Miting otwarcia

Sezon otwarty

Tradycyjnie pierwszy miting w Poznaniu to  Miting Otwarcia Sezonu.

Tegoroczna pogoda nie  rozpiszcza nas. W lepszych warunkach odbywały się zimowe biegi przełajowe.  Sprawdzian formy jednak musi być.  Nie chodzi jeszcze o rekordy życiowe, choć te dobrze jak są.
Rekord życiowy na wysokim poziomie uzyskała w biegu na 100 Anna Kulpińska.  Czasem 12,75 zasygnalizowała wielką formę. Szkoda jednak , że okupiła to kontuzją, czy tylko drobną to się wkrótce może okazać.
Swoje zrobili nasi sztandarowi sprinterzy, którzy  gremialnie wystąpili na 300m. W najsilniejszej serii stanowili  niemal połowę stawki. Zwyciężył w niej Adrian Wesela, który wrócił niedawno ze zgrupowania w Hiszpanii i już dysponuje niezłą formą.  Zarówno Adrian jak i pozostali,  choć pobiegli spokojnie,  uzyskali niezłe wyniki. Czas Adriana to 34,47  jest tylko o trzy setne gorszy od życiówki. Marcin Senk uzyskał 35,28, Wojciech Kaczor 36,20 a Maciej Palicki 37,24. Na tym samym dystansie wśród dziewcząt najlepiej wypadła Martyna Jankowska (42,65), przed Eweliną Rozmiarek (43,73).  Nie wystartowała przebywająca na obozie kadry Polski Sara Neumann.
Kolejna Martyna Dubert z czasem 45,35  jest jeszcze dzieckiem w nomenklaturze kategorii wiekowych. Dopiero za rok będzie młodziczką.
Niewątpliwie za największą niespodziankę należy uznać  wynik młodziczki Roksany Poll. W skoku wzwyż  osiągnęła wynik 161 cm. Ten wynik dałby jej w całym ubiegłym sezonie siódme miejsce w tabelach krajowych, a na mistrzostwach Polski medal. To wynik osiągnięty w wyjątkowo niesprzyjających warunkach,
Z dobrej strony  pokazało się wielu zawodników z zaplecza a także zupełnych nowicjuszy. Urodzona w 2004 roku Martyna  Dubert pobiegła także świetnie 100m. Uzyskała czas 13,16, jednak minimalnie za silny wiatr (+2,2) nie pozwoli na oficjalne uznanie wyniku i III klasy sportowej. Na 100m jej rówieśniczka Hanna Trójnara uzyskała także dobry czas – 13,91.  W biegach na 600m dobrą dyspozycję wykazał medalista Mistrzostw Polski Młodzików Jonatan Mackiewicz. Zwyciężył  z niezłym czasem 1.26,56. Życiówki  na tym dystansie uzyskali: Julia Korcz – 1.47,42, Aleksandra Chybka – 1.52,87 i Krzysztof Fraś – 1.36,84. Na 600m  na swoim wysokim poziomie wystąpili także Dawid Korcz (1.27,88 i Oliwia Frąckowiak (1.46,76), a Julia Biesz, kolejna zawodniczka rocznika 2004 uzyskałą  1.53,87.

Z wysokiego pułapu rozpoczął sezon Jakub Wlazły. Życiówka w rzucie dyskiem – 46,14 gwarantuje z dużą dozą pewności awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, podobnie jak wynik w kuli: 14,64. W tej drugiej konkurencji Kuba trzy dni wcześniej zaprezentował dużo lepszą dyspozycję. W Pile miał wynik ponad piętnaście metrów.  Siedmioboistka Monika Wiśniewska wystartowała w skoku wzwyż i rzucie oszczepem. W skoku wzwyż uzyskał niezły wynik 140cm, a oszczepem rzuciła 18,94.   Wkrótce kolejne starty i miejmy nadzieję, że pogoda ułatwi jeszcze lepsze wyniki.

 

Wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>