Ania Kulpińska siódma na seniorach

Znakomity występ zanotowała Anna Kulpińska w swoim debiutanckim występie w gronie seniorów.
Podczas Halowych Mistrzostw Polski w tej kategorii w Toruniu awansowała do finału, co  zważywszy na miejsce w rankingu przedstartowym było już dużą niespodzianką. Sukces tym większy, ze osiągnęła w eliminacjach rekord życiowy – 8,67. W finale pobiegła jeszcze szybciej – 8,64 i zajęła siódme miejsce. Wyczyn Ani  znaczny, ponieważ  finał tegorocznych Mistrzostw Polski był najwyższy od ponad dwudziestu lat. Dwie pierwsze zawodniczki osiągnęły wyniki na poziomie czołówki światowej. Udział w takim biegu to wielka gratka, a życiówki w takim towarzystwie mają wartość  niezwykłą. To niewątpliwie satysfakcja dla niej, a także spore doświadczenie, mogące procentować w dalszej karierze. Ania wykazała w ten sposób niesamowicie mocną psychikę i waleczność pozbawioną kompleksów. Wielkie brawa za przygotowanie formy na tę imprezę. Pierwsze starty w styczniu rozpoczęła od poziomu 9,27, a  zakończyła o ponad pół sekundy lepiej. Ania Kulpińska

Kolejne sukcesy

Kolejne  zawody, kolejne mistrzostwa Polski,  to kolejne wspaniałe występy. Dwa srebrne medale, dwa czwarte miejsca i cztery życiówki na wysokim poziomie. To plon naszych występów na  Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu.

Klasę potwierdził po raz kolejny Wojciech Marok. W pchnięciu kulą uzyskał świetny rezultat – 18,61. W bardzo emocjonującym konkursie uległ niespodziewanie  starszemu o rok Kornelowi Warszawskiemu. Kornel to znany już od lat Wojtkowi przeciwnik, a w Toruniu miał swój dzień. Poprawił o metr życiówkę i to on został złotym medalistą.
Drugi srebrny medal zdobyła Roksana Poll. Roksana uzyskała także najlepszy swój wynik w sezonie – 170cm. Ostatnio bowiem borykała się z kontuzjami, ale na szczęście udało się na czas przygotować najlepszą formę.