Mistrzostwa Polski Studentów

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski rozegranych w dniach 26-27 maja w Lublinie świetnie spisali się studenci UKS Orkan Środa.  Barwy swych uczelni broniło w sumie sześciu zawodników Orkanu: Joanna Stanisławska ( UP), Zuzanna Kubiak (UAM), Dawid Korcz ( UAM) Maciej Palicki ( PP) Marcin Senk (UE) i Kamila Podraza – studentka Uniwersytetu Gdańskiego.

PS – Barw  broniło siedmiu. W Lublinie wystąpił także Mikołaj Wojtuś – student pierwszego roku Politechniki Poznańskiej.  Wystąpił w konkursie pchnięcia kulą i rzutu dyskiem.  W kuli uzyskał wynik 11,58, a rzucie dyskiem – 37,37.

Najlepiej wypadła Joanna Stanisławska w skoku wzwyż.  Studentka Uniwersytetu Przyrodniczego uzyskała w Lublinie najlepszy wynik sezonu – 166 cm. Ten wynik dał Asi pierwsze miejsce i  złoty medal. Srebrny medal w kategorii Uniwersytetów zdobyła druga średzianka  studentka pierwszego roku Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu– Zuzanna Kubiak. W barwach  tej samej uczelni wystąpił Dawid Korcz. W biegu na 400m uzyskał 54,22 a na 800 2.06,59.
Z medalu może się cieszyć także student Politechniki Poznańskiej – Maciej Palicki. Jego specjalności czyli biegu na 110 przez płotki na AMP-ach nie rozgrywano więc Maciej reprezentował swoją uczelnię w biegach płaskich. Na 100m  uzyskał 11,53 a   na 200 22,93. Obydwa biegi odbywały się pod silny wiatr, a swoją serie na 100 Maciej wygrał. Biegał także w sztafecie 4×100, gdzie niewątpliwie wykorzystał swoje doświadczenie wielokrotnego medality Mistrzostw Polski w barwach klubowych. Sztafeta Politechniki Poznańskiej zdobyła srebrny medal z czasem 42,27.  Na tych samych dystansach wystartował drugi członek średzkiej sztafety – Marcin Senk. Marcin jest studentem z kolei Uniwerytetu Ekonomicznego. Niestety występu na 100mnie może uznać za udany. Otrzymał dyskwalifikację za falstart, choć po czasie okazało się, że za falstart był odpowiedzialny inny zawodnik. Na 200m biegnąc pod porywisty wiatr uzyskał 22,49 i zdobył srebrny medal dla swojej uczelni. lepszy był tylko Kacper Kozłowski z Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>