Minimum Damiana

W niedzielnym mitingu w Toruniu wystąpiła spora liczba naszych zawodników. Na czoło wybija się wynik Damiana Rodziaka, który robi niebywałe postępy.  Wynikiem 14,99 uzyskał minimum A na Halowe Mistrzostwa Polski.  Życiówkę poprawił o prawie metr.
Życiówkę uzyskał także Wojtek Marok. Kulę o wadze 6kg posłał na odległość 18,48 przesuwając o 40 cm swój rekord. Jest jedynym w Polsce, który przekroczył 18 metrów i to w każdym z trzech  tegorocznych konkursów. Czytaj dalej

DWA ZŁOTA W KALISZU

Dwa złote medale zdobyli lekkoatleci Orkanu Środa  podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików rozegranych w Kaliszu.  Na najwyższym stopniu podium stanęły Weronika Kadłubowicz i Julia Biesz.
Wera na mecie płtków
 Weronika była najlepsza w biegu na 60m przez płotki. W finale uzyskała znakomity czas 9,72. Julia na podium
Julia byłą najszybsza w chodzie na 2 km.  Wygrała z wynikiem 10.52,08.  Czytaj dalej

Wielki wynik Maroka

Sezon lekkoatletyczny w Wielkopolsce po raz kolejny rozpoczął się w Środzie. Piątego stycznia w naszej hali odbyły się VII Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą oraz miting lekkoatletyczny.
Udany debiut w kategorii juniora zanotował Wojciech Marok. Pchając po raz pierwszy kulą o wadze 6kg uzyskał 18,06.
W ubiegłym roku nikt  z Polaków nie pchał tak daleko. A  Wojtek uzyskał ten wynik już w pierwszym startcie, nie mówiąć o tym, że jest rocznikiem młodszym w tekj kategorii. Wynik Maroka