Daleki skok Nikity

Pięć złotych medali zdobyli nasi zawodnicy w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Kaliszu. Cieszą także bardzo dobre wyniki wskazujące, że forma rośnie.
Na uwagę zasługują dalekie skoki Nikity Jaruszyńskiego w trójskoku oraz szybkie sprinty Eweliny Rozmiarek.

1-EwelinaNikita uzyskał dwukrotnie ponad 13,80 a w najlepszej próbie 13,86. Tym wynikiem zwyciężył w konkursie. Ewelina w eliminacjach uzyskałą najlepszy wynik w sezonie 8,00. W finale zwyciężyła z czasem 8,07. Złote medale zdobyły Magda Czwojdrak, Zuzanna Nowak i Edyta Wojciechowska. Magda zwyciężyła w chodzie na 2km z dobrym czasem – 10,26,32. Zuzanna Nowak wygrała w biegu na 60m   przez płotki i uzyskałą 9,05. Ostatnia złota medalistka Edyta Wojciechowska zwyciężyła w skoku wzwyż z wynikiem 150. Edyta zdobyła jeszcze drugi medal. Trzecie miejsce zajęła w trójskoku z wynikiem 9,83.
Dwa srebrne medale zdobyli: Oliwia Frąckowiak w biegu na 600m (1.54,66) oraz niespodziewanie Jakub Przybylski na 300m (42,16). Brązowy medal zdobyła także Julia Korcz, która na 1000m uzyskała 3.24,53.
Wśród startujących w ramach mitingu na wyróżnienie zasługuje życiówka w skoku w dal młodziczki Weroniki Kadłubowicz. Skoczyła 5,34  pokonując całą koalicję skoczkiń z Ostrowa. Był to udany rewanż za Mistrzostwa Młodziczek.

SREBRNE MEDALE

Oliwia Frąckowiak                600m                             1.54,66                                           Jakub Przybylski                   300m                             42,16

BRĄZOWE MEDALE

Julia Korcz                             1000m                           3.24,53
Edyta Wojciechowska           trójskok                        9,83

V miejsce        Dominika Wojciechowska     60ppł                                      10,55 el 10,21
VI miejsce       Wiktoria Pruchniewicz           300m                                      55,47
VII miejsce     Agnieszka Pałuka                   w dal                                      4,55
VIII miejsce    Wiktoria Jankowiak               1000m                                    3.52,77
VIII miejsce    Agnieszka Pałuka                   60m                                         8,85