Wielki wynik Maroka

Sezon lekkoatletyczny w Wielkopolsce po raz kolejny rozpoczął się w Środzie. Piątego stycznia w naszej hali odbyły się VII Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą oraz miting lekkoatletyczny.
Udany debiut w kategorii juniora zanotował Wojciech Marok. Pchając po raz pierwszy kulą o wadze 6kg uzyskał 18,06.
W ubiegłym roku nikt  z Polaków nie pchał tak daleko. A  Wojtek uzyskał ten wynik już w pierwszym startcie, nie mówiąć o tym, że jest rocznikiem młodszym w tekj kategorii. Wynik Maroka

Wojtek oczywiście został zwycięzcą mistrzostw a srebrny medal w tej kategorii zdobył Jakub Wlazły. Kuba także może się cieszyć  z uzyskanego wyniku: 15,23. poprawił o ponad metr swój rekord życiowy.
Imponująco prezentuje się także wynik debuitującego w juniorach młodszych Damiana Rodziaka. Kulą o wadze 5kg uzyskał 14,19 i zdobył złoty medal. To także nowa życiówka lepsza o półtora metra od poprzedniej i to z otwaretego stadionu.
Do kompletu należy wymienić pozostałych złotych medalistów w kuli:  W konkurecji seniorów wygrał  Krzysztof Jacków.   To weteran, rywalizujący w kategorii ponad 40 lat a nie dał się młodszym. Złoty medal zdobyła także Łucja Michalak w kategorii juniorek Debiutując w kuli o wadze 4 kg uzyskała świetny wynik 10,16. Mamy również obiecujący narybek W kategorii młodziczek wygrała Ola Marchwiak wynikiem 7,52, w wsród chłopców U-14 Jakub Glinka pchając kuilą 4kg 9,14. Łacznie nasi zawodnicy zdobyli piętnaście medali: sześć złotych, trzy srebren i pięć brązowych:

Jadwiga Płocińska                 U-14 (2kg)           7,95

W drugiej części zawodów: Mitingu LA rozgrywanym na bieżni wzięło udział ponad stu zawodników z całjj Wielkopolski,  a także przedsytawicieli Kujawsko-Pomorskiego i Dolnośląskiego. Mocne ekipy przsłały kluby: UKS Czapla Białe Błota ( Bydgoszcz) oraz Sokół Lubin. Rozegrano biegi na 60m 60 mppł, 500m, skok w dal i skok wzwyż. Na wyróżnienie zasługuje wynik młodziczki z UKS Czapla Białe Błota, którabyła najlepsza w całej stawce skoczkiń w dal. Uzyskała 5,41. To najlepszy w kraju wynik w kategorii młodziczek i najlepszy uzyskany do tej pory w naszej hali.
Nasi zawodnicy  w większości zaprezentowali niezłe przygotowanie. Uzyskano sporo rekordów życiowych. Kolejne zawody to Halowe Mistrzostwa Wielkopolski a dla części Halowe Mistrzostwa Polski. Kolejny sezon przed nami, a pierwszy krok już za nami.