Życiówki juniorów młodszych

Występujący w ramach Mityngu w sobotnich zawodach w Poznaniu juniorzy odnotowali sporo życiówek. W przypadku juniorów młodszych to szczególnie cenne. Walczą oni o awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Wyniki Kuby Fibnera, Agaty Wojciechowskie i Martyny Dubert osiągnięte podczas sobotniego mityngu oznaczają awans i to prawdopodobnie z wysokiego miejsca. Kuba w trójskoku uzyskał 12,61 wg stanu aktualnego to szósty wynik w kraju. W tej samej konkurencji Agata Wojciechowska ze swoim 10,70 z Poznania znajdzie się w okolicach pierwszej dziesiątki w kraju.
Martyna Dubert biegała na 400 przez płotki. Jej czas 65,76 to także lokata w pierwszej dziesiątce. Znajdujący się już w czołówce Karol Rodziak dołożył kolejne centymetry do życiówki w pchnięciu kulą. Aktualnie to 15,92 i szósty wynik w Polsce. Cenne centymetry do życiówki dorzuciła Amelia Słupska w trójskoku. Osiągnęla w tej konkurencji wynik 9,76.

Rekordem życiowym w pchnięciu kulą pochwalić się też może siedmioboistka Weronika Kadłubowicz. Weronika ma awans w kieszeni w siedmioboju – trzeci wynik w kraju i to na poziomie europejskim. Miałaby także miejsce w finałowych zawodach w pięciu z siedmiu indywidualnych konkurencjach. W skok w dal jest czwarta, w biegu na 100ppł siódma, w biegu na 200m dwudziesta, w skoku wzwyż szósta i w pchnięciu kulą  szesnasta.  W sobotę przebiegła również 200m w czasie 26,20.
W każdej konkurencji do zawodów finałowych awansuje 24 najlepszych wyników.
Inny junior młodszy Igor KOminek poprawił życiówkę na 100m. Igor jest jednym ze sprinterów sztafety, która walczy o awans na OOM, więc i jego życiówka się liczy. Na 200m Igor miał czas 24,14.
POoza nimi sytartyoała dwójka juniorów; Jolanta Ludwiczak i Damian Rodziak.  Wynik Joli to 12,12 kulą o wadze 4kg, a damiana 17,60 (6kg). Damian jest atualnie najlepszy w Polskich tabelach z reultatem 17,85 i ten jego wynik potwierdza klasę. Wynik Joli daje jej w kraju miejsce piąte.

Martyna DubertAgata Wojciechowska

 

Wyjazd sfinansowano dzięki Gmina Środa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>