Kolejne sukcesy


Kolejne  zawody, kolejne mistrzostwa Polski,  to kolejne wspaniałe występy. Dwa srebrne medale, dwa czwarte miejsca i cztery życiówki na wysokim poziomie. To plon naszych występów na  Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu.

Klasę potwierdził po raz kolejny Wojciech Marok. W pchnięciu kulą uzyskał świetny rezultat – 18,61. W bardzo emocjonującym konkursie uległ niespodziewanie  starszemu o rok Kornelowi Warszawskiemu. Kornel to znany już od lat Wojtkowi przeciwnik, a w Toruniu miał swój dzień. Poprawił o metr życiówkę i to on został złotym medalistą.
Drugi srebrny medal zdobyła Roksana Poll. Roksana uzyskała także najlepszy swój wynik w sezonie – 170cm. Ostatnio bowiem borykała się z kontuzjami, ale na szczęście udało się na czas przygotować najlepszą formę.
Medaliści z logo powiatuTuż za podium znalazła się Sara Neumann. Uzyskała znakomity rekord życiowy – 56,47, lecz w biegu gdzie dwie zawodniczki osiągnęły wynik na poziomie rekordu Polski wystarczyło to do czwartego miejsca. Wysokie tempo, które podyktowały rywalki Sara odważnie podjęła.  Na 50 metrów przed metą była jaszcze trzecia, jednak na finiszu uległa zawodniczce, która pobiegła spokojniej.  Medalu szkoda, ale naszej zawodniczce należą się brawa za waleczność. To już kolejne zawody, gdzie zaimponowała swoją walecznością.  Wysoki poziom biegaczek na 400 metrów  to nadzieja na dobre występy reprezentacyjnej sztafety juniorek, a szanse na udział w reprezentacyjnej sztafecie Sary są duże. Wraz z Wojtkiem są naszymi dużymi nadziejami na występy w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się w lipcu w szwedzkim Boras.
Drugie czwarte miejsce naszego zawodnika –  Damiana Rodziaka w kuli to wielka  niespodzianka na plus. Po rocznym treningu Damian osiąga życiowy sukces – IV miejsce na Mistrzostwach Polski. Należy dodać, że startował z rok starszymi rywalami, a  dodatkowo czyni szalenie szybkie postępy. Wynik 15,58 jest o trzy metry lepszy od ubiegłorocznego rezultatu z otwartego stadionu.
Rekord życiowy  na 400 metrów uzyskała w eliminacjach  Martyna Jankowska. Jej życiówka na płaskim dystansie w hali wynosi aktualnie 58,58. W sezonie letnim Martyna specjalizuje się biegu na 400ppł, więc jeśli to potraktować jako uboczną aktywność startową i przygotowanie do głównej konkurencji to można się spodziewać dobrych wyników w  latem.   W finale B zajęła miejsce szóste a łącznie dwunaste. W finale B pobiegła także Ewelina Rozmiarek na 60m i Zuzanna Nowak na 60ppł. Ewelina uzyskała w eliminacjach sezon best: 7.97. W Toruniu zajęła miejsce jedenaste. Zuzanna była w finale B szósta a łącznie czternasta.
Jedenaste miejsce w pchnięciu kulą zajęła Jolanta Ludwiczak. Wynik 11,66 jest nieznacznie słabszy od  życiówki. Celem Joli było w ostatnich startach uzyskanie minimum uprawniające do startu w Toruniu, co się jej absolutnie udało.  Przed miesiącem wynik 11,66 byłby niezłą życiówką. A być może, gdyby  miała  w konkursie sześć prób, to wynik byłby znacznie lepszy. Jolanta ma przed sobą jeszcze dwa lata rywalizacji w kategorii juniorek młodszych i strat w tych zawodach należy potraktować jako zbieranie doświadczenia w imprezach krajowych.
W trójskoku wystąpił Nikita Jaruszyński. Zaliczył 13,53 i zajął trzynaste miejsce.
Niewątpliwie najbardziej zawiedziona może być Magda Czwojdrak, która wystartowała w chodzie na 3km Pojechała na zawody osłabiona chorobą i praktycznie nie powinna się liczyć w stawce. Tymczasem udało się jej utrzymać w czołówce przez dwa kilometry. Kiedy poczuła się lepiej zaatakowała i uzyskała wyraźną przewagę. Przez trzy okrążenie zdecydowanie prowadziła. Niestety na 200 metrów przed metą nadzieje na złoty medal rozwiały się. W krótkim czasie otrzymała trzy wnioski i została przez sędziów wykluczona z rywalizacji. W chodzie to są częste sytuacje. Na pocieszenie pozostaje fakt, że i tak pozostała w oczach kibiców, trenerów kadry a także rywalek najlepsza.

 Komplet wynikówdamianJolaewelina w blokachWojtek SaraMagda na mecie

 

ZuzaMartyna w biegu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>