprawdzian miał zastąpić niedobór emocji związanych z zawodami.  Trenerom miał dać także odpowiedź  na pytanie, jak udało się przetrwać okres kwarantanny i co ocalić ze sportowych wartości.
Elektroniczny pomiar czasu  zapewnił w ramach pomocy sędzia okręgowy, swego czasu zawodnik Orkanu – Sławomir Majchrzycki. Pomocą także służyli inni wychowankowie klubu – Zofia Łuczak, Asia Stanisławska – Maćkowiak, Zuzanna Kubiak i  Filip Jańczak.   Emocje skrywane długo wyzwoliły niebywałe siły. Okazało się, że część zawodników osiągała życiowe wyniki. Dystanse nietypowe, ponieważ i tak wyniki pozostaną w dzienniczkach treningowych trenerów i zawodników.
Po raz pierwszy od dramatycznej kontuzji wystartowała Ania Kulpinska i to chyba największa radość.
Na uwagę zwraca liczna grupa  młodych chłopców. Wyniki w sprintach i skokach są obiecujące. Szczególnie na uwagę zasługuje Damian Rauhut, który w wieku trzynastu lat przebiegł 100m w 12, 51 i 150 m w 19,00. Rok starszy Olek Kowalewski w trzyskoku – nowej konkurencji uzyskał 11,27. To niewiele słabiej od dziewiętnastoletniego zwycięzcy.
Swietnie pobiegałą także Zosia Szymkowiak. W przeddzień swoich urodzin uzyskałą znakomitą życiówkę na 300 – 42,16 i świetny wynik na 100m.
Na nietypowym dystansie jednej mili rywalizowały chodziarki. Zwyciężyła tym razem Julia Biesz ze znakomitym czasem 7,25,13.
Na zakończenie nasi zawodnicy zmontowali aż trzy sztafety. Chłopcy w kategorii juniora młodszego uzyskali czas ok 46 sekund a juniorki młodsze ok 52 sekundy.  Poniżej nieoficjalne wyniki, które mogą jeszcze zostać zweryfikowane po analizie nagrań z mety.
06 10 Środa

Królowa odmrażana i pierwsze emocje.

Powoli, powoli odmrażamy naszą lekkoatletyczną działalność.  Zamrożenie sportu, a w tym i królowej sportu nastąpiło szybko i gwałtownie.
Odmrażanie wymaga więcej czasu, a przede wszystkim energii.
Nasi zawodnicy powoli rozkręcają, trenują na całego  i właściwie teraz czekają tylko na możliwość startowania oraz pierwsze emocje związane z rywalizacją.

1-IMG_20200602_1651161-IMG_20200606_104455
Redakcja Gazety Średzkiej napisała co prawda, że pierwszy trening lekkoatletyczny odbył się 16 maja, ale to nie było o nas.
My zaczęliśmy dużo wcześniej. 

W najbliższym czasie prawdopodobnie odbędą się pierwsze zawody, także u nas. Czytaj dalej