Zdobywamy Ostrów

W VII Mistrzostwach Ostrowa wystartowała liczna grupa naszych zawodników. Już na wstępie okazało się, że jesteśmy najliczniejszą ekipą (poza gospodarzami) i otrzymaliśmy z tego tytułu nagrodę organizatora.

zdjecie0330

Oczywiście wywalczyliśmy sami także sporo.
Odnieśli zwycięstwa w swojej konkurencji:  młodziczki na 100m – Ewelina Rozmiarek i w skoku w dal Joanna Wiechcińska. Ewelina w eliminacjach uzyskała 13,07, a w finale do zwycięstwa wystarczyło 13,12. Druga na mecie zawodniczka nie zmusiła jej do wysiłku, była o pół sekundy wolniejsza.  Joasia wygrała konkurs poprawiając życiówkę wynikiem 4,52.  Bieg open na 400m wygrała Sara Neumann a na 800m bieg open wygrała młodziczka Julia Korcz.   Sara, pomimo tego, że wystartowała asekuracyjnie, w zwykłych butach z obawy przed odnowieniem się urazu pokonała przeciwniczki z czasem 60,31.  Julia Korcz w ostatniej chwili zadecydowała, że nie wystartuje w swojej kategorii młodziczek  na 300m, tylko spróbuje sił w rywalizacji open na 800m. Doskonałym wynikiem 2.31,27 pokonała na finiszu rywalki. W konkursie skoku wzwyż wygrała Zuzanna Kubiak  tuż przed Zosią Łuczak. Stoczyły wyrównany pojedynek i obie pokonały wysokość 161 cm, a zwycięstwo było wewnętrzną sprawą naszych zawodniczek. W konkurencji open skoku w dal wygrał Piotr Swora, a na 400m  Andrzej Ludwiczak. Piotr poprawił życiówkę w skoku w dal uzyskując 6,52. Bieg na 400m miał być również wewnętrzną sprawą zawodników Orkanu Andrzeja Ludwiczaka i Macieja Palickiego. Maciej ruszył bardzo mocno ido 300m prowadził bieg.  Niestety na ostatniej prostej przypłacił zbyt mocne tempo i odpadł z gry o zwycięstwo. Andrzej niezagrożony ukończył bieg na pierwszym miejscu z czasem 51,00.
Na podium stanęła także trzecia na 100m młodziczek Zuzanna Nowak (13,80),  Mikołaj Kasprzak w skoku w dal, a drugi swój medal zdobyła w skoku Zofia Łuczak.
Wygraliśmy także odbywające się na koniec obie sztafety 4x100m. Dziewczęta w składzie: Zosia Łuczak, Zuza Nowak, Martyna Jankowska i Sara Neumann uzyskały 52,88.  Na ostatniej zmianie wspaniale pobiegła Sara Neumann, która dopadła rywalkę tuż przed metą, odrabiając na swojej zmianie czterometrową stratę.

4x100chopcoChłopcy pobiegli w składzie: Artur Maciejewski,  Wojciech Kaczor, Mikołaj Kasprzak i Andrzej Ludwiczak. Ich czas to 45,39. Na ostatniej zmianie zwycięstwa bronił Andrzej Ludwiczak. Specjalista raczej od dłuższych dystansów niż 100m spisał się świetnie broniąc minimalnej przewagi jaką miał odbierając pałeczkę.

4x100dz

Udany strat zaliczyły także Roksana Poll w skoku wzwyż – 150 cm (młodziczka) i Martyna Jankowska na 400m – 62,88. Na koniec należy wspomnieć o dobrych wynikach zawodników młodego pokolenia. Życiówkę na uzyskała 300m Ola Chybka (2002) – 48,68 i Zosia Szymkowiak (2003) – 48,97, a także Julia Biesz (2004) – 49,68.

zbiorowka-z-ostrowa

Komplet wyników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>