Majowy weekend przedłużony

Okres majowych startów i innych wydarzeń był tak intensywny, że nie było czasu na bieżące relacje.  Nadrabiając zatem zaległości potraktujemy pierwsze trzy tygodnie maja jako przedłużony weekend startów kontrolnych. Fota MaciejaPodczas mitingu 6 maja w Poznaniu na uwgę zasługuje życiówka na wysokim poziomie młodzieżowca Macieja Palickiego. Tym samym rozpoczął serię życiówek:  5 maja w Poznaniu 14,87, 12 maja w Żerkowie – 15,74 i 14,72 w Poznaniu 19 maja.  Na dzień 25 maja to drugi wynik w Polsce w kategorii młodzieżowej. Sygnał że forma w tym roku może być dała także Sara Neumann. 57,07 uzyskane 5 maja i poprawione na 56,83 w Toruniu 12 maja to już blisko życiówki. Imponuje skutecznością młoda skoczkini wzwyż – Roksana Poll. Regularnie pokonuje wysokości ponad 160cm a jej wynik z Żerkowa – 171 cm to drugi wynik w kraju w kategorii U-18.  A przecież Roksanan jest w tej kategorii młodszym rocznikem    Świetnie spisuje się Martyna Jankowska. Majowe starty rozpoczęła z wysokiego pułapu na 400m , w Żerkowie pobiła życiówki na sprinterskich dystansach 100 i 200m, a 19 maja w Poznaniu uzyskała drugi wynik w kraju na swoim koronnym dystansie 400ppł. Formą imponują nawet maturzyści: Zofia Łuczak i Anna Kulpińska.  Cieszą dobre wynik młodzieżowców: Marcina Senka, Joanny Stanisławskiej i Andrzeja Ludwiczaka. Ten ostatni poprawił swoje życiówki na obydwu sprinterskich dystatansach. Seryjnie biją życiówki średniaczki. 5 maja jeszcze na rzadko bieganym przez nich dystansie 400m a potem już na 800m w Żerkowie. Życiowe wyniki osiąga kolejna juniorka płotkarka- juniorka młodsza – Zuzanna Nowak.
Chyba największy postęp odotował  Wojciech Marok. Ustabilizował  wyniki w rzucie dyskiem na poziomie ponad 60 metrów i w kuli ponad osiemnaście. posiada już wypełnione minima na Mistrzostwa Europy U-18 i jest bardzo blisko awansu do reprezentacji na  Młodzieżowe Igrzyska Olimpijsjkie do Buenos Aires.
Za ich plecami natomiast hurtem biją życiówki i wdzierają się do czołowki tabel zawodnicy młodszego pokolenia. Jolanta Ludwiczak w rzucie dyskiem to czołówka kraju młodziczek w rzucie dyskiem, podobnie Martyna Dubert na 300m. A młodzików i jeszcze młodszych jest sporo.
Na uwagę zasługują także klubowe debiuty juniorskie: Nikta Jaruszyński w skoku skacze ponad sześć i pół metra, Kinga Palacz wzmocniła znacznie sztafetę juniorek i jeszcze Łucja Michala , która rozpoczęla straty w kuli od  jedenasu metrów.
Komplety wyników
5 maja – Poznań, Cetniewo,   zdjęcia z mitingu
12 maja Żerków, Środa, Toruń,     zdjęcia z zawodów
19-20 maja Poznań,  zdjęcia z zawodów

Fotografie  wyszły spod ręki Zuzanny Nowak oraz  Macieja Palickiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>