Podsumowanie sezonu 2016

24 października, tradycyjnie w gościnnej restauracji  Max Marina nad średzkim jeziorem odbyło się podsumowanie sezonu 2016. To kolejny udany sezon lekkoatletów Orkanu Środa. Osiem medali z Mistrzostw Polski, z tego połowa to złote medale.  Orkan Środa był w czołówce klasyfikacjach klubowych Mistrzostw Polski Juniorów w Suwałkach, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu, Mistrzostw Polski Młodzików w Słubicach a także w Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu. Mieliśmy reprezentanta na Mistrzostwach Świata Juniorów, były także rekordy Wielkopolski i Polski. W punktacji młodzieżowej, prowadzonej przez  Ministerstwo Spotru i Turystyki  Orkan Środa to drugi w Wielkopolsce klub w lekkoatletyce. Lepszy jest tylko AZS Poznań, a wyprzedziliśmy między innymi Olimpię Poznań. To wszystko jak na jeden sezon to sporo.


Tak udany sezon wymagał zatem godnego podsumowania.   Uroczystą galę otwarł  trener i prezes zarazem Mieczysław Kaczor.

SONY DSC

SONY DSC

Przywitał przybyłych gości: Starostę średzkiego Marcina Bednarza, burmistrza Środy Wojciecha Ziętkowskiego, prezesa Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki Jacka Biernackiego i wielu innych. Następnie przedstawił w skrócie osiągnięcia na najważniejszych, mistrzowskich imprezach.
Szczegółową statystykę występów  mozna znaleźć w prezentacji

Jako pierwsi zostali wyróżnieni medaliści Mistrzostw Polski.

 • Adrian Wesela
    – mistrz Polski Juniorów na 200m; reprezentant Polski w sztafecie 4×100 na Mistrzostwa Świata Juniorów
 • Joanna Stanisławska
     – brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w skoku  wzwyż
 • Wojciech Kaczor
  – halowy mistrz Polski Juniorów na 200m
 • Anna Kulpińska
  – brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 100m przez płotki
 • Sara Neumann
  – brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 400m
 • Wojciech Marok– podwójny złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem
  -rekordzista Polski w rzucie dyskiem – 69,09
 • Jonatan Mackiewicz
  –  srebrny medalista  Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 600m
SONY DSC

SONY DSC

Dekoracji dokonali fundatorzy nagród. Burmistrz Wojciech Ziętkowski wręczał wszystkim plecaki a Piotr Miśkiewicz (firma Nowatex z Puszczykowa) produkowane przez firmę ubiory sportowe.

W drugiej grupie zaprezentowali się ci ,którym do medalu zabrakło niewiele. Zajmowali oni w większości miejsca tuż za podium. Byli to:
Zofia Łuczak
Zuzanna Kubiak
Kamila Podraza
Marcin Senk
Jarosław Guszczak
Andrzej Ludwiczak
Maciej Palicki
Hubert Pieszke
Szymon Zieliński
Marisz Baszczyński
Mikołaj Kasprzak
Aleksandra Makowska
Ewelina Rozmiarek
Jakub Jankowiak
Roksana Poll

SONY DSC

SONY DSC

W trzeciej kolejności wyróżniono uczestników mistrzostw Polski – juniorów  i młodzieżowców, a więc Annę Jerzyniak, Wiktora Wojciechowskiego, Aleksandrę Górną, Mikołaja Wojtusia, Dawida Korcza, Bartosza Sierschułę i Artura Maciejewskiego.
Juniorzy młodsi, którzy startowali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży  to kolejna liczna grupa. Są to Agnieszka Sikorska, Mateusz Kicki, Piotr Swora, Kamil Kusza, Monika Wiśniewska, Jakub Wlazły i Martyna Jankowska.

SONY DSC

SONY DSC

Wśród najmłodszych jest wielu obiecujących młodzików. Niektórzy jeszcze do tej kategorii muszą poczekać. Przed nimi przyszłość. Otrzymali oni także nagrody od starosty Marcina Bednarza. Ta grupa to:

Kacper Małecki, Zuzanna Nowak, Julia Korcz, Magda Wlazły, Amelia Kajdan      Edyta Wojciechowska, Julia Biesz, Zofia Szymkowiak , Joanna WiechcińskaMartyna Dubert ,Jakub Fibner , Jolanta Ludwiczak, Piotr Masztalerz, Mikołaj Parus, Aleksandra Chybka, Sandra Karolak i Mertyna Mencel.   

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

W dalszej części wyróżniającym się zawodnikom talony do sklepu ze sprzętem sportowym ufundowane przez siebie wręczyli Mariusz Pachura i Piotr Podczasiak

SONY DSC

SONY DSC

Po tych dekoracjach nastąpił kulminacyjny punkt gali.  Nagrody finansowe otrzymał Wojciech Marok.  Przed czterema tygodniami zdobył w Słubicach dwa tytuły Mistrza Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Dwa tygodnie później, na zakończenie sezonu i startów w kategorii młodzika pobił wspaniałym wynikiem – 69.09 rekord Polski w rzucie dyskiem. Wojtek odebrał dwie nagrody: burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego i Starosty Marcina Bednarza. Nagrodzony został także jego trener Andrzej Kobierski.

SONY DSC

SONY DSC

Swoje wystąpienie miał także prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki Jacek Biernacki.   Z uznaniem odniósł się także do wyników wszystkich zawodników, podkreślając niebywały poziom sportowy prezentowany w ostatnich latach  przez zawodników  UKS Orkan Środa. Wyraził poza tym nadzieję, że i w przyszłości wyniki będą równie wysokie nawiązując w ten sposób do najmłodszych nagradzanych zawodników.  Szczególnie ciepło i z uznaniem wyrażał się o osiągnięciach Wojtka Maroka.do   Prezes jest byłym lekkoatletą, uprawiał rzut młotem, a obecnie jest także trenerem miotaczy.  Niewątpliwie   ta ocena ma zatem  swoją wagę.
Związek honorował w tym roku wszystkich medalistów mistrzostw Polski z Wielkopolski okolicznościowymi medalami. Dwa takie medale odebrali młodzicy, którzy rozegrali swoje mistrzostwa najpóźniej, bo pod koniec września: Wojtek Marok i Jonatan Mackiewicz. Pozostali mogli odebrać takie medale podczas ostatniego mitingu w Poznaniu  – 17 IX. Z różnych powodów nie odebrali tych medali Wojciech Kaczor i Sara Neumann. Oni również otrzymali je podczas naszej gali już  z rąk nowego prezesa.

SONY DSC

SONY DSC

Starosta docenił także wszystkich trenerów, którzy przyczynili się do sukcesów zawodników. Miłym akcentem było także podziękowanie samych podopiecznych w postaci wyrażającej tak wiele róży.

SONY DSC

SONY DSC

Byłe także pozasportowe akcenty. Przerwy między dekoracjami uświetniał występ znakomitej średzkiej wokalistki Natalii Pajszczyk.

 

pajszczykZaprezentoawano także tradycyjnie rodzimą produkcję filmową autorstwa Macieja Palickiego i spółki.
To film dokumentujący całoroczne przygotowania do sezonu.
Po zakończeniu części oficjalnej można było powspominać wspólnie przy poczęstunku, którym przyjęła nas gospodyni – pani Justyna Jakubiak, szefowa restauracji Max Marina.
Tą drogą trenerzy (i działacze), a także zawodnicy, słowem cała społeczność UKS Orkan Środa dziękują za wszechstronna pomoc w przygotowaniu i zrealizowaniu uroczystości. Szczególnie cenna była pomoc w technicznej stronie gali i przygotowaniu  wystroju lokalu.  Z jej  inicjatywy można było oglądać transmisję na żywo w internecie. Obecnie realizację z tej transmisji można oglądać jeszcze pod adresem:
Podsumowanie UKS Orkan

Dziękujęmy także wszystkim, którzy przyłożyli się do puli nagród:

Starosta Średzki – Marcin Bednarz
Burmistrz Miasta i  Gminy  Środa – Wojciech Ziętkowski
Dariusz Podczasiak –  firma MD – Trans Środa
Mariusz Pachura
Piotr Miśkiewicz –  firma Novatex Puszczykowo

Foto z gali autorstwa Marka Baraniaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>