Sara i Ania tuż za podium

Szóstka naszych zawodników reprezentowałą klub na Młodzieżowych Mistrzostwach POlski w Białej Podlaskiej.  MPU-23 wystąpili: Sara Neumann, Anna Kulpińska, Martyna Jankowska, Zuzanna Kubiak, Jakub Wlazły i Hubert Pieszke.
b2
Tuż za podium znalazły się Sara i Ania. To wielki sukces zawodniczek. Sara wystąpiła w bardzo mocno obsadzonym biegu na 400m, a dodatkowo jest w gronie rywalek najmłodszą. To jej pierwszy rok w tej kategorii, więc ma jeszcze dwa lata rywalizacji na tym poziomie. Bieg rozegrała w sposób świadczący o wielkim sercu do walki. Zaryzykowała wysokie tempo. Po pokonaniu 300 metrów byłą w czołówce biegu. Na ostatnich metrach jednak  straciła trochę i z czasem 55,28  ukończyła bieg na czwartym miejscu.   W stawce rywalek miała piąty czas, więc zanotowała awans.
Inny wymiar ma czwarte miejsce Ani Kulpińskiej. Ania rok temu uległa poważnej kontuzji. tak poważniej, że fachowcy nie dawali Ani szans na powrót do sportu. Determinacja zawodniczki , pomoc wielu bliskich osób w szybkim przeprowadzeniu operacji w renomowanej klinice i heroiczna praca podczas rehabilitacji przyniosły jednak efekt. Ania po roku zbliżyła się do swoich rekordowych czasów i  to czwarte miejsce jest dla niej sukcesem na miarę olimpijską. W Białej Podlaskiej uzyskała czas 14,38. Jej życiówka to 14,22
Wysokie miejsca w pierwszej ósemce zajęli miotacze. Jakub Wlazły w rzucie dyskiem uzyskał 43,83 i zajął siódme miejsce.   Do rekordu życiowego zabrakło niewiele: 22 cm. Hubert spłatał rywalom psikusa,  przygotowywał się do mistrzostw  niewiele, co wynikało z łączenia nauki i pracy zawodowej. To siódme miejsce jest w tej sytuacji sporą niespodzianką
W pierwszej ósemce, na kolejny siódmym miejscu zakończyła bieg sztafeta 4x100m. W jej składzie wyróżnić należy najbardziej chyba Zuzannę Kubiak. Zuza postanowiła wspomóc koleżanki i uzupełnić skład sztafety. Dołączyła do trójki dziewcząt: Sary Neumann, Ani Kulpińskiej i Martyny Jankowskiej i wspólnie stworzyły sztafetę na finał mistrzostw Polski. Oczywiście siłę napędową tworzyły pozostałe, ale jednak bez Zuzy nic by nie zrobiły. Na ostatniej zmianie wspaniałym sprintem popisała się Sara, która nadrobiła nad rywalkami 20 metrów.
W Białej Podlaskiej w biegu na 400 przez płotki wystąpiła także Martyna Jankowska.  Uzyskała świetny wynik: 62,93 i zajęła dziesiąte miejsce. W biegu na 200 metrów wystartowała jeszcze Sara Neumann. Z czasem 25,40 znalazła się tuż za  finałową ósemką – na dziewiątym miejscu.
Jak w każdych mistrzostwach prowadzona jest również punktacja drużynowa. W tej UKS Orkan zajął siedemnaste miejsce. Większość klubów, które były w tej  punktacji wyżej to kluby akademickie. Wielu zdolnych lekkoatletów  wybierając się na studia trafiają do tych klubów..