ANIA KULPIŃSKA FINALISTKĄ

Ania Kulpińska awansowała do finału Młodziżowych Mistrzostw Polski w Lublinie.
W finale zajęła siódme miejsce a co najważniejsze pobiła rekord życiowy. Wszystko w miesiąc po wznowieniu treningów po operacji stopy.  W eliminacjach uzyskała  już znakomity czas – 14,15, niestety przy zbyt silnym wiatrem. W finale, przy dozwolonym wietrze pobiegła tylko ciut wolniej. !4,22 to wynik lepszy o siedem setnych od dotychczasowego rekordu życiowego.
Dziesiąte miejsce w skoku wzwyż zajęła Zofia Łuczak. Zosia ostatnie tygodnie przygotowania łączyła z intensywną sesją egzaminacyjną na studiach, a do Lublina pojechała w międzyczasie. Uzyskany wynik  w tej sytuacji niewątpliwie także cieszy.

Złoto dla młodziczek

Cztery złote medale  Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek zdobyły nasze dziewczyny. Największą niespodzianką jest  złoto w sztafecie 4x100m.

1-Sztafety dziewcząt
Indywidualnie wygrały Julia Biesz, Weronika Kadłubowicz i Martyna Dubert.
Złote medale poparte zostały bardzo dobrymi rezultatami, na poziomie czołówki krajowej. Dziewczęta zdominowały szczególnie biegi płotkarskie wygrywając obydwa dystanse.  Czytaj dalej

Sara dwukrotnie złota

Dwa złote medale zdobyła Sara Neumann podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Zamościu.
 Dwa medale: złoty i brązowy zdobył Wojciech Marok.
Taki sam zestaw: złoto plus brąz zdobyła Zofia Łuczak.
Brązowy medal zdobyła Roksanan Poll.
Brąz w sztafecie zdobyły dziewczęta w składzie : S. Neumann, M. Jankowska, Z. Nowak i O. Frąckowiak.
A do tego jeszcze najbardziej niespodziewane złoto Dawida Korcza .
Po raz kolejny nasi reprezentanci znajdują się w czołówce mistrzostw. W punktacji klubowej UKS Orkan Środa zajmuje dziewiąte miejsce w kraju( sklasyfikowano blisko 100 klubów. Jeszcze wyżej, bo na szóstym miejscu znalazł się w klasyfikacji medalowej.
Z pierwszej dziesiątki nie wypadliśmy przynajmniej od dziewięciu lat.