Włocławek czyli Mistrzostwa Polski U-18 lub OOM

 

WERONIKA KADŁUBOWICZ ZDOBYWA MEDAL W SIEDMIOBOJU
OSIĄGA PRZY TYM WSPANIAŁY WYNIK: 4889 PKT
Wera dekoracja
Wera z treneremALE PO KOLEJI
Pierwszy dzień

Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Włocławku zakończył się sukcesami. Rywalizację rozpoczęła trójka naszych zawodników.
Dwa pchnięcia wystarczyły Karolowi Rodziakowi aby awansować do  jutrzejszego finału. W drugiej kolejce wynikiem 16,10 wypełnił wymagane minimum , które wynosiło 15,75. To piąty wynik eliminacji.
Znakomicie pobiegła Martyna Dubert i dziewiątym wynikiem awansowała do finału B. W finale pobiegnie z najlepszym czasem.
Cztery z pośród siedmiu konkurencji ma za sobą siedmioboistka Weronika Kadłubowicz.  We wszystkich konkurencjach była w czołówce.  Była najlepsza w biegu na 100ppł (1437) i na 200m (25,92). W pchnięciu kulą  (10,92) i w skoku wzwyż (160) zajęła trzecie miejsca. Po rozegraniu tych konkurencji zajmuje drugie miejsce i zmierza do srebrnego medalu.
Drugi dzień z medalem
D
rugi dzień to przed wszystkim medal Weroniki Kadłubowicz. Jak rozpoczęła pierwszego dnia tak drugiego skończyła. Zajęła wynikiem 5,57 w skoku w dal, przegrywając tylko liderką Marleen Baas, rzuciła oszczepem 31,98, co było czwartym wynikiem w stawce wszystkich siedmioboistek oraz przebiegła 800m w czasie 2.37,84. W sumie dało to 4889 punktów. To nowy rekord życiowy Weroniki, lepszy o ponad  100 punktów. Trzecia miała do Weroniki straty ponad pięćset punktów. Zwyciężczyni to  zawodniczka dwojga narodowości: polskiej i holenderskiej reprezentująca OŚ AZS Poznań.
Wera na płotkach u kowalskiego
W finale pchnięcia kulą  wystąpił po udanych eliminacjach Karol Rodziak. Finał był jeszcze lepszy. Karol po raz kolejny poprawił życiówkę, przekroczył barierę siedemnastu metrów i zajął najbardziej niespodziewanie czwarte miejsce. Do medalu zabrakło niewiele, bo trzynaście centymetrów. Wynik Karola to 17,01. Karol wystąpił jeszcze w eliminacjach rzutu dyskiem. Wynikiem 39,65 zajął XXII miejsce
Karol
W finale B  biegu na 400ppł wystąpiła Martyna Dubert.  Zajęła w nim piąte miejsce z czasem 66,17. Najlepszy wynik z Włocławka to osiągnięte w eliminacjach 65,42
Martyna w blokach
Udany występ w eliminacjach zanotowali także trójskoczkowie.  W porannych eliminacjach Jakub Fibner poprawił życiówkę.  Wynik 12,73 był tylko o siedem centymetrów słabszy od wymaganego minimum. Poziom trójskoku był jednak wysoki i ta odległość dała Kubie miejsce czternaste. Do finału wskoczył drugi nasz zawodnik Marcin Kaczor.  Jego rezultat to 12,96Wojtek w trójskoku
W południe wystartowała W trójskoku Agata Wojciechowska. Oddała tylko jeden skok – na odległosć 11,04. Ten jeden skok to skok życiowy. Do konkursu Agata przystąpiła z życiówką 10,82. Skokiem tym już uzyskała minimum i przepustkę do piątkowego finału.
W czwartek biegała także sztafeta. Występ we Włocławku miało tylko osiem najlepszych w Polsce s, co oznaczało już miejsce w ósemce. Czasy osiągane przez nasz skład i rywali wskazywał, że  realne było miejsce V-VI.
Na metę przybiegli nasi sprinterzy na piątym miejscu. Czas naszej sztafety  mecie to 44,01. Niestety, na wskutek przekroczenia strefy zmian wynik został anulowany, a sztafeta sklasyfikowana na VII-VIII miejscu.sztafeta
Dwie zawodniczki wystąpiły w chodzie na 5km. Julia Biesz zajęła XVIII miejsce z czasem 30.05,48, A Martyna Grala miejsce XXIII. Jej czas to 32,24,79.

Julia i Martyna

 

Trzeci  dzień dla trójskoczków

W ostatnim dniu występowali tylko trójskoczkowie. Do finału przedarli się: Marcin kaczor i Agata Wojciechowska. Agata zaliczyła tym razem trzy skoki. Do wąskiego finału i kolejnych trzech skoków zabrakło. Wynikiem 1041bzajęła czternaste miejsce. Agata może być z udziału w zawodach zadowolona i mile wspominać Włocławek W eliminacjach poprawiła swój rekord życiowy
Lepiej zaprezentował się Marcin. Jednym z najlepszych wyników sezony, czyli 12,99 zajłąłdziesiąte miejsce.
Ostatecznie kolejne  Mistrzostwa Polski w tym roku kończymy z medalową zdobyczą. To szósty medal  Mistrzostw Polski dla Orkanu W ROKU 2021.
W punktacji klubowej, z dorobkiem 31 punktów zajmujemy 28 miejsce. Sklasyfikowanych klubów zostało 216. Z Wielkopolskich klubów jesteśmy na drugim miejscu. Lepszy okazał się tylko KS Stal LA Ostrów, który wygrał cała punktację.
Przy okazji składamy tą drogą GRATULACJE zawodnikom i trenerom z Ostrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>