Damian Rodziak z minimum na Mistrzostwa Europy

Damian Rodziak podczas mityngu w Szczytnie  uzyskał mimimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy Juniorów w Tallinie.
Informacja znalazła się w newsach na stronie PZLA!
Damian z MinimumDamian w Szczytnie poprawił życiówkę o ponad pół metra i wynikiem 18,47 wypełnił normę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Europy. To wielki sukces ambitnego i pracowitego zawodnika. Będzie kolejnym średzkim lekkoatletom, który  reprezentował Polskę na imprezie mistrzowskiej. Szansa na podobny występ była już w ubiegłym roku, jednak odwołanie Mistrzostw Europy U-18 marzenia ter zniweczyło.
Konkurs dla Damiana już od początku układał się znakomicie. wszystkie próby ponad siedemnaście i pół metra i  seira życiowych wyników pod osiemnaście metrów. Kula raz po raz lądowała tuż przed linia osiemnastu metrów. Zyciówka już zostałą pobita i wynosiła 17,75. Ale tylko do ostatniej próby. W ostatniej wszystko wyszło idealnie i kula wylądowała pół metra dalej. Ostatecznie sędziowie zmierzyli 18,47. Minimu do Tallina wynosi 18,30.
Damijan Rodziak w Pile
Foto Wiesław Szmagaj – Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>