Trzynaście medali młodzików na Mistrzostwach Wielkopolski

Trzynaście medali zdobyli nasi młodzicy na Mistrzostwach Wielkopolski U-16 w Poznaniu. Po dwa indywidualne medale zdobyli Marcel Pieszke, Jakub Glinka i Aleksander Kowalewski.
Dla dwóch spośród nich jeden z medali to złoto.
W pchnięciu kulą zwyciężył z nowym rekordem życiowym – 12,42 Jakub Glinka.  Rzut oszczepem wygrał Marcel Pieszke. W  uzyskaniu życiówki na przeszkodzie stanęła niesprzyjająca pogoda. W deszczu niezbyt dobrze się rzuca.  Obydwaj spotkali się w konkursie rzutu dyskiem i w jego efekcie na podium tej konkurencji. Drugie miejsce zajął Marcel wyprzedzając w ten sposób minimalnie w klasyfikacji na najlepszego zawodnika Jakuba.  bardzo skutgeczny był także Olek Kowalewski, który nie zdobył medalu złotego, ale za to dwa indywidualnie i trzeci w sztafecie 4×100.  W biegu na 110 ppł potwierdził  miejsce wicelidera tej konkurencji w Wielkopolsce. W trzecim biegu w tym roku zajął po raz trzeci drugie miejsce, przegrywając z tym samym rywalem z Władysławowa ( Władysławów pod Koninem).   Jego czas na tym dystansie to 16,36Drugi indywidualny medal zdobył w wieloskoku – młodzikowskiej odmianie trójskoku. Uzyskał wynik 11,51.
Wielką wagę i czas Damiana Rauchuta na 300m. Damian zdobył srebrny medal w rywalizcji z o rok starszymi rywalami i to doskonałym wynikiem – 37,80. To oczywiście nowa życiówka. Niespodziankę sprawiła i medalem i doskonałym wynikiem Julia Kosmecka. W pchnięciu kulą zajęła trzecie miejsce z rezultatem 9,05. Wynik osiągnęła przy najprostszej technice pchając z miejsca, czym wprawiła w osłupienie rywalki a także obserwujących konkurs trenerów.
Pozostałe indywidualne medale to trofea Kamila Litke w biegu na 300 ppł z czasem 46,08 oraz chodziarzy na 3km Bartosza Szukalskiego i Macieja Krygiera. W kończących zawody sztafetach obydwa nasze zespoły stanęły na trzecim stopniu podium. Chłopcy w składzie Kowalewski, Rauchut, Szukalski, Litke zajęli trzecie miejsce z czasem 49,19, a dziewczęta w składzie: Jańczak, Pruchniewicz, Czajka oraz Mróz.

Podwójne podium Marcel o Jakub

Podwójne  średzkie podium za rzut dyskiem : Marcel Pieszke i Jakub Glinka

Sztafeta. Łącznie osiem medaliSztafeta w komplecie. Łącznie zdobyli pięć medali indywidualnych oraz kolejny w sztafecie

Sztafeta DziewczątSztafeta dziewcząt z medalami   z wdziękiem

Julia, największa niespodziankaNajwiększa niespodzianka, a nawet sensacja – medal Julii Kosmeckiej w pchnięciu kulą

Wysokie lokaty, tuż za podium zajęli kolejni zawodnicy. W konkursie skoku wzwyż czwarty był Kamil Litke (155 – rekord życiowy) a szósty Bartosz Szukalski (145). W rzucie dyskiem, gdzie na podium byłu już dwóch naszych zawodników na piątym miejscu sklasyfikowano Jakuba Rodziaka (35,02). Kuba dopiero od niedawna trenuje i jest dodatkowo młodszym od rywali.  W pchnięciu kulą zajął siódme miejsce z nowym rekrem życiowym – 10,20 Wysokie piąte miejsce zajęła w pchnięciu kulą Julia Matuszak. Jej wynik to 8,18. Na wielkie wyróżnienie zasługuje młodziutka (rocznik 2008) Jadwiga Jańczak. Zwyciężyła po zaciętej walce w finale B, to oznacza dziewiąte miejsce w biegu na 100m. Na finiszu finału stoczyła zaciętą walkę z utytułowaną rywalką z Ostrowa.  Zwycięstwo wydarłą na ostatnich dwóch metrach dystansu.
Wyróżnić trzeba też młodą stażem Agatę Czajkę, która w wieloskoku zajęła dziesiąte miejsce oraz młode wiekiem Amelię Pruchniewicz za dwunaste miejsce, Amelię Kozielską za siódme miejsce w skoku wzwyż, Patryka Rauchuta (rocznik 2009) za wynik 44,69 na 300m, Julię Łukaszyk za 48,75 na 300m, Olgę Pruchniewicz ( rocznik 2009) za 2.00,16 na 600m.
Obiecująco zaprezentowały się także chodziarki: Marlena Ciarcińska i Oliwia Płócienniczak. Zajęły piąte i szóste miejsca. Ich  występ to nadzieja na nawiązanie do świetnych wyników starszych koleżanek z klubu.
Zawody mają także drugi wymiar. Są jednocześnie pierwszy rzutem  wojewódzkiej ligi młodzików. Punktacji jeszcze nie ma , lecz można już szacować, że Orkan będzie w czołówce ligi
Kolejną klasyfikacją to Drużynowe Mistrzostwa POlski U-16, do których te zawody się zaliczają.   Aktualnie UKS Orkan był sklasyfikowany w strefie drugiej ligi (35 miejsce w kraju). Ten udany występ daje nadzieją na duży awans.