Miotacze w Środzie

Po raz kolejny gościliśmy na mityngu w Środzie najlepszych miotaczy Wielkopolski. Klasą dla siebie byli jednak gospodarze. Damian Rodziak, Jolanta Ludwiczak, Karol Rodziak, Jakub Wlazły i Jakub Rodziak zdominowali swoje konkursy.

 

 

Miotacze w Środzie

Bardzo wartościowy rekord życiowy osiągnął Damian Rodziak, który wynikiem 17,85 zbliżył się do minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. Konkurs pchnięcia kulą oczywiście wygrał. Podobnie jak rzut dyskiem z nową życiówką 52,88.
REkordem życiowym popisał się także karol Rodziak w kategorii U-18. Kulą o wadze 5kg uzyskał 15,42. W ich slady idzie najmłodszy z braci. Urodzony w 2007 roku Jakub Rodziak pięciokilogramową kulą pchnął na odległość 10,28. To też jego życiówka.
Do rekordów zabrakło co prawda Joli Ludwiczak i  Kubie Wlazłemu, jednak nie mieli godnych siebie rywali zwyciężając w swoich kategoriach. Jola niedawno miała przerwę spowodowaną kontuzją , a Kuba wyjazdem do pracy, co usprawiedliwia formę. Z drugiej strony na wysokim poziomie coraz trudniej o życiówki.
W Środzie wystąpiły jeszcze dziewczęta w kategorii U-16, czyli młodziczki. Julia Matyszak uzyskała 7,90, Jadwiga Płocińska 6,92 a Nikola Grygiel 6,51.  Zpośród pozostałych wyników najciekawszym popisał się syn mistrzo Olimpijskiego, szymona Ziółkowskiego. Adam Ziółkowski z Juwenii Puszczykowo rzuciła młotem ponad sześćdziesiąt metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>