Nasi na Ampach

Część naszych zawodników, którzy są studentami spędzili pracowity weekend 26-27 maja w Łodzi. Reprezentowli tam swoje uczelnie na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkoaltletyce.

AMP Łódź

Medale w swoich typach szkół zdobyli skoczkowie wzwyż. Mariusz Baszczyński  (Uniwerytete Ekonomiczny) skoczył 199 cm i zdobył złoty medal. Asia Stanisławska (Uniwersytet Przyrodniczy) skoczyła 166 cm i zdobyła srebny medal.
Zadowoleni ze startu są także dwaj inni studenci: Maciej Palicki (Politechnika Poznańska) i Marcin Senk( Uniwersytet Ekonomiczny). Maciej poprawił życiówkę w biegu na 100m  i bardzo dobry wynik na 200: 22,77. Marcin w biegu na 400m bardzo ostro ruszył i po wyjściu na prostą prowadził swoją serię. Na ostatniej prostej trochę stracił i uzyskał czas 49,94. Wynik bardzo dobry, a fakt, że zwycięsca tej serii mił 48 z małym hakiem świadczy o dużych mozliwościach porawy wyniku.  W biegu na 200 uzyskał bardzo dory wynik 22,15.Jednym słowem forma naszych młodzieżowców rośnie!  Marcin zdobył dla swej uczelni dwa tytuły Mistrza Polski wśród uczelni Ekonomicznych.
W łodzi wystarował także reprezentujący UAM Dawid Korcz. W biegu na 400m uzyskał 54,08, a na 800m 2.07,56. Karolina Orłowska (UE) biegała na 100m (14, 57 i rzucała oszczepem (24,51). Wszyscy uczestniczyli także w sztafetach.