Minimum Damiana

W niedzielnym mitingu w Toruniu wystąpiła spora liczba naszych zawodników. Na czoło wybija się wynik Damiana Rodziaka, który robi niebywałe postępy.  Wynikiem 14,99 uzyskał minimum A na Halowe Mistrzostwa Polski.  Życiówkę poprawił o prawie metr.
Życiówkę uzyskał także Wojtek Marok. Kulę o wadze 6kg posłał na odległość 18,48 przesuwając o 40 cm swój rekord. Jest jedynym w Polsce, który przekroczył 18 metrów i to w każdym z trzech  tegorocznych konkursów. Padło także wiele innych życiówek. Po wielomiesięcznych perypetiach zdrowotnych  do gry wraca Jolanta Ludwiczak. Wynik w pchnięcu kulą 11,72 to nowa życiówka licząca się w stawce juniorek młodszych w Polsce.

Jola z wynikiem

 

Bardzo dobre wyniki uzyskały dziewczęta na 400m. Sara Neumann uzyskała 58,45 (życiówka) a Martyna Jankowska 59,40. Nową życiówkę na 60ppł uzyskała Zuzanna Nowak, która była blisko złamania granicy dziewięciu sekund. Jej wynik to 9,00.  Potwierdziła dobry wynik z przed tygodnia Ewelina Rozmiarek. Na 60 m miała czas 8,07. Na swoim wysokim poziomie pobiegła także Anna Kulpińska. Na 60 ppł uzyskała 8,91 i na 200m 26,26. Świetny wynik na 600 – 1.52,63 uzyskała Marta Wujek. W Toruniu wystąpili także nasi weterani: Andrzej Fraś i Michał Jacków.  Fraś 300 metrów przebiegł w czasie 42,63, a Jacków w pchnięciu kulą 7 kg uzyskał 13,19.  Weteranom dziękujemy za przykłąd sportowej pasji, lecz także za okazyjną pomoc w dojazdach na zawody.

Dzień wcześniej, w Łodzi podczas Mitingu Ogólnopolskiego wystąpiły  na dystansie 60 ppł Anna Kulpińska oraz Zuzanna Nowak. Czas Ani to 8,90 a Zuzy 9,14.
Komplet wyników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>